Τουρκία Διαμονή στην Κωνσταντινούπολη

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
και ψαχνοντας ψαχνοντας βρίσκω και αυτά

http://theprinthousehotel.com/en/

https://el.hotels.com/ho712040064/
Κοιτά τα ξενοδοχεία στο google maps και βρες κάποιο κοντά στη γραμμή του τραμ στις στάσεις που σου είπε και η @romantic woman !

Κοίταξε και το The And Hotel, βλεπεις την Αγια Σοφια απο τα δωματια, πολυ καθαρο και με ωραιο πρωινο. Η σταση τραμ στη γωνία.
 
Last edited by a moderator:

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
To And εχει 100 ευρώ παραπάνω στο σύνολο!

Λοιπον έκανα κράτηση στο the print house στα 330 ευρώ με πρωινό, το deluxe δίκλινο τους... έχει και δυνατότητα ακύρωσης μέχρι αρχες Απριλίου... το βρήκα στο hotels.com στο booking ηταν εξαντλημένα...
 
Last edited:

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
To And εχει 100 ευρώ παραπάνω στο σύνολο!

Λοιπον έκανα κράτηση στα 330 ευρώ με πρωινό, το deluxe δίκλινο τους... έχει και δυνατότητα ακύρωσης μέχρι αρχες Απριλίου... το βρήκα στο hotels.com στο booking ηταν εξαντλημένα...
Σε ποιο τελικά?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.446
H περιοχή πολύ βολική, από τις πλέον βολικές θα έλεγα για κάποιον ο οποίος θα ήθελε να κινηθεί πιο πολύ προς Beyoglu και λιγότερο προς Sultanahmet (χωρίς να είναι απαγορευτικό το αντίθετο).
Εντάξει, δεν το λες και σουίτα ακριβώς, αλλά τα δωμάτια φαίνονται αξιοπρεπή.
Η τιμή φυσιολογική για την εποχή
 

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!
H περιοχή πολύ βολική, από τις πλέον βολικές θα έλεγα για κάποιον ο οποίος θα ήθελε να κινηθεί πιο πολύ προς Beyoglu και λιγότερο προς Sultanahmet (χωρίς να είναι απαγορευτικό το αντίθετο).
Εντάξει, δεν το λες και σουίτα ακριβώς, αλλά τα δωμάτια φαίνονται αξιοπρεπή.
Η τιμή φυσιολογική για την εποχή



Ναι οντως δεν ειναι σουιτες απλα φαινονται αρκετα καθαρα.. Τελικα κλεισαμε στο Raymond Blue Hotel στο Sultanahmet.. Ομως στα συγκεκριμενα αιτηματα ζητησαμε να εχουμε δωματιο σε οροφο με θεα και μας ειπαν οτι αυτο δε γινεται γιατι εχουμε κλεισει economy δικλινο, ενω εμεις εχουμε κλεισει superior !! Ελπιζω να εκαναν λαθος γιατι η τιμη ηταν πιο πανω απο το economy!
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
859
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
μολις εκλεισα στο The And Hotel Sultanahmet οπως υπόδειξε η φίλη πριν.......με 70 ευρω τη βραδιά με δωρεάν ακυρωτικά λόγω θέας και αποστασης απο την Αγια Σοφιά! Αν εχετε καποιο καλυτερο να υποδειξετε σε αποσταση απο το μνημειο ειμαι ολος αυτιά....Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Επισης θα επιθυμουσα αν ειχατε υποψιν σας καποιο Χαμαμ που αξιζει τα λεφτα του στην περιοχη!

Κοιτά τα ξενοδοχεία στο google maps και βρες κάποιο κοντά στη γραμμή του τραμ στις στάσεις που σου είπε και η @romantic woman !

Κοίταξε και το The And Hotel, βλεπεις την Αγια Σοφια απο τα δωματια, πολυ καθαρο και με ωραιο πρωινο. Η σταση τραμ στη γωνία.
 

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!
μολις εκλεισα στο The And Hotel Sultanahmet οπως υπόδειξε η φίλη πριν.......με 70 ευρω τη βραδιά με δωρεάν ακυρωτικά λόγω θέας και αποστασης απο την Αγια Σοφιά! Αν εχετε καποιο καλυτερο να υποδειξετε σε αποσταση απο το μνημειο ειμαι ολος αυτιά....Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Επισης θα επιθυμουσα αν ειχατε υποψιν σας καποιο Χαμαμ που αξιζει τα λεφτα του στην περιοχη!


Καταρχην να περασετε τελεια στην Πολη! ( αν και αυτο ειναι σιγουρο ). Το ξενοδοχειο που εκλεισες ειναι σιγουρα καλο,και σε εξαιρετικη τοποθεσια. Μιας και ζητας να σου προτεινουμε ξενοδοχειο κοντα στην Αγια Σοφια εγω θα σου προτεινα το Raymond Hotel, οπου μειναμε τον Μαρτιο που μας περασε. Ειναι 3-4 λεπτα με τα ποδια απο την Αγια Σοφια, διπλα ακριβως στη σταση Gulhane του τραμ και κυριως πολυ καθαρο! Οσο για χαμαμ, εμεις επισκεφθηκαμε το χαμαμ Cemberlitas, δωσαμε 40€ το ατομο για 3 ωρες περιπου που μειναμε εκει. Το προτεινω ανεπιφυλακτα!
 

labrossp

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας, είμαι νέος στο φόρουμ, διαβάζω πάντα τα μηνύματά σας και τις εμπειρίες πριν από κάθε μου ταξίδι, αυτή τη φορά ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας προσωπικά.
Λοιπόν... σε 2 μήνες, δηλαδή Δεκέμβριο κανόνισα με την κοπέλα μου να πάμε Κωνσταντινούπολη. Έχω όμως κάποιους ενδοιασμούς στο που να μείνουμε, γιατί έχω ακούσει πολλά. Τα πιο φθηνά καταλύματα είναι μέσω της πλατφόρμας airbnb (έχω ακούσει αρνητικά για την ασφάλεια). Εσείς έχετε μείνει στην Πόλη μέσο αυτής της πλατφόρμας? πιστεύετε είναι ασφαλές κάτι τέτοιο στον συγκεκριμένο προορισμό;
 
Last edited:

Giorgio_ath

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Γεία σαες και από εμένα.Έχω κλείσει και εγώ για να πάω στην Κωνσταντινούπολη για 25 Μαρτιου.Έχω δεί το ξενοδοχείο Daru Sultan Hotels Galata. Θα ήθελα να μάθω αν η περιοχή είναι ασφαλής. Έψαχνα ξενοδοχειο στην Σουλταναχμετ που να έχει θέα στην θαλασσα αλλα δεν βρήκα κάτι καλο και κατέληξα εκει.Αν υπάρχουν προτάσεις θα τις διαβάσω με χαρά!
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.128
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Η περιοχή ασφαλής είναι και αρκετά ζωντανή, καθώς ανήκει στις hipster γειτονιές της Κωνσταντινουπολης.
 

Nikolasvls

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!μετά από τρία χρόνια έφτασε η στιγμή να ξανά επισκεφθώ την Πόλη...αυτή την φορά οικογενειακώς...θα ήθελα αν κάποιος έχει επισκεφθεί τώρα τελευταία ή έχει κάποια πολύ καλή πρόταση να με βοηθήσει...δεν θα ήθελα να ξεπερνάει τα 45 ευρώ την βραδιά το δίκλινο μιας και θα χρειαστώ 2 δωμάτια...την προηγουμενη φορά είχα μείνει στο sapphire hotel όπου είχα μείνει ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση αλλά όχι και από το δωμάτιο σε σχέση με αυτά που περίμενα και λέω να δοκιμασω κάτι άλλο... για να προλάβω τυχόν αναφορές έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες και έχω κρατήσει κάποια πράγματα...γενικά παρακολουθω το φόρουμ πολύ γιατί μου αρέσουν πολύ οι ιστορίες σας απλά είναι η πρώτη φορά που γράφω...ελπίζω να μην κούρασα...κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη...σας ευχαριστώ όλους...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom