Τουρκία Διαμονή στην Κωνσταντινούπολη

connosp

Member
Μηνύματα
391
Likes
829
Καλησπέρα σας,

Σε 20 μέρες ταξιδεύω για 5 βράδια στην Κων/πολη και ψάχνω ξενοδοχείο.
Θα πάω με ένα ακόμη άτομο αλλά διαφωνούμε στα περί διαμονής. Εγώ προτείνω το Maywood, όπως διάβασα κι εδώ πρέπει να είναι αξιοπρεπέστατο.

Μπορείτε να μου πείτε κάποια γνώμη για την τοποθεσία του Skystar Deluxe Hotel; Επίσης, φαίνεται πως είναι αρκετά καινούργιο, έχει λίγες αξιολογήσεις. Θα το εμπιστευόσασταν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

★★ SKYSTAR DELUXE HOTEL, Κωνσταντινούπολη, Τουρκία
Προσωπικά δεν θα πήγαινα είναι αρκετά μακριά, η τιμή του δε δελεαστική για 5 βράδια.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
δε
Προσωπικά δεν θα πήγαινα είναι αρκετά μακριά, η τιμή του δε δελεαστική για 5 βράδια.
δε προτεινω την Περιοχη του AKSARAY για διαμονη . Ειναι μεν με το ΤΡΑΜ 4-5 στασεις απο το τουριστικο Soultanahmet και πολυ κοντα στην Beyaz που ειναι το capali carsi και ειναι οικονομικα......
αλλα η περιοχη που επελεξες ειναι τιγκα στους Μεταναστες απο Ασια - Αφρικη κλπ Ειναι επισης τα ΚΤΕΛ απο Ουκρανιες Ρουμανιες και Ρωσιες στην ιδια περιοχη και μπορει να φοβηθεις βραδυ να κθκλοφορησεις με τα ποδια! Εχω μεινει στην ιδια περιοχη πριν 2 μηνες μεταξυ YUSUFPASA και ΥΕΝΙΚΑPI metro και δεν ειναι προτεινομενη περιοχη !!!
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Έχω κανονίσει ένα 3μερο μέσα στον Σεπτέμβριο. Δεν είναι η πρώτη φορά αλλά έχω χρόνια να πάω.
Έκλεισα με ελεύθερα ακυρωτικά στο Vogue αλλά σκεφτόμουν κάποια εναλλακτική προς το Ταξίμ.
Έχει κάποιος κάτι να προτείνει; Ίσως και σε καλύτερη τιμή από το Vogue που το δίνουν 190/βραδιά! :shock:
 
Μηνύματα
5
Likes
5
Μηνύματα
5
Likes
5
Χαίρετε.

Μόλις γύρισα από Κων/πολη. Σας παρακαλώ, μην πάει κανείς στο Mint Residence!

Έκανα το μεγάλο λάθος να υποκύψω στον συνταξιδιώτη μου που μείωνε όσο περνούσε ο καιρός το μπάτζετ που μπορεί να διαθέσει για ξενοδοχείο. Και τελικά έκλεισα σε αυτό το βρωμερό αχούρι, το οποίο είχε κοριούς! (έχω εννοείται αποδείξεις). Ο «ξενοδόχος» μόλις έφυγα (έκλεισα σε άλλο ξενοδοχείο μόνος μου) δήλωσε στο μπούκινγκ ότι δεν πήγα καν στο ξενοδοχείο του, για να αποφύγει την κριτική. Δεν έπρεπε να του το αναφέρω...

Σε γενικές γραμμές η εμπειρία μου από την Πόλη ήταν άκρως απογοητευτική, άλλα αυτό είναι εκτός θέματος.
 

connosp

Member
Μηνύματα
391
Likes
829
Έχω κανονίσει ένα 3μερο μέσα στον Σεπτέμβριο. Δεν είναι η πρώτη φορά αλλά έχω χρόνια να πάω.
Έκλεισα με ελεύθερα ακυρωτικά στο Vogue αλλά σκεφτόμουν κάποια εναλλακτική προς το Ταξίμ.
Έχει κάποιος κάτι να προτείνει; Ίσως και σε καλύτερη τιμή από το Vogue που το δίνουν 190/βραδιά! :shock:
Εγώ θα σε πρότεινα Karakoy περιοχή σπέσιαλ έχει αλλάξει προς το καλύτερο με το νέο λιμάνι γεμάτο ζωή!!!!!!!!!! Novotel Istanbul Bosphorus Hotel
η πιο οικονομική λύση το SuB Karakoy - Special Category
σε ψηλό όροφο(έμεινα στο 52 δωμάτιο)
 

Attachments

spyroskara

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Καλησπέρα σε όλους, επισκέπτομαι μετά από κάποια χρόνια ξανά την Κωνσταντινούπολη και έχω χαωθεί ελαφρώς με τις περιοχές που έχω εντοπίσει διαμερίσματα. Έχω διαβάσει εκτενώς όλο το thread και αποφασίσαμε σαν παρέα αυτή τη φορά να μην μείνουμε sultanahmet για να είμαστε πιο κοντά σε ζωή τα βράδια. Ιδανικά θα προτιμούσα να μην έχει τρελές ανηφοριές η περιοχή (γιαυτό και με προβληματίζει η ευρύτερη περιοχή του Cihangir αν όντως ισχύει οτι ειναι ανηφορες/κατηφόρες) και σχετικά κοντά σε μέσα μεταφοράς όπως και να ειναι σχετικα κομπλε η περιοχη απο θεμα ασφαλειας.

Έχω σημειώσει στο χάρτη στο περίπου τα σημεία που είναι τα διαμερίσματα όπως τα παρουσιάζει η γνωστή πλατφόρμα , και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί!
 

Attachments

connosp

Member
Μηνύματα
391
Likes
829
Καλησπέρα σε όλους, επισκέπτομαι μετά από κάποια χρόνια ξανά την Κωνσταντινούπολη και έχω χαωθεί ελαφρώς με τις περιοχές που έχω εντοπίσει διαμερίσματα. Έχω διαβάσει εκτενώς όλο το thread και αποφασίσαμε σαν παρέα αυτή τη φορά να μην μείνουμε sultanahmet για να είμαστε πιο κοντά σε ζωή τα βράδια. Ιδανικά θα προτιμούσα να μην έχει τρελές ανηφοριές η περιοχή (γιαυτό και με προβληματίζει η ευρύτερη περιοχή του Cihangir αν όντως ισχύει οτι ειναι ανηφορες/κατηφόρες) και σχετικά κοντά σε μέσα μεταφοράς όπως και να ειναι σχετικα κομπλε η περιοχη απο θεμα ασφαλειας.

Έχω σημειώσει στο χάρτη στο περίπου τα σημεία που είναι τα διαμερίσματα όπως τα παρουσιάζει η γνωστή πλατφόρμα , και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί!
Δες και λίγο παρακάτω στο Karakoy έμεινα τον Αύγουστο, έχει αλλάξει τελείως με το νέο λιμάνι γεμάτο ζωή καφέ, μπαράκια, εστιατόρια, ξενοδοχεία. Είναι επίπεδο και τα έχεις όλα γύρω γύρω. Ταξίμ, Γαλατά, Αιγυπτιακή αγορά, κτλ.
 

spyroskara

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Δες και λίγο παρακάτω στο Karakoy έμεινα τον Αύγουστο, έχει αλλάξει τελείως με το νέο λιμάνι γεμάτο ζωή καφέ, μπαράκια, εστιατόρια, ξενοδοχεία. Είναι επίπεδο και τα έχεις όλα γύρω γύρω. Ταξίμ, Γαλατά, Αιγυπτιακή αγορά, κτλ.
Θα την έχω στα υπόψιν μου και αυτή την περιοχή. Θυμάμαι ότι μας άρεσε πραγματικά.
Ευχαριστώ.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
805
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα σε όλους, επισκέπτομαι μετά από κάποια χρόνια ξανά την Κωνσταντινούπολη και έχω χαωθεί ελαφρώς με τις περιοχές που έχω εντοπίσει διαμερίσματα. Έχω διαβάσει εκτενώς όλο το thread και αποφασίσαμε σαν παρέα αυτή τη φορά να μην μείνουμε sultanahmet για να είμαστε πιο κοντά σε ζωή τα βράδια. Ιδανικά θα προτιμούσα να μην έχει τρελές ανηφοριές η περιοχή (γιαυτό και με προβληματίζει η ευρύτερη περιοχή του Cihangir αν όντως ισχύει οτι ειναι ανηφορες/κατηφόρες) και σχετικά κοντά σε μέσα μεταφοράς όπως και να ειναι σχετικα κομπλε η περιοχη απο θεμα ασφαλειας.

Έχω σημειώσει στο χάρτη στο περίπου τα σημεία που είναι τα διαμερίσματα όπως τα παρουσιάζει η γνωστή πλατφόρμα , και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί!
Χωρίς δεύτερη σκέψη, βρείτε ξενοδοχείο/διαμέρισμα κοντά στην Ιστικλάλ! Όλη η βραδινή ζωή είναι εκεί.. ανηφοριά έχει αν μεινετε χαμηλά στο cihangir. Εμείς μέναμε διπλα στο μετρό sishane και μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.830
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom