Πολωνία Διαμονή στην Βαρσοβία

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Μια απορια εχω. Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που επιλεγεις μονο ibis; Το λεω γιατι τα θεωρω απο τα πλεον αχρωμα, αοσμα και τυποποιημενα ξενοδοχεια. Σιγουρα θα βρεις πολυ πιο ενδιαφεροντα καταλυματα κ πιο κεντρικα αν ψαξεις. Το ιδιο ισχυει κ για Κρακοβια φυσικα.
Edit: η αληθεια ειναι οτι τα συγκεκριμενα που εψαξα λιγο ομορφα ειναι. Αλλα γενικα γιατι το περιοριζεις σε μια αλυσιδα;
βασικά είμαι μέλος στα Ibis και τα χρησιμοποιώ σχεδόν σε όλες τις χώρες που ταξιδεύω, τα βρίσκω οικονομικά η αλήθεια (δεν θα διαφωνήσω στο ότι ειναι ότι είναι άχρωμα, άοσμα και τυποποιμένα, απλά βρήκα την εύκολη λύση στο να ψάχνω άλλα και ξέρω και τι περιμένω αφού ξανα έμεινα πολλές φορές στην συγκεκριμένη αλυσίδα) όμωσ καλοδεχούμενεσ οποιεσδήποτε άλλες προτάσεις
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
βασικά είμαι μέλος στα Ibis και τα χρησιμοποιώ σχεδόν σε όλες τις χώρες που ταξιδεύω, τα βρίσκω οικονομικά η αλήθεια (δεν θα διαφωνήσω στο ότι ειναι ότι είναι άχρωμα, άοσμα και τυποποιμένα, απλά βρήκα την εύκολη λύση στο να ψάχνω άλλα και ξέρω και τι περιμένω αφού ξανα έμεινα πολλές φορές στην συγκεκριμένη αλυσίδα) όμωσ καλοδεχούμενεσ οποιεσδήποτε άλλες προτάσεις
Καλα εννοειται το θεμα του κοστους αλλα η Πολωνια δεν ειναι ακριβη. Σιγουρα θα βρεις ωραια πραγματα. Τι ημ/νιες κοιτας;
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
Καλα εννοειται το θεμα του κοστους αλλα η Πολωνια δεν ειναι ακριβη. Σιγουρα θα βρεις ωραια πραγματα. Τι ημ/νιες κοιτας;
βασικά το ταξίδι θα μοιραστεί :
23-25/12/2023 κρακοβία
25-28/12/2023 βαρσοβία
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Καλα εννοειται το θεμα του κοστους αλλα η Πολωνια δεν ειναι ακριβη. Σιγουρα θα βρεις ωραια πραγματα. Τι ημ/νιες κοιτας;
Πότε την επισκέφτηκες τελευταία φορά;

Συγγνώμη που παρεμβαίνω αλλά 10 Αυγούστου δεν μπορούσα να βρω κατάλυμα στη Βαρσοβία με κάτω από 120-150 ευρώ το βράδυ το δίκλινο! Και έψαχνα μήνες πριν.

Κρακοβία πιο φυσιολογικά τα πράγματα, αλλά και πάλι όχι φθηνά!

Το 2010 πάλι που την είχα επισκεφτεί ήταν όντως πάμφθηνη και έβρισκες στο Intercontinental της Βαρσοβίας δωμάτιο με 50 και 60 ευρώ.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Πότε την επισκέφτηκες τελευταία φορά;

Συγγνώμη που παρεμβαίνω αλλά 10 Αυγούστου δεν μπορούσα να βρω κατάλυμα στη Βαρσοβία με κάτω από 120-150 ευρώ το βράδυ το δίκλινο! Και έψαχνα μήνες πριν.

Κρακοβία πιο φυσιολογικά τα πράγματα, αλλά και πάλι όχι φθηνά!

Το 2010 πάλι που την είχα επισκεφτεί ήταν όντως πάμφθηνη και έβρισκες στο Intercontinental της Βαρσοβίας δωμάτιο με 50 και 60 ευρώ.
Δεν εχω παει, θα παω τα Χριστουγεννα αλλα εβρισκα αρκετα οικονομικα ψαχνοντας. Το καλοκαιρι πιθανον να ειναι ακριβοτερα οπως παντου αλλωστε.
 
Last edited:

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Δεν είμαι βέβαιη ότι το συστήνω, σας το γνωρίζω αν έχετε κι εσείς μια κάποια διαστροφή στο κρανίο
LoftHotel Sen Pszczoły
Μεταξύ του Μεγάρου Πολιτισμού και των βοτανικών κήπων, είναι αρκετά φτηνό, με καλό πρωινό και κάπως περίεργο, δηλαδή κάθε δωμάτιο διαφορετική διακόσμηση, ατμόσφαιρα με φτηνά υλικά σε βάρος της πολυτέλειας (οι πόρτες των δωματίων είναι διασκευασμένες πόρτες ασανσέρ, τα κρεβάτια από παλέτες, κάποια τραπέζια καρούλια καλωδίων, βιομηχανικά φωτιστικά, δείτε το), δεν είναι για πολλές μέρες, πουλάει την τρέλα του. Είχαμε δύο δωμάτια, το ένα παλιό οδοντιατρείο, με καρέκλα οδοντίατρου του περασμένου αιώνα, τα ανάλογα φωτιστικά κλπ, το άλλο δωμάτιο πιο απλό, με θέμα τα γουρουνάκια ή τις αγελάδες, το δεύτερο είχε και μπαλκόνι (που φοβήθηκα τη στατικότητα και δεν βγήκα, τον επόμενο μήνα - το μακρινό 2016 - είδα πως έκαναν εργασίες υποστήλωσης).
Σε επαγγελματικό ταξίδι στη Βαρσοβία μείναμε σε αλυσίδας, πολυτελές μεν, αλλά άχρωμο και άοσμο, αν ξαναπήγαινα για μια-δυο μέρες, το περίεργο θα διάλεγα.
Τώρα βλέπω πως έχει αποκτήσει και αδερφάκι, το LoftHotel Lot Pszczoły σε βιομηχανικό στυλ, πιο ομοιόμορφο, παλιά κλινική ή κάτι τέτοιο.
 

saudade

Member
Μηνύματα
39
Likes
360
Κερνάω διαμονή 23-25/10 στο κέντρο της Βαρσοβίας. Έκλεισα λάθος ημερομηνίες μέσω booking και δεν μπορώ να ακυρώσω με επιστροφή χρημάτων. Το δωμάτιο είναι δίκλινο οικονομικό με κοινόχρηστο μπάνιο κόστους 50€ συνολικά. Αν κάποιος/α ενδιαφέρεται ας μου στείλει. (Κεράσματα καφέ μέσω ρεβολουτ καλοδεχούμενα 😛)
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Saint Tropez
καλημέρα ομάδα!
πάλι σύγχυση.. για Βαρσοβία..
είχα κλείσει το IBIS STYLE WARSZAWA CENTRUM αλλά τώρα βρήκα στην ίδια τιμή το
Hampton by Hilton Warsaw City Centre
δεν συζητώ ποιότητα και service αλλά βολικότητα .. please help!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.786
Likes
18.191
καλημέρα ομάδα!
πάλι σύγχυση.. για Βαρσοβία..
είχα κλείσει το IBIS STYLE WARSZAWA CENTRUM αλλά τώρα βρήκα στην ίδια τιμή το
Hampton by Hilton Warsaw City Centre
δεν συζητώ ποιότητα και service αλλά βολικότητα .. please help!
Εγώ θα διάλεγα το 2ο
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
καλημέρα ομάδα!
πάλι σύγχυση.. για Βαρσοβία..
είχα κλείσει το IBIS STYLE WARSZAWA CENTRUM αλλά τώρα βρήκα στην ίδια τιμή το
Hampton by Hilton Warsaw City Centre
δεν συζητώ ποιότητα και service αλλά βολικότητα .. please help!
Κι από μένα το Hampton.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.537
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom