Διακοπες στο νομο Λασιθιου?

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδιβες..
Καλησπερα!Αποφασισα τελικα οι φετινες διακοπες μου να γινουν στην ανατολικη πλευρα της Κρητης, δηλαδη στο νομο Λασιθιου.
Επειδη θα οργανωσω το ταξιδι μονος μου θα ηθελα να ακουσω προτασεις απο Κρητικους αλλα κ επισκεπτες του νησιου ως προς την περιοχη που θα μεινω , τι να επισκεφθω, ακομα κ συγκεκριμενα μαγαζια για φαγητο ή ποτο..
Η εκδρομη θα ειναι για 6 μερες, ζευγαρωτη, θα εχω μηχανη ως μεταφορικο μεσο κ θα φτασω στην Κρητη στο λιμανι του Ηρακλειου..
Περιμενω τις προτασεις κ τις εμπειριες σας καθως οι επιλογες ειναι παρα πολλες κ εχω ψιλοχαθει!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
γειά σου giorgo 7
καλώς να ορίσεις στο νησί μας.και με μοτο ακόμα πιο εύκολο.(να προσέχεις πολύ γιατί εδω η οδήγηση έχει άλλη φιλοσοφία)!!
θα βρείς πολλές πληροφορίες που έχουν γραφτεί για άλλους φίλους,διάβασε να μην γινόμαστε κουραστικοί για τους υπόλοιπους.οτι άλλο δεν σε καλύπτει απο αυτά χτύπα καμπανάκι εδώ.θα ψάξω το thread και θα σου το στείλω.καλο ταξίδι.
 

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδιβες..
Σ'ευχαριστω!Διαβασα καποια post αλλα ηθελα να μου πει καποιος που προτεινει π.χ να μεινω, Ελουντα;Αγιο Νικολαο; Καπου αλλου;
Κ μετα καποια συγκεκριμενη προταση για ξενοδοχειο ή ακομα κ φαγητο ή ποτο..μερη κ μαγαζια που προτεινει καποιος απο προσωπικη εμπειρια, δηλαδη που πηγε κ του αρεσαν..επισης θα ηταν καλοδεχουμενη κ μια μορφη προγραμματος για τα πιο must see στο νομο...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
μένω στα χανιά.για αυτό να περιμένομε κάποιο μέλος που γνωρίζει περισσότερα.
ομως επειδή έχω παει αρκετές φορές παλιότερα,σου προτείνω να μείνεις αγιο νικόλαο,και άν έχεις μέρες και σου αρέσει πιο ήρεμη κατάσταση,στην ζάκρο,που είναι το νοτιοανατολικότερο άκρο του νησιού.στην ελούντα πήγαινε για βόλτα.πολύ κοσμικό,και busy.να πάς στο νησάκι απέναντι στην σπιναλόγκα.καραβακι συχνά.διάβασε για την ιστορία του..λέω τώρα πεταχτά πράγματα....σίγουρα θα υπάρχουν όμορφα χωριά τριγύρω ...
ρε παιδιά βγείτε λίγο να βοηθήσομε τον φίλο μας ...
ξυπνήστε σας έχει βαρέσει η ζέστη και κοιμάστε σαν κουνέλια!!!!!
που είστε ρεεεεεε!!!!!!!!!ντροπή και έχομε καλεσμένο....
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω την γη απο ψηλα!!
Γιωργο καλησπερα και απο εμενα...Ποτε θα το επισκεφθεις το νησι???
Εγω κατεβαινω 15/8, ακολουθησα την συμβουλη της αξιοτιμης κυριας απο επανω(renata) εκλεισα Ζακρο!!Κανε υπομονη και μολις μπουν και οι υπολοιποι Κρητες...
θα εχεις περισσοτερες πληροφοριες οπως ειχαμε ολοι μας!!!!
Μου αγχωσες και την renata!!!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
driver 009
και giorgo ισχύει και για τους δυό σας...
θυμήθηκα οτι ο δρόμος για ζάκρο χρειάζεται υπομονή.
οποιος ειναι με μοτό θα απολαύσει το κατέβασμα με slalom.ο δρόμος είναι λίγο δύσκολος και φιδωτός...μην τα φτύσετε και γυρίσετε πίσω:D
το τοπίο στην ζάκρο,ειναι σεληνιακό..δεν ξέρεις που βρίσκεσαι!!! λές και προσγειώνεται το διαστημόπλοιό σου και πας για μπάνιο!!
πάρτε καλές φωτό γιατί δεν έχω καμία!
giorgo πες μας το είδος των διακοπών που σου ταιριάζει να σου πούμε περισσότερα.
κριτσά ένα παραδοσιακό χωριό κοντά στον άγιο νικόλαο επίσης τώρα μουρθε...

(τι παθανε όλοι και κοιμούνται βραδιάτικα) ρε ψίτ!!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
έλα στην ανάληψη χερσονήσου να σε κεράσω μια ρα(τσ)ή!! να πας να φας στον Λασινθο στο Οροπέδιο Λασιθίου (θα χει μια δροσιά τώρα...) να επισκεφτείς και το Δικταίο Άντρο στο Ψυχρό. Ανεβαίνοντας οροπέδιο, στρίψε και προς Κράσσι. Η Σητεία μου αρέσει, ο δρόμος για Σητεία δεν μ' αρέσει αλλά πιο κάτω είναι το Φοινικόδασος.. Το φαράγγι του Χα απέναντι από την Παχιά Άμμο, έχει ωραίους βυθούς για κατάδυση στον Μοχλό, πανέμορφα νερά στον Θόλο, και είτε έχεις διαβάσει "Το Νησί" είτε όχι, κάνε ένα πέρασμα από την Σπηναλόγκα (μετά την Ελούντα) πραγματικά αξίζει. Όρια νομού Λασιθίου είναι και..... τα Μάλια...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Aπέφυγε ταβέρνες Ελούντα- Άγιο πολύ τουριστικά. προτίμησε Ψαροταβέρνες στη ΠΛάκα απένατι από Σπιναλόγκα, και στο χωριό Κερά ανεβαίνοντας στο οροπέδιο, με φαγητά ψημένα στο ξυλόφουρνο (γουρουνόπουλο κλπ.). Μείνε και στο Παλαίκαστο, παραδοσιακό χωριό με καλή ατμόσφαιρα στη πλατεία το βράδι και καλές παραλίες εκεί κοντά (ο Κουρεμένος Χιόνα κλπ). οδήγησε ανατολικά της Ιεράπετρας. διάβασε Ηράκλειο-Λασίθι πολυήμερες διακοπές.
καλώς να ορίσεις και τα ξαναλέμε
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
..
ρε παιδιά βγείτε λίγο να βοηθήσομε τον φίλο μας ...
ξυπνήστε σας έχει βαρέσει η ζέστη και κοιμάστε σαν κουνέλια!!!!!
που είστε ρεεεεεε!!!!!!!!!ντροπή και έχομε καλεσμένο....

Άσε Ρενάτα....έπηξα στο ένδον αλλά αύριο παίρνω τα φαράγια. μόνος μου
με τη παρέα του ορειβατικού.....φαράγγι και παραλία Μάρτσαλος
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Άσε Ρενάτα....έπηξα στο ένδον αλλά αύριο παίρνω τα φαράγια. μόνος μου
με τη παρέα του ορειβατικού.....φαράγγι και παραλία Μάρτσαλος
soudiane ζηλεύω ..εγώ θα παω στα σφακιά και γύρω αλλα δεν θα κάνω πεζοπορία...
μάζεψε φασκόμηλα και τσαγια να έρθω να τα παρω..:bleh:

προτείνω να πουμε στον φίλο μας επίσης να αποφύγει το φοινικόδασος (βάι) μιάς και τελευταία δεν ακούω καλά λογια...και για να στηρίξω αυτό που λέω,ειναι πολύ τουριστικό,με καντίνες μέσα στην παραλία,ξαπλώστρες,και ο ένας πανω στον άλλο...τα σημεία που πρότεινες πρίν είναι τα καλύτερα...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
soudiane ζηλεύω ..εγώ θα παω στα σφακιά και γύρω αλλα δεν θα κάνω πεζοπορία...
μάζεψε φασκόμηλα και τσαγια να έρθω να τα παρω..:bleh:

προτείνω να πουμε στον φίλο μας επίσης να αποφύγει το φοινικόδασος (βάι) μιάς και τελευταία δεν ακούω καλά λογια...και για να στηρίξω αυτό που λέω,ειναι πολύ τουριστικό,με καντίνες μέσα στην παραλία,ξαπλώστρες,και ο ένας πανω στον άλλο...τα σημεία που πρότεινες πρίν είναι τα καλύτερα...
ε!!!!! ας πάει να πάρει μια γεύση, να δεί τι πράμα είναι
 

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδιβες..
ε,ναι,Βαι πρεπει να παω να το δω..θα κατσω 6 γεματες μερες,θα παω για ξεκουραση,αραγμα στην παραλια, καλο φαγητο κλπ... δε με ενδιαφερει το clubbing, απλα για κανενα χαλαρο ποτακι...εχω προβληματιστει με το μερος που θα μεινω, ωστε να ειμαι καπως κεντρικα να παω σε διαφορες παραλιες..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom