Γερμανία Διαμονή κ tips για Μόναχο

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Ωχ, με κόβω να με τρώει το περπάτημα στο ανεμοβρόχι για να απολαύσω το παραμυθένιο κάστρο!:) Μάλλον θα εγκαινιάσω την ελληνική αποστολή στη βαυαρία καθώς πετάω σάββατο στις 26 νοεμβρίου για μόναχο και επιστρέφω κυριακή 4 Δεκεμβρίου. Θα είμαι 26-27 μόναχο και στη συνέχεια road trip σε salzburg, hallstatt, innsbruck, Unterpinswang, Rothenburg ob der Tauber και Augsburg. Πιστεύετε θα πετύχω καμιά χριστουγεννιάτικη αγορά ή θα τις χάσω στο παρά πέντε;
 

birlas

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Κ γω το 1ο ΣΚ αλλά Σάββατο με Τρίτη με τα 104 ευρουλάκια της Aegean... Σίγουρα θα προλάβεις τις Χριστουγεννιάτικες αγορές. Απ' όσο ξέρω γύρω στις 24 με 25 Νοέμβρη ξεκινούν κ τελειώνουν την παραμονή των Χριστουγέννων... Δηλ καλύτερα Νυρεμβέργη από Σάλτσμπουργκ εεεε;;;;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.875
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.875
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
αν εννοείς το Neuschwanstein κ ειναι στα ενδιαφέροντά σου,
μπορείς να επισκεφτείς και το μουσείο των Βαυαρών βασιλιάδων που πρόσφατα εγκαινιάστηκε.

Neuschwanstein Hotels & Events: Museum

Αυτό εννοώ Θάνο! Σε ευχαριστώ πολύ, μάλλον θα το τιμήσω! Φαίνεται ενδιαφέρον!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289

Για πχ στο Rothenburg ob der Tauber ξεκιναει στις 25 Νοεμβρη η συγκεκριμενη αγορα.

Απλα προσοχη μερικες αγορες τελιωνουν στις 22 Δεκεμβρη και στις 23, οχι απαραιτητα στις 24 Δεκεμβρη.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ωχ, με κόβω να με τρώει το περπάτημα στο ανεμοβρόχι για να απολαύσω το παραμυθένιο κάστρο!:) Μάλλον θα εγκαινιάσω την ελληνική αποστολή στη βαυαρία καθώς πετάω σάββατο στις 26 νοεμβρίου για μόναχο και επιστρέφω κυριακή 4 Δεκεμβρίου. Θα είμαι 26-27 μόναχο και στη συνέχεια road trip σε salzburg, hallstatt, innsbruck, Unterpinswang, Rothenburg ob der Tauber και Augsburg. Πιστεύετε θα πετύχω καμιά χριστουγεννιάτικη αγορά ή θα τις χάσω στο παρά πέντε;

Κάτι μου θυμίζουν τα μέρη αυτά... :rolleyes:

Άντε και μετά θα περιμένουμε χειμερινή ταξιδιωτική ιστορία, εεεε?... :D
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
..προτεινα Νυρεμβέργη λόγω της χριστουγεννιάτικης αγοράς και της ανε΄πανάληπτης ατμόσφαιρας.

Αγορα και ατμοσφαιρα δεν εχει και το Μόναχο ομως? Ειναι καλύτερα στη Νυρεμβέργη? Ρωταω γιατι και γω θα παω το χειμωνα , και δε το χα σκεφτει για Νυρεμβεργη μονοημερη,, Οτι θα ειναι ωραία θα είναι, απλα επειδή δεν εχουμε πολλες μερες, ρωταω αν ειναι κατι δαιφορετικο ?, γιατι ηδη δε ξερω αμα προλαβουμε να δουμε αυτα που θελουμε...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Δεν εχω παει αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα για Νυρεμβεργη.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Κάτι μου θυμίζουν τα μέρη αυτά... :rolleyes:

Άντε και μετά θα περιμένουμε χειμερινή ταξιδιωτική ιστορία, εεεε?... :D
Kάποιο ταξίδι στο "μπυρόλο" έχει λειτουργήσει σαν έμπνευση και πολύ σημαντική βοήθεια στην οργάνωση αυτού ταξιδιού!:) Χειμερινή ιστορία;;; Μα αυτό είναι αυτονόητο!!!:D
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Pattyy κι εγώ περιμένω από τώρα την ιστορία! Καλά και η ιστορία της anny καταπληκτική! Με βάλατε στην πρίζα τώρα! Θα βάλω επόμενο προορισμό Βαυαρία -Αυστρία!!! αχχχχχχχχχ
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
επισης στο Μοναχο εχει ανοιξει guitar store o lead guitarist των Scorpions Matthias Jabs(Pariser Str. 32 . 81667 München)...Aν ειστε φαν της ροκ και εχετε χρονο καντε μια βολτα,ο ιδιος ο Μatthias ειναι αρκετα συχνα εκει...για του λογου το αληθες ...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.065
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom