Διαμονή Τρίκαλα Κορινθίας

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Στα "οπωσδήποτε" η επίσκεψη στην πανέμορφη λίμνη Δόξας! Μπορείτε να επισκεφτείτε επίσης γειτονικά, όμορφα χωριουδάκια (π.χ. Γκούρα, Καστανιά κα), να φτάσετε ως τον υδροβιότοπο της λίμνης Στυμφαλίας κι αν έχετε χρόνο να επισκεφτείτε μέχρι και τα οινοποιεία της Νεμέας! Αυτό που σου προτείνω (υπό την προϋπόθεση ότι έχετε χρόνο και όρεξη!) είναι ένας μεγάλος κύκλος της ορεινής Κορινθίας που θα σας επιτρέψει να απολαύσετε όμορφα τοπία, μικρά χωριουδάκια στη μέση του πουθενά και μια υπέροχη ορεινή διαδρομή!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Και το Μουσείο Περιβάλλοντος στη Στυμφαλία αξίζει οπωσδήποτε μια επίσκεψη.
Και οι ταβέρνες της, βεβαίως!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πριν 3 χρόνια είχα μείνει στον ξενώνα "νύμφες" στα μεσαία τρίκαλα όταν είχα γυρίσει όλη την ορεινή κορινθία. Πολύ ατμοσφαιρικός ξενώνας με τσιμπημένη τότε τιμή. Τώρα κάνω συχνά μονοήμερες εξορμήσεις στην περιοχή με standard επίσκεψη στην πανέμορφη λίμνη Δόξας!
Ξενώνας, Τρίκαλα Κορινθίας "Νύμφες", Τρίκαλα Κορι&
Κι εγώ είχα επισκεφθεί τις Νύμφες πρίν 4 χρόνια και μου τον είχαν ψιλοπιάσει θυμάμαι.Πραγματικά ατμοσφαιρικό και το έκανα γιατί γούσταρα ένα πιο κυριλέ Σ/Κ αλλά δύσκολα θα το πρότεινα σε τέτοιες τιμές.Και ποιός ξέρει που έχουν φτάσει τώρα.
 

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στην Αμερική
Για το τι μπορείς να κάνεις στην ορεινή Κορινθία δες κι εδώ:
Ορεινή Κορινθία - Ορεινή Κορινθία | Διαμονή, Ξενοδοχεία , Ξενώνες, Φαγητό, Διασκέδαση
Όσο για την διαμονή, αν δεν σε ενδιαφέρουν αποκλειστικά τα Τρίκαλα,δες και το παρακάτω στο Φενεό (κοντά στη λίμνη Δόξας), αλλά τσέκαρε τις τιμές. Είχαν πάει φίλοι μου κι έμειναν πολύ ευχαριστημένοι. Έχει και δεντρόσπιτο!
Ξενώνας Αλεξίου - Παραδοσιακός ξενώνας στο Πανόραμα Φενεού της ορεινής Κορινθίας
 

vaguras

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδια
Ακόμα δεν έχω αποφασίσει γιατίει πολυ τσιμπιμένα για ελλαδα 150 την βραδυά...Στα τρικαλα και τριγύρο τι αλλο μπορείς να κάνεις?
Φίλε μου δεν έχω πάει ακόμα αλλά με αυτές τις τιμές δεν νομίζω να παώ ποτέ! Αν δεν πάψουμε να είμαστε τα θύματα όλων αυτών δεν πρόκειται να πέσουν οι τιμές!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δυστυχως οι τιμες στα Τρικαλα ειναι εξωφρενικες. Ο τοπος ειναι συμπαθητικος αλλα οχι για να τρελαινεται κανεις. Προφανως η λογικη των ξενοδοχων ειναι " η Αθηνα ειναι 1,5 ωρα αποσταση και εχει 5 εκατομυρια, ολο και καποιο ψωνιο θα μας τα ακουμπησει". Κατασκευαζουν ενα αισθητικα αποδεκτο κτιριο, κανουν ενα μπανιο με μια κινεζικη γουρνα που ελληνιστι ονομαζουν τζακουζι και περιμενουν τα στιφη των νεοπολουτων.
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Έχεις δίκιο είναι τραγικό να θες να πας κάπου και να στοιχίζει ποιο πολύ από εξωτερικό μετά λέει να στηρίξεις Ελλάδα αλλά αυτά κανείς δεν βλέπει κάνεις δεν ελέγχει εκεί καταλήγω στην ασυδοσία που υπάρχει και στο ότι ο καθένας πουλά όσο θέλει ότι θέλει.
Εγώ βρήκα ένα με 130 δεν έβρισκα ποιο χαμηλά ο θεός βοηθός πρωινό και (κινέζικη μπανιέρα που δεν μου αρέσει) αλλά τι να κάνω τζάκι κλπ όλα μαζί .
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
'Άνω Τρίκαλα Κορινθίας
Φεγγαρογνέματα >Ξυλινα σπιτάκια
Jaccuzi ,Τζακι ,κουζινα με ολα τα απαιραιτητα για πρωινο , πουπουλένιο παπλωματακι Νιωθεις οτι εισαι καπου στις Αλπεις υπεροχααααααα!!!!!!!!!!!!!
90 ευρω την βραδυα καθημερινη
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
'Άνω Τρίκαλα Κορινθίας
Φεγγαρογνέματα >Ξυλινα σπιτάκια
Jaccuzi ,Τζακι ,κουζινα με ολα τα απαιραιτητα για πρωινο , πουπουλένιο παπλωματακι Νιωθεις οτι εισαι καπου στις Αλπεις υπεροχααααααα!!!!!!!!!!!!!
90 ευρω την βραδυα καθημερινη
Οι μεζονετες;Τοτε ειναι καλη η τιμη.Ωραιες οι φωτο!
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Και καλοκαιρι θα ειναι ωραια,μεσα στο πρασινο,ε;
Ναι και καλοκαιρακι ειναι σουπερ ,μαρεσει πολυ η ορεινη κορινθια ,
τρεχουμενα νερα πρασιναδες καθαρο αερακι και σουπερ καταλυμα για χαλαρουιτες :)
Ειδικα για ζευγαρακι ενα 2μερακι μετα τα μπανια και το ψησιμο στις παραλιες μετραει ο αερας του βουνου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom