Διαλεξτε νησι!

Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Κι όμως, το πιο απομονωμένο (αλλά κατοικημένο) νησί της γης είναι το Tristan da Cunha, στον Ατλαντικό, που ανήκει στο σύμπλεγμα νησιών Σάντα Έλενα.
Περίεργο που δεν είναι στον Ειρηνικό ε?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.367
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Παντως το πιο απομονωμενο νησι της γαλλικης Πολυνησιας ειναι το Rapa , το λενε και Rapa Iti για να ξεχωριζει απο το νησι του Πασχα (Rapa Nui).
Δε βρισκεται μονο πανω απο 1000 km μακρια απο την Ταιτη , αλλα και μακρια απο τις εξωτικες παραλιες που εχουμε στο μυαλο μας οταν σκεφτομαστε τα νησια. Κρατηρας ηφαιστειου που βυθιστηκε δημιουργησε τον κολπο του νησιου και τα απομειναρια του βυθιζονται κατακορυφα σχεδον στη θαλασσα.
Ενδιαφερον , αλλα αφου διαλεγουμε νησι εγω δεν το διαλεγω.Που θα βαλω την αιωρα μου αν δεν εχει φοινικες?
 

Attachments

Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Ωραία φωτογραφία, γιατί δεν τη βάζεις στο διαγωνισμό? Αυτό κι αν είναι αξιοθέατο!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.367
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ωραία φωτογραφία, γιατί δεν τη βάζεις στο διαγωνισμό? Αυτό κι αν είναι αξιοθέατο!!!!
Γιατι στο διαγωνισμο βαζουμε μονο δικες μας φωτο..αυτη δεν ειναι δικη μου αφου δεν εχω παει στο νησι - ακομα :D
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Πολύ μου άρεσε το ακόμα :D:D:D! Περιμένεις να μεγαλώσουν οι φοίνικες που σου φύτεψαν για την αιώρα?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.367
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι ναι :lol:
 

proph

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Παλικαρια βάζω και εγώ ένα 50ευρο!!

Πάντως εγώ θέλω ένα μικρό (ακατοίκητο μάλλον) που είναι διπλα από Takapoto/Takaroa και πάνω από το Taiaro που έβαλα στο μάτι από το Google Earth να αράζω μονος μου και να το παίζω Lost :haha:

Πάντως δεν ξέρω εσείς τι λέτε και ποσο το πιστεύεται, εγώ σήμερα τα ανακάλυψα μέχρι το 2015 8a έχω πάει ΣΤΑΝΤΑΡ!! :D
 

filio23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Σαμόα!
Το νησί μου-Σαμόα!

Λοιπόν που λέτε το όνειρο γι'αυτό το νησί άρχισε σε ηλικία 11 χρονών από εικόνα του σχολικού βιβλίου ''Εμείς και ο Κόσμος'' και από τότε έγινε Στόχος Ζωής!Με γοήτευσε μία τόσο απλή εικόνα που ήθελα να γίνει η πραγματικότητά μου.Φανταστείτε..τέλεια παραλία..φοίνικες..μία καλύβα..και τον εαυτό σας κάπου εκεί πέρα.Το μεγαλύτερο όνειρό μου είναι να καταφέρω να φτάσω σ'αυτό το νησί.Τώρα για το αν έχω σκοπό να ξαναγυρίσω είναι άλλο θέμα.SAMOA for ever!!!:D
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Με το καλό να πας και να μας ταξιδέψεις και εμάς με μια υπέροχη ιστορία από την Σαμόα!
 

alkiviadi

Member
Μηνύματα
24
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πάσχα στη Μάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΧΑΜΕΣ
Bahamas

filio23, σου εύχομαι να πάς και αμα γουστάρεις μην ξαναγυρίσεις, θα τα λέμε μέσω διαδικτύου, δεν χάνεις και τίποτα έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα.

Εγώ πάλι έχω όνειρο ζωής τις Μπαχάμες και ένα από τα νησιά εκεί...δεν με νοιάζει ποιο. Αυτό ξεκίνησε με το έργο After the Sunset, θα βάψω και το μαλλί καστανό, θα κάνω και λίγη γυμναστική, ίδια η Salma Hayek θα είμαι.

Προσπάθησα να ενσωματώσω βιντεάκια αλλά μάταια.
 
Last edited by a moderator:

filio23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Σαμόα!
Με το καλό να πας και να μας ταξιδέψεις και εμάς με μια υπέροχη ιστορία από την Σαμόα!
Είναι τόσο έντονα τα συναισθήματα γι'αυτό το νησί που σίγουρα θα έχουμε πολλά να πούμε.Κι εσύ καλές βόλτες στο Λος Ρόκες!!
 

filio23

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Σαμόα!
filio23, σου εύχομαι να πάς και αμα γουστάρεις μην ξαναγυρίσεις, θα τα λέμε μέσω διαδικτύου, δεν χάνεις και τίποτα έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα.

Εγώ πάλι έχω όνειρο ζωής τις Μπαχάμες και ένα από τα νησιά εκεί...δεν με νοιάζει ποιο. Αυτό ξεκίνησε με το έργο After the Sunset, θα βάψω και το μαλλί καστανό, θα κάνω και λίγη γυμναστική, ίδια η Salma Hayek θα είμαι.

Προσπάθησα να ενσωματώσω βιντεάκια αλλά μάταια.
Ωραίο το βιντεάκι σου!Μπαίνεις κατευθείαν στο κλίμα για Μπαχάμες.Σαν να σε βλέπω κι εσένα να τριγυρνάς από παραλία σε παραλία και να μη χορταίνεις το νησί σου.Έτοιμη για βουτιές?!Μ'αρέσει το όνειρο που έχουμε ο καθένας για το νησί του.Αν κάποτε μείνω Σαμόα θα σας καλέσω όλους.Να'ναι καλά το travelstories!:surf2
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom