Διαλεξτε νησι!

Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Από τις φωτογραφίες στα σαιτ και από ταξιδιωτικούς οδηγούς βρίσκω ότι μου αρέσει το Maupiti. Όταν τα δω από κοντά θα έχω και προσωπική γνώμη.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ωραια tripdreamer θα περιμενουμε να μας πεις το αγαπημενο σου νησι!
Νομιζω οτι και ο taxidologion το Maupiti επελεξε ως καλυτερο. Φαινεται να ειναι το λιγοτερο τουριστικο της περιοχης.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Οχι δυστυχως δεν συμπεριλαμβανονται στην τιμη ουτε τα σπιτακια ουτε οι κατοικοι :haha:
Το νησακι που πωλειται ειναι ακατοικητο..
Ολα τα υπολοιπα που ανεφερα (κατοικοι,θησαυροι,σπιτακια,μπητσομπαρα :bleh:) βρισκονται στα νησια Huahine iti και nui που βρισκονται ενα τσιγαρο δρομο με το κανο ακριβως απεναντι.
Βεβαια αφου το αγορασουμε πρωτη δουλεια να φιαξουμε ενα ξυλινο μπαρακι οποτε μην ανησυχειτε!

Με χαρα σας ενημερωνω οτι μαζεψαμε τα πρωτα 23 ευρω και 42 σεντς και συνεχιζουμε..

73 ευρω κ 42 σεντς
εβαλα 50 ευρω για να εχω μεγαλυτερο μεριδιο εγω...:shock:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
πραγματικα vario το ιδιο υποστηριζουν και οι ντοπιοι δεν τους αρεσει καθολου η bora bora μονο παραδεχονται ολοι οτι η λιμνοθαλασα της ειναι πιο μεγαλη.η μουρεα ειναι πραγματικα ονειρο.και η ταιτη ομως που πολλοι λενε οι ειναι ασχημη εμενα με ενθουσιασε.περα απο τη βοριοδυτικη πλευρα που ειναι το λιμανι πολλα αυτοκινητα δρομοι μεγαλοι,γεφυρες,φαναρια,ακομα κι ενα στυλ μικρου ουρανοξυστη και πολυ βρομικη,ολο το υπολοιπο νησι εχει πολλα να σου δειξει.και βασικα μια πρωτη γευση απο το τι σε περιμενει στον παραδεισο.


δε μπορω να διαλεξω νησι.το καθε ενα εχει τη δικη του ομορφια και το δικο του στυλ.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εγω για Los Roches..αλλα δεν πωλειται γμτ..τι θα κανω τα λεφτα εγω ε???????????:bleh::bleh::bleh::haha::haha::haha:
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Μηπως υπαρχει καποιο μικρο νησακι που μπορει να με φιλοξενησει το ΄καλοκαιρι, Αυγουστο συγκεκριμενα, χωρις να χρειαζεται πολυ χρονο να το εξερευνησω και απλα να παω να ΞΕΚΟΥΡΑΣΩ το κορμι μου χωρις να κανω ΑΠΟΛΥΤΩς τιποτα???Λεω μηπως?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
FLINT

Υπάρχει ένα μικρό νησάκι 740km από την Tahiti που ονομάζεται Flint.
Είναι ακατοίκητο(!), περιβάλλεται από ύφαλο (!!) και το μεγαλύτερο μέρος της επιφάνειάς του καλύπτεται από κοκοφοίνικες(!!!)
aupload.wikimedia.org_wikipedia_commons_thumb_2_2c_NASA_FlintIsland.jpg_469px_NASA_FlintIsland.jpg

Περισσότερες πληροφορίες: Flint Island - Wikipedia, the free encyclopedia




Να κι ένα ωραίο βιντεάκι:

 
Last edited by a moderator:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
VOSTOK

Ονομάζεται και Staver Island και είναι ακατοίκητο κοραλιογενές νησί που ανήκει στο Kiribati. Θεωρείται από τα καλύτερα μέρη για κατάδυση.


 
Last edited by a moderator:

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τα νησια Βοra-Bora ειναι ονειρεμενο μερος για μενα.Εχω δει πολλα τροπικα νησια στο ιντερνετ..αλλα σαν κιαυτα.........
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
πολυ θα ηθελα να βρεθω στο νησι του πασχα!οχι για το τοσο ενδιαφερον που εχει απλα γιατι θεωρειται το πιο απομακρησμενο νησι στον κοσμο.
ετοιμαζω για του χρονου 2μηνο βραζιλια και μαλλον θα το ενταξω στο προγραμμα και αυτο,να βγαλω το αποθημενο μου βρε παιδι μου!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom