Διακόσμηση σπιτιού με θέμα τα ταξίδια

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κάπου είχα δει ένα θέμα σχετικά με τα souvenir, όμως δεν το βρίσκω με την αναζήτηση.

Ήθελα γνώμες, για το τι έχετε φτιάξει και πως βάζετε τα αναμνηστικά σας από το κάθε σας ταξίδι και το τι θα μπορούσα να φτιάξω μόνος, γιατί σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μου έρχεται κάτι.
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν ψάχνεις με αυτή την ορθογραφία, λογικό και επόμενο....
Εντάξει τώρα που μου την είπες έφτιαξε η μέρα σου;

Πάντως και μετά από την διόρθωση της ορθογραφίας πάλι δεν το βγάζει το θέμα.
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Κάπου είχα δει ένα θέμα σχετικά με τα souvenir, όμως δεν το βρίσκω με την αναζήτηση.

Ήθελα γνώμες, για το τι έχετε φτιάξει και πως βάζετε τα αναμνηστικά σας από το κάθε σας ταξίδι και το τι θα μπορούσα να φτιάξω μόνος, γιατί σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μου έρχεται κάτι.
Μετέφερα το μήνυμά σου στο θέμα που έψαχνες. Δες κι αυτό https://www.travelstories.gr/community/threads/Ενθύμια-souvenirs.1041/
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Λίγο άσχετο... αλλά που μπορώ να αγοράσω έναν scratch map στην Αθήνα ;
Σε κανονικές ή σε ληστρικές τιμές ενδιαφέρεσαι;
Για τη δεύτερη κατηγορία, έχει παντού. Public, Travelbookstore, στα ταξιδιωτικά φεστιβάλ & εκθέσεις...
Για την πρώτη, πρέπει να το ψάξεις online.
 

Tomikala

Member
Μηνύματα
20
Likes
56
Καλησπερα. Εγω απο καθε ταξιδι προσπαθω επι τοπου η εκ των υστερων να προμηθευτω ενα παζλ . Αφου το κανουμε με το ετερο ημισυ το κορνιζαρουμε.κ στις τεσσερις γωνιες εκτυπωνουμε 4 χαρακτηριστικες φωτο με εμας μεσα και το κρεμαμε σε τοιχο. Οι αναμνησεις την ωρα π κανεις το παζλ ειναι απλα απολαυση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Κάπου είχα δει ένα θέμα σχετικά με τα souvenir, όμως δεν το βρίσκω με την αναζήτηση.

Ήθελα γνώμες, για το τι έχετε φτιάξει και πως βάζετε τα αναμνηστικά σας από το κάθε σας ταξίδι και το τι θα μπορούσα να φτιάξω μόνος, γιατί σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μου έρχεται κάτι.
Εχω καταληξει πως το καλυτερο ειναι να μην αγοραζεις "σουβενιρ" με την κλασικη εννοια. Δεν μπορουν να ενταχθουν σε ενα κανονικο σπιτι που ζεις καθε μερα χωρις να δειχνουν φολκλορ η ξεκομμενα. Οποτε απο πολλους προορισμους αγοραζω αναλογα με τα οικονομικα μου καθε φορα ειτε ενα χαρακτικο ειτε, αν η χωρα μου φαινεται ακριβη παω σε φτηνοτερες λυσεις και αγοραζω μια αφισα απο μια εκθεση ζωγραφικης. Αυτα καποια στιγμη τα περναω σε κορνιζες και διακοσμω ολο το σπιτι, χωρις να μου φαινεται σαν πωλητηριο-σουβενιραδικο μια γωνια.
Εχεις καποιο αγχος μη "σπασει" η τσαλακωθει αυτο που φερνεις βεβαια.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
το ξεκίνησα πέρυσι τέτοια εποχή στο Σαν Φρανσίσκο και αγοράζω κάλτσες από την εκάστοτε περιοχή. Είτε πιο fluffy, είτε κανονικές.

Έχω πάρει 6-7 μέχρι στιγμής :D

Και για του λόγου το αληθές (πριν 3 λεπτά η φωτό)

1674229315210.png
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom