Τουρκία Διαμονή στην Κωνσταντινούπολη

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Πραγματικά τόσα χρόνια δεν είχα δώσει καν βάση για επίσκεψη στην Τουρκία και έχω εντυπωσιαστει για το πόσους πόλους fans έχει...

Πάντως από το ψάξιμο που έχω κάνει έως τώρα έχει πολλά και διαφορετικά πραγματικά να δεις...

Επίσης μας έχει ανοίξει και η όρεξη 😇
Κάπως έτσι ήμουν και εγώ πριν από 3 χρόνια και έχω πάει ήδη 4 φορές.... Κάτσε να γυρίσεις να δεις οως θα θες να ξαναπας....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Πραγματικά τόσα χρόνια δεν είχα δώσει καν βάση για επίσκεψη στην Τουρκία και έχω εντυπωσιαστει για το πόσους πόλους fans έχει...
Τυχαια πηγαινε το Οριαν Εξπρες Παρισι Κων/πολη?
Ειναι το Παρισι της Ανατολης.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κάπως έτσι ήμουν και εγώ πριν από 3 χρόνια και έχω πάει ήδη 4 φορές.... Κάτσε να γυρίσεις να δεις οως θα θες να ξαναπας....
Τυχαια πηγαινε το Οριαν Εξπρες Παρισι Κων/πολη?
Ειναι το Παρισι της Ανατολης.
Γενικά έχω αφήσει υποχρεώσεις με γείτονες χώρες... Ας γίνει η αρχή τωτα λοιπόν 🙂
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Καλησπέρα και χρόνια πολλά στη παρέα, κλείσαμε με τη γυναίκα για Σεπτςμβριο4 νύχτες στο Lady Diana Hotel (πίσω από το μπλε τζαμι) με 400 ευρώ και πρωινό. Από άποψη περιοχής και τιμής αξίζει? Έχει να προτείνει κάποιος κάτι σαν καλύτερη επιλογή σε τοποθεσία? Υπάρχει κάτι να φοβηθώ ή να με δυσκολέψει στην περιοχή που έκλεισα?
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα και χρόνια πολλά στη παρέα, κλείσαμε με τη γυναίκα για Σεπτςμβριο4 νύχτες στο Lady Diana Hotel (πίσω από το μπλε τζαμι) με 400 ευρώ και πρωινό. Από άποψη περιοχής και τιμής αξίζει? Έχει να προτείνει κάποιος κάτι σαν καλύτερη επιλογή σε τοποθεσία? Υπάρχει κάτι να φοβηθώ ή να με δυσκολέψει στην περιοχή που έκλεισα?
Χωρίς να έχω καμία γνώση για την Κωνσταντινούπολη και μόνο επειδή και εμείς πριν λίγες μέρες ψάχναμε ξενοδοχείο για τον Μάιο, μπορώ να σου πω ότι το ποσό το θεωρώ ακραίο για τα δεδομένα / τιμές στην Κωνσταντινούπολη. Βρίσκεις διαμαντάκια σε τιμές σοκ. Εμείς κλείσαμε για 3 βράδια με 120€.

Τέτοιες τιμές για ξενοδοχείο δεν έχω πετύχει ποτέ ξανά.

EDIT: Επίσης η περιοχή δεν θεωρείτε βολική. Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις 2-3 σελίδες πίσω θα σου λυθούν οι απορίες.
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Χωρίς να έχω καμία γνώση για την Κωνσταντινούπολη και μόνο επειδή και εμείς πριν λίγες μέρες ψάχναμε ξενοδοχείο για τον Μάιο, μπορώ να σου πω ότι το ποσό το θεωρώ ακραίο για τα δεδομένα / τιμές στην Κωνσταντινούπολη. Βρίσκεις διαμαντάκια σε τιμές σοκ. Εμείς κλείσαμε για 3 βράδια με 120€.

Τέτοιες τιμές για ξενοδοχείο δεν έχω πετύχει ποτέ ξανά.

EDIT: Επίσης η περιοχή δεν θεωρείτε βολική. Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις 2-3 σελίδες πίσω θα σου λυθούν οι απορίες.

Είμαστε με δυνατότητα ακύρωσης γι αυτό και ρώτησα, κοιτάω λοιπόν περιοχές Γαλατά και Ταξίμ?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Μ
Καλησπέρα και χρόνια πολλά στη παρέα, κλείσαμε με τη γυναίκα για Σεπτςμβριο4 νύχτες στο Lady Diana Hotel (πίσω από το μπλε τζαμι) με 400 ευρώ και πρωινό. Από άποψη περιοχής και τιμής αξίζει? Έχει να προτείνει κάποιος κάτι σαν καλύτερη επιλογή σε τοποθεσία? Υπάρχει κάτι να φοβηθώ ή να με δυσκολέψει στην περιοχή που έκλεισα?
Μάριε δεν θα έκλεινα ποτέ ένα ξενοδοχείο που στο tripadvisor έχει 3,5 αστέρια και πόσο μάλλον για 100ευρώ, έχω μείνει στην περιοχή μία φορά αλλά ο λόγος ήταν ότι ειχα όνειρο να μείνω σε ξενοδοχείο που να βλέπει από το παράθυρο την αγια σοφια το οποίο και εκπληρώθηκε, η περιοχή όχι πίσω από μπλέ τζαμί (παραείναι απόκεντρο) έχει σαφώς κάποια τοπ αξιοθέατα, τοπκαπι, μπλέ τζαμί, κινστέρνα, και την πανάρχαια αγορά-παζάρι αλλά σαν νυχτώσει μένεις σε ένα φουλ τουριστικό μέρος ( η αποψή μου) την επόμενη φορά επέλεξα το pera palace και ήταν πάρα πολύ ωραίο, η περιοχή μετά το μεσημέρι ήταν καταπληκτική.... οπότε μήπως να κοίταζες ένα ξενοδοχείο προς pera-karakoy κτλ και να πήγαινες τα πρωινα στην άλλη μεριά για τα αξιοθέατα? έγω αυτό θα έκανα
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Είμαστε με δυνατότητα ακύρωσης γι αυτό και ρώτησα, κοιτάω λοιπόν περιοχές Γαλατά και Ταξίμ?
Εμείς κλείσαμε στην περιοχή Karakoy. Αν την βάλεις στον χάρτη, είναι άκρως βολική μιας και βολεύει να πας παντού.
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Άρα το ζητούμενο είναι να μείνω σε περιοχή Γαλατα/Ταξιμ/karakoy ώστε να είμαστε κοντά σε μετρό φαγητό βόλτα κλπ?
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
φιλε μου για εσενα που εκλεισες με 400 ευρω ξενοδοχειο το θεωρω πανακριβο για τα δεδομενα της κωνστατνινουπολης εκεινη η περιοχη το βραδυ ειναι σχεδον ερημια σε αντιθεση με το πρωι που γινεται χαμος πιστεψε με εχω παει πανω απο 12 φορες εχω μεινει σε διαφορες περιοχες καθε φορα νομιζω οτι η καλυτερη περιπτωση ειναι γυρω απο πλατεια ταξιμ που συγκεντρωνει την βραδυνη ζωη της πολης και που μπορεις να περπατησεις μεχρι τη γεφυρα του γαλατα να φας να πιεις το ποτο σου απεναντι απο τη γεφυρα στην αγορα μπαχαρικων και εκει εχει εστιατορια να βλεπεις την κινηση και στο καρακόυ μπορεις να μεινεις ομως το βραδυ ολο το τζερτζελο γινεται στο ταξιμ στο βεσικτας και στο ορτακου φυσικα με μετρο και τραμ πας στα αξιοθεατα

Είμαστε με δυνατότητα ακύρωσης γι αυτό και ρώτησα, κοιτάω λοιπόν περιοχές Γαλατά και Ταξίμ?
ακυρωσε το παραυτα
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
ακυρωσε το παραυτα

Καλημέρα, το έχω κάνει ήδη και ψάχνω που θα καταλήξουμε, κοιτάω το galata's hotel αλλα κάτι δε με κάνει να το κλείσω, φοβάμαι ότι θα ναι πολύ κακό σε σχέση με το τι δείχνει.

φιλε μου για εσενα που εκλεισες με 400 ευρω ξενοδοχειο το θεωρω πανακριβο για τα δεδομενα της κωνστατνινουπολης εκεινη η περιοχη το βραδυ ειναι σχεδον ερημια σε αντιθεση με το πρωι που γινεται χαμος πιστεψε με εχω παει πανω απο 12 φορες εχω μεινει σε διαφορες περιοχες καθε φορα νομιζω οτι η καλυτερη περιπτωση ειναι γυρω απο πλατεια ταξιμ που συγκεντρωνει την βραδυνη ζωη της πολης και που μπορεις να περπατησεις μεχρι τη γεφυρα του γαλατα να φας να πιεις το ποτο σου απεναντι απο τη γεφυρα στην αγορα μπαχαρικων και εκει εχει εστιατορια να βλεπεις την κινηση και στο καρακόυ μπορεις να μεινεις ομως το βραδυ ολο το τζερτζελο γινεται στο ταξιμ στο βεσικτας και στο ορτακου φυσικα με μετρο και τραμ πας στα αξιοθεατα

Καλημέρα φιλε μου, γι αυτό εγραψα γιατί θεωρώ ότι υπάρχουν ατομα εδώ για να δώσουν μια σωστή συμβουλή και σε ευχαριστώ που έκανες το κόπο να γράψεις. Ήδη ψάχνω για ξενοδοχείο στις περιοχές που έχουν αναφερθεί
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.732
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom