Πολωνία Διαμονή στην Βαρσοβία

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τον Φεβρουαριο πηγαινω Βαρσοβια για ενα 5ημερο... να μεινω στη παλια πόλη η στο κεντρο? εχετε προταση για πιθανη μονοημερη εκδρομή ? Δεν εχει κ πληροφοριες ο @giannismits για Βαρσοβια..παρακαλώ να μην ξανασημβει αυτο!:icon_lol::icon_lol:
http://www.accorhotels.com/gb/hotel-3384-hotel-mercure-warszawa-grand/index.shtml
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κεντρο δλδ..θενκς!
Ναι το κέντρο έχει περισσότερες και λιγότερο τουριστικές επιλογές σε εστιατόρια/μπαρ κλπ σε σχέση με την παλιά πόλη. Το Mercure Grand το συστήνω κι εγώ σαν τοποθεσία και κατάλυμα. Από την παλιά πόλη ένα εύκολο περπάτημα μέσω της γραφικής Nowy Swiat.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
καλησπερα!!! Γυρνωντας απο το ομορφο Λονδινο, σχεδιαζα το επομενο ταξιδι στο εξωτερικο!! Ειχα στο μυαλο μου κατι πιο ησυχο και πιπο χαλαρο! Ετσι η αποφαση εληφθη!!! 4μερο στην Βαρσοβια στις αρχες Μαρτη 3-6 του μηνος!! Δεν ξερω σπο κρυο πως θα ειναι τοτε, αλλα ανυπομονω!! Θα ηθελα να μου προτεινετε ξενοδοχεια και περιοχες!! Κοιταζα κατι οικονομικο, οχι πανω απο 45 ευρω την βραδια και αν βρισκαμε να εχει κ πρωινο!!! Βρηκα δυο ξενοδοχεια, 1 στην περιοχη Wilanow και 1 στην περιοχη Praga..Θεωρειτε ειναι μακρια απο κεντρο?? Θα εχω προβλημα στις μετακινησεις?? Δυστυχως οσα ηταν πιο κεντρικα με πρωινο ηταν πιο ακριβα.. Επισης εγω κοιταξα μεσω booking, μπορω να ψαξω και καπου αλλου??
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Η συνοικία Praga, αν είστε ειδικά κοντά στον Βιστούλα είναι κοντά στο κέντρο. Οι συγκοινωνίες είναι πολύ καλές, ακριβείς και με πυκνά δρομολόγια.
Τώρα η περιοχή Wilanow αν εννοείς κοντά στο παλάτι είναι κανά μισάωρο τουλάχιστον από το κέντρο με το λεωφορείο.
 
Μηνύματα
95
Likes
65
Η συνοικία Praga, αν είστε ειδικά κοντά στον Βιστούλα είναι κοντά στο κέντρο. Οι συγκοινωνίες είναι πολύ καλές, ακριβείς και με πυκνά δρομολόγια.
Τώρα η περιοχή Wilanow αν εννοείς κοντά στο παλάτι είναι κανά μισάωρο τουλάχιστον από το κέντρο με το λεωφορείο.
εχοντας παει 2 φορες βαρσοβια και θα παω μια τριτη σας προτεινω το novotel warsaw centrum απεναντι απο το παλατι διπλα στο εμπορικο και απεναντι απο τη σταση του αεροδρομιου και ολες τις συγκοινωνιες η πραγκα μακρια απο το κεντρο και κατα τη γνωμη μου λιγο επικινδυνη το βραδυ

μπες στο σαιτ τους κανε εγγραφη και θα εχεις 10 τα εκατο εκπτωση
 
Last edited by a moderator:

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Νομίζω ότι το Mercure Warszawa Grand είναι πολύ καλή επιλογή. Αν μπεις και στο site τους εδω www.mercure.com/gb/europe/index.shtml και κάνεις εγγραφή για να γίνεις απλά μέλος η τιμή πάει στα 40ε τη μέρα...
θα ηθελα να ρωτησω ο κοσμος που κανει την βραδυνη του βολτα??? στην παλια πολη η στην νεα κοντα στο centrum?? θελουμε να ειμαστε σχετικα κοντα σε μπυραριες, μπαρακια, εστιατορια...μην εχουμε προβλημα στην μετακινηση γενικα..
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Ειμαι αναμεσα στο Ibis Warszawa Stare Miasto και στο campanile. πιο θεωρειτε πιο κοντα στο κεντρο η πιο καλό????
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Το Ibis ειναι πιο κοντα στην παλια πολη.Στο Campanile εχω μεινει,πολυ καλο ξενοδοχειο.Ειναι κοντα στο σταθμο των τρενων κι εχει σταση λεωφορειου ακριβως απεναντι-το 175-που σε 10 λεπτα εισαι στην παλια πολη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.448
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom