Τσεχική Δημοκρατία Διαμονή στην Πράγα

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
παιδια μια ερωτηση..το Best Western Hotel Páv που οπως φαινεται ειναι στο 1 αξιζει τον κοπο?και τα κριτηρια απαντησεως αν γινεται να ειναι και σαν ποιοτητα αλλα και περισσοτερο σαν τοποθεσια...παρακαλω την βοηθεια σας....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Είναι σε μια χαρά τοποθεσία.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
katkats σ ευχαριστω...και εγω αυτο ειδα απ οσο καταλαβα στο χαρτη.αυτο τωρα ειναι στην παλια πολη η ειπα κατι τελειως ασχετο?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ανήκει στην Νέα Πόλη (Nove Mesto), αλλά εγώ θα έλεγα ότι είναι κοντά στα όρια της Παλιάς Πόλης (Stare Mesto). Η οδός Narodni θεωρείται το σύνορο, μαζί με τις Revolucni, Na Príkope.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
ετσι και αλλιως απ οτι ειδα ολα γινονται με τα ποδια η σχεδον ολα,οποτε νομιζω πως ειμαι οκ!!3 μερες ειναι καλες για Πραγα?σκεφτομουν Λονδινο αλλα θεωρω οτι Πραγα ειναι η καλυτερη επιλογη...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εννοείται ότι όλα θα τα γυρίσεις με τα πόδια. Το ξενοδοχείο είναι κεντρικό. 3 μέρες για Πράγα είναι ok. Δεν είπες όμως για πότε το σκέφτεσαι; Λονδίνο δεν έχω πάει.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Ελεγα για το τριημερο της καθαρας δευτερας τον μαρτιο..νομιζω πως ειναι καλα!!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
ετσι και αλλιως απ οτι ειδα ολα γινονται με τα ποδια η σχεδον ολα,οποτε νομιζω πως ειμαι οκ!!3 μερες ειναι καλες για Πραγα?σκεφτομουν Λονδινο αλλα θεωρω οτι Πραγα ειναι η καλυτερη επιλογη...
θα συμφωνησω ότι το ξενοδοχείο είναι σε καλή τοποθεσία και ότι 3 μέρες είναι καλά για Πράγα. Από εκεί και πέρα, αν ρωτάς Πράγα ή Λονδίνο, πρέπει νομίζω να μας πεις τι ζητάς από το ταξίδι!!!!!! Η Πράγα είναι ωραία πολη, μην περιμένεις να σου...πέσουν τα σαγόνια, όμως! Επίσης είναι φθηνή γενικά, αλλά πανάκριβη για τους τουρίστες! Πρέπει να κάνεις σωστές επιλογές, δηλαδή.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
πανάκριβη είναι για τα άτομα που δε ξέρουν που να φάνε ή να κάνουν αγορές
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
πανάκριβη είναι για τα άτομα που δε ξέρουν που να φάνε ή να κάνουν αγορές
ε, ναι, αλλά νομίζω οι ίδιοι οι Τσέχοι θα ξέρουν πού να φάνε και να ψωνίσουν, άρα η ευκολη παγίδα στήνεται για τους τουρίστες. Βεβαια, θα μου πεις, μπορεί να εισαι τουρίστας, να ψαχτείς και να σου βγει φθηνη η Πραγα, σωστά.

Γενικά στην Πράγα είδα τεραστιααααααααααααααααααααααα διαφορά στις τιμές στα εστιατόρια, μαγαζιά κλπ που απευθύνονται σε τουρίστες και σε αυτά που πάνε οι ντόπιοι.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
γενικά σε όλο το κόσμο, υπάρχει ο νόμος, ότι δε τρώμε μέσα στις Παλιές Πόλεις/τουριστικά κέντρα.
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Θα παω κ εγω Πραγα μετα το Πασχα,ποτε ειναι καλα να κλεισω αεροπορικα?179 μου το βγαζει τωρα,ειναι καλη τιμη???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom