Τσεχική Δημοκρατία Διαμονή στην Πράγα

paefstra

Member
Μηνύματα
12.983
Likes
40.871
Με ποια κριτηρια???Με το ενα κ μοναδικο κριτηριο οτι αργησα να κλεισω αεροπορικα,τωρα ειναι πανακριβα(600ευρω) κ ειπα πρωτη φορα να παω με γκρουπ λειτουργωντας μετα ανεξαρτητα,μονο για οικονομικο λογο.Κ προτεινονται αυτα τα δυο στα ταξιδιωτικα γραφεια που εχω μιλησει.Βλεπω πολυ πιθανο το ενδεχομενο των χριστουγεννων σε Ζαγοροχωρια η Καρπενησι αντι της Πραγας..... :xmas_confused:
Ε, ή πήγαινε απόκριες τώρα ή κλείσε λεωφορείο με 150 ευρώ πήγαινε έλα (αν έχεις πολύυυυυ χρόνο στη διάθεσή σου)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Με ποια κριτηρια???Με το ενα κ μοναδικο κριτηριο οτι αργησα να κλεισω αεροπορικα,τωρα ειναι πανακριβα(600ευρω) κ ειπα πρωτη φορα να παω με γκρουπ λειτουργωντας μετα ανεξαρτητα,μονο για οικονομικο λογο.Κ προτεινονται αυτα τα δυο στα ταξιδιωτικα γραφεια που εχω μιλησει.Βλεπω πολυ πιθανο το ενδεχομενο των χριστουγεννων σε Ζαγοροχωρια η Καρπενησι αντι της Πραγας..... :xmas_confused:

Εχεις μπερδευτεί μάλλον .

Για Πράγα υπάρχουν πολλές επιλογές σε τουριστικά γραφεία .
Βρίσκεις μεσω νετ άμεσα κάποιο μεγάλο τουριτικό γραφείο( ειδικά αν είσαι αθήνα )και κλείνεις πακέτο .


ΠΛηρώνεις στο πακέτο αεροπορικό που αν συμπληρώνει μπορεί να είναι και charter πτήση ( ισως λιγότερες βαρβαρες ώρες ),κεντρικό ξενοδοχείο ,μεταφορές απο και πρός αεροδρόμιο και αφήνεις απέξω τις ξεναγήσεις για να κάνεις το δικό σου πρόγραμμα


Μην ψάχνεις για το πιο φθηνό γραφείο αλλά για το πιο αξιόπιστο .
Είναι κρίμα να σου πουν 4-5 μερες πρίν την αναχώρηση ''λυπούμαστε αλλά η εκδρομή ακυρώθηκε λόγω χαμηλής συμμετοχής ''
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Λοιπόν άκου, τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά.

Την περιοχή που βρίσκεται το πρώτο ξενοδοχείο που ανέφερες, δεν την ξέρω. το θετικό είναι ότι έχει κοντά στάση μετρό.

Το δεύτερο βρίσκεται σε μια τυπική περιοχή της Πράγας, σε πολυσύχναστο δρόμο με μαγαζιά όπου μπορείς και να φας και να ψωνίσεις. Η σύνδεση με τα ΜΜΜ είναι καλή, αν θυμάμαι καλά περνάνε 3 γραμμές τραμ, συχνές, και σε κάπου μισή ώρα βρίσκεσαι στο κέντρο. Έχω μείνει σε ξενοδοχείο σ' αυτό το δρόμο, πολύ μακρύτερα, αλλά είχαμε αυτοκίνητο. Αν δεν βρεις κάτι καλύτερο (πρακτορείο με λίγο υψηλότερη τιμή αλλά καλύτερες επιλογές σε διαμονή), νομίζω ότι το δεύτερο είναι η καλύτερη λύση υπό τις παρούσες συνθήκες.
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Εννοειται αυτο εχω σκοπο να κανω,απλως να παρω το πακετο που προτεινουν οχι να ακολουθω το γκρουπ.Απο κει κ περα επειδη δεν το εχω ξανακανει δεν ξερω ποα ειναι αξιοπιστα κ ποια οχι...απλως θα κλεισω αν ειναι κ απλως θα ευχηθω να μη πεσω σε εκμεταλλευση!Σας ευχαριστω πολυ,με καθυσηχασατε καπως...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Το ονειρο της χριστουγεννιατικης Πραγας σιγα σιγα εξαφανιζεται.... :xmas_sad:
 

Copa

Member
Μηνύματα
55
Likes
150
Καλησπέρα.
Έκλεισα αεροπορικά για Πράγα 13-17/1 και έκανα κράτηση για ξενοδοχείο στη περιοχή Πράγα 03 και πιο συγκεκριμένα σε αυτό εδώ: Booking.com: Hotel Prokopka, Πράγα, Τσεχία - 506 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!.
Θα ήθελα να μου πείτε αν η τοποθεσία είναι καλή και αν κάποιος έχει μείνει σε αυτό το ξενοδοχείο να μου πει την γνώμη του.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.019
Likes
6.398
Η σταση του τραμ λιπανσκα ειναι κοντα με το ξενοδοχειο σου και απο εκει με το τραμ φτανεις αμεσως στο κεντρο.Εκει εμεινα και γω,στην περιοχη και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

Και με 76 ευρω τις 4 μερες ακομα καλυτερα!
 

Copa

Member
Μηνύματα
55
Likes
150
Είδα επίσης και αυτά τα δύο,τα οποία είναι στον ίδιο δρόμο και ακόμα πιο κοντά στη στάση του τραμ σε σχέση με το προηγούμενο που πόσταρα.
Booking.com: Hotel Golden City garni, Πράγα, Τσεχία - 727 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Booking.com: Residence Tabor, Πράγα, Τσεχία - 594 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Έχει πάει κάποιος σε αυτά τα δύο;
Είναι καλύτερα να είμαι πιο κεντρικά από άποψη ασφάλειας;
Από θέμα θορύβου από τον δρόμο που είναι πιο ήσυχα; Σε ένα από αυτά τα δύο ή στο άλλο παραπάνω;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.019
Likes
6.398
Στο residence Tabor εχω μεινει οσες φορες εχω παει πραγα.

Η σταση του τραμ σχεδον ακριβως απο κατω.

Το πρωινο παρα πολυ καλο απλα το θεμα ειναι το φευγεις απο το ξενοδοχειο σου και πας και απεναντι στο Hotel Golden City garni και τρως.

Αν δεν σε ενοχλει αυτο το γεγονος ολα ειναι μια χαρα.

Οσο για το θορυβο που λες,εγω για εναν υπνο το βραδυ πηγαινα και δεν πολυκαταλαβαινα πολλα απο φασαρια κινηση και τα σχετικα.Αλλα δεν θυμαμαι να ειχα ποτε καποιο προβλημα.
 

Juan2013

Member
Μηνύματα
56
Likes
25
Εγώ στην Πράγα έμεινα σ' αυτό Booking.com: The ICON Hotel & Lounge, Πράγα, Τσεχία - 345 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Και μάλιστα εκ των υστέρων, όταν είχα ήδη φύγει, αλλά επικοινώνησαν μαζί μου για κάποιες πληροορίες που ήθελα, έμαθα ότι αυτός που το έχει είναι έλληνας.
Είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος, ολοκαίνουργια έπιπλα, ντιζαινάτο, πεντακάθαρο, με πολλές παροχές, με ξεχωριστό επίπεδο για ασιατικό μασάζ, κεντρικό... δεν ξέρω τι άλλο να γράψω, μπορείς να δεις κ τα σχόλια στο booking.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.414
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom