Τουρκία Διαμονή στην Κωνσταντινούπολη

kyriakosv

Member
Μηνύματα
41
Likes
3
η γνωστή αλυσίδα ξενοδοχείων από μόνη της είναι εγγύηση όσες φορές έχω μείνει σε Νovotel έμεινα πολύ ευχαριστημένη.Η θέση του ξενοδοχείου νομίζω αρκετά καλή ναι μεν δεν είσαι κοντά στην Ιστικλάλ αλλά προσωπική άποψη ίσως και καλύτερα...ένα μέρος της νυχτερινής και όχι μόνο...ζωής της Κωνσταντινούπολης(Ιστικλάλ)έχει μετατεθεί τα τελευταία χρόνια προς την περιοχή που θα μένεις απο κεί και προς karakoy,με πολύ πιο ωραία μαγαζιά καφέ-εστιατόρια γκαλερί,ωραίους πολυχώρους....Είσαι και κοντά στο Κarakoy για να πάρεις καράβι να περάσεις απέναντι προς Kadikoy,επίσης εύκολα να διασχίσεις τη γέφυρα του Γαλατά και να πάς στην παλιά πόλη με τα πόδια...Οσον αφορά την άνοδο σου προς Ιστικλάλ επειδή είναι πολύ ανηφόρα μπορείς επισης από Κarakoy να παίρνεις το τουνελ,στην επιστροφή σου πιό ευκολα μπορείς να το πάς και ποδαράτο,η πιό ευκολη διαδρομή να δείς το χάρτη είναι η κατεβασιά προς Tophane(από ένα σημείο της Ιστικλάλ)τσέκαρε το από το χάρτη,απο κεί μετά είσαι πολυ κοντά στο ξενοδοχείο σου
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!
Χάθηκα λίγο με τις τοποθεσίες που μου είπες γιατί δε το έψαξα ακόμη καλά καλά με χάρτες κτλ.
Κύριο μέλημα είναι η εύκολη πρόσβαση σε ΜΜΜ, ταξί και να είναι κοντά στα πολλά αξιοθέατα (Σουλταναχμέτ;;).
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!
Χάθηκα λίγο με τις τοποθεσίες που μου είπες γιατί δε το έψαξα ακόμη καλά καλά με χάρτες κτλ.
Κύριο μέλημα είναι η εύκολη πρόσβαση σε ΜΜΜ, ταξί και να είναι κοντά στα πολλά αξιοθέατα (Σουλταναχμέτ;;).
Ναι είσαι μιά χαρά γιατί εισαι πολύ κοντά σε στάση τραμ για να πάς Σουλταναχμέτ(ή αλλιώς Παλιά Πολη όπως την αποκάλεσα στο πρωτο μου μήνυμα)αλλά ακόμα και με τα πόδια μπορείς να το κάνεις...ευχάριστη βόλτα μέσω της γέφυρας του Γαλατά αλλά έχει περπάτημα οκ,διαλέγεις και παίρνεις...
 

kyriakosv

Member
Μηνύματα
41
Likes
3
Ναι είσαι μιά χαρά γιατί εισαι πολύ κοντά σε στάση τραμ για να πάς Σουλταναχμέτ(ή αλλιώς Παλιά Πολη όπως την αποκάλεσα στο πρωτο μου μήνυμα)αλλά ακόμα και με τα πόδια μπορείς να το κάνεις...ευχάριστη βόλτα μέσω της γέφυρας του Γαλατά αλλά έχει περπάτημα οκ,διαλέγεις και παίρνεις...
Ευχαριστώ για την απάντηση! Θα επανέλθω με πρόγραμμα για να μου πείτε τη γνώμη σας!!!
Καλή συνέχειααα!! :)
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Γεια σου
Έχω μείνει στο And hotel κι έμεινα πολυ ευχαριστημένη.Μας ειχαν δώσει δωμάτιο με θεα την Αγία Σοφία όποτε ήταν υπέροχα!
Εξαιρετική επιλογή!!!!!

Καταπληκτικο Roof Guarden Εστιατοριο στην ταρατσα με θεα φανταστικη!!! Ερχοταν απο αλλα ξενοδοχεια και σημεια για να γευματισουν εκει κατα την παραμονη μας στο Ξενοδοχειο αρχες του περασμενου μήνα!

Το μονο αρνητικο ειναι οτι ειναι σε πεζοδρομο ή χωρο ελεγχομενης κυκλοφοριας το ξενοδοχειο και υπαρχει δυσκολια προσεγγισης με ταξι στην συγκεκριμενη εισοδο. (θυμαμα οταν καλουσα τα Uber Taxi ) για να ερθουν να με παρουν δημιουργηθηκε θεμα με αποτελεσμα να τους χανω) οταν καλει το ξενοδοχειο ταξι δεν υπαρχει θεμα.

Αν επιλεξω να ξαναπαω στο Σουλταν Αχμετ εκει θα παω!
 

olympiaalag

Member
Μηνύματα
34
Likes
4
@Nikolasvls τα δωμάτια αλλάζουν συνεχώς τιμές, σε ποια περιοχή θέλεις να μείνεις πρέπει να ξεκινήσουμε από εκεί. Σουλταναχμετ ή Ταξίμ
Καλησπέρα,για ένα τριήμερο που θα ήταν καλό ν κοιταξω ξενοδοχείο; Εγώ σκεφτόμουν για σουλταναχμετ.Θα προτείνατε κατι αλλο ισως;
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα,για ένα τριήμερο που θα ήταν καλό ν κοιταξω ξενοδοχείο; Εγώ σκεφτόμουν για σουλταναχμετ.Θα προτείνατε κατι αλλο ισως;
σ αυτο το θέμα οι γνώμες διίστανται...εγώ θα συμφωνήσω για Σουλταναχμέτ ναι!και όσο το δυνατόν να είσαι κοντά στη γραμμή και σε στάση του τραμ...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αν και έχουν περάσει 3 χρόνια, εγώ είχα μείνει στο Karakoy που τότε είχε αρχίσει να ανεβαινει σαν γειτονιά και με βόλεψε πολύ. Ήταν ιδανική περιοχή για μη τουριστική διασκέδαση το βράδυ.
 

olympiaalag

Member
Μηνύματα
34
Likes
4
σ αυτο το θέμα οι γνώμες διίστανται...εγώ θα συμφωνήσω για Σουλταναχμέτ ναι!και όσο το δυνατόν να είσαι κοντά στη γραμμή και σε στάση του τραμ...
Ευχαριστώ πολύ!Από θέμα ασφάλειας ποια περιοχή είναι καλυτερη;
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ευχαριστώ πολύ!Από θέμα ασφάλειας ποια περιοχή είναι καλυτερη;
...αν συμβεί κάτι αυτό μπορεί να συμβεί οπουδήποτε...αν εννοείς απ αυτή την άποψη μήπως κάποιες περιοχές θεωρούνται "στόχος".
Tο ίδιο είναι απο θέμα ασφάλειας είτε είσαι Σουλταναχμέτ είτε Ταξίμ είτε karakoy που αναφέρθηκε πιό πάνω απο την coco...
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Καλησπέρα,για ένα τριήμερο που θα ήταν καλό ν κοιταξω ξενοδοχείο; Εγώ σκεφτόμουν για σουλταναχμετ.Θα προτείνατε κατι αλλο ισως;

the and hotel απεναντι ακριβως απο την εισοδο της Αγιας Σοφιας με ιδιωτικο παργκιγκ και πανω σε πεζοδρομο! με κλειστα ματια


ψαχνω παιδια κατι για μια 1νυθχτα κατα προτιμηση beyoglou περιοχη!!!
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Κοντα στην ιστικλαλ,στο περα δηλαδη.εισαι κοντα στην αγορα κ στα παντα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.006
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom