Τσεχική Δημοκρατία Διαμονή στην Πράγα

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπερα μεσα Γεναρη θα παμε Πραγα και εχω καταληξει σ αυτα τα καταλυματα
★★★ Royal Court Hotel, Πράγα, Τσεχία
Και το airbnb στην εξης διεθυνση
Mostecká 273/21, Prague, Hlavní město Praha 118 00, Τσεχία
Τι λετε να προτιμησω απο θεμα τοποθεσιαα,αποστασης,συγκοινωνιας;κλινω προς το airbnb απλα σκεφτομαι οτι θα πρεπει να περπαταω για να πηγαινω καθε φορα στη Παλια πολη κ δε ξερω με το κρυο(κ χιονια αν εχει)αν θα ναι βολικο
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα μεσα Γεναρη θα παμε Πραγα και εχω καταληξει σ αυτα τα καταλυματα
★★★ Royal Court Hotel, Πράγα, Τσεχία
Και το airbnb στην εξης διεθυνση
Mostecká 273/21, Prague, Hlavní město Praha 118 00, Τσεχία
Τι λετε να προτιμησω απο θεμα τοποθεσιαα,αποστασης,συγκοινωνιας;κλινω προς το airbnb απλα σκεφτομαι οτι θα πρεπει να περπαταω για να πηγαινω καθε φορα στη Παλια πολη κ δε ξερω με το κρυο(κ χιονια αν εχει)αν θα ναι βολικο
Καλημέρα. Αν είχα μόνο αυτά τα δυο στα υπόψη, θα διάλεγα το airbnb. Είναι στην "άλλη Παλιά Πόλη" δηλαδή σε όμορφη τοποθεσία και έχει και εκεί μέρη για φαγητό - ποτό. Δεν είναι μακριά από την Παλιά Πόλη. Το μόνο αρνητικό είναι η ανηφοριτσα, αλλά δεν νομίζω να μην την καταφέρνετε. Δες τη διαδρομή στο google maps.
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπερα μεσα Γεναρη θα παμε Πραγα και εχω καταληξει σ αυτα τα καταλυματα
★★★ Royal Court Hotel, Πράγα, Τσεχία
Και το airbnb στην εξης διεθυνση
Mostecká 273/21, Prague, Hlavní město Praha 118 00, Τσεχία
Τι λετε να προτιμησω απο θεμα τοποθεσιαα,αποστασης,συγκοινωνιας;κλινω προς το airbnb απλα σκεφτομαι οτι θα πρεπει να περπαταω για να πηγαινω καθε φορα στη Παλια πολη κ δε ξερω με το κρυο(κ χιονια αν εχει)αν θα ναι βολικο

Tσέκαρε και τα aegean travel package απο το επίσημο site της.Λογικα εσυ τωρα θα εχεις κλεισει αεροπορικα για να λες οτι θα πας τοτε,αλλα αν οχι εχει πολυ καλες προσφορες αεροπορικο +ξενοδοχειο.Εγω εκλεισα στο grandior hotel 5στερο ειναι κανα δεκαλεπτο max περπατημα απο παλια πολη ολα μαζι και αεροπλανο 250 € 4 βραδυα (πολυ δυνατη προσφορα).
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Tσέκαρε και τα aegean travel package απο το επίσημο site της.Λογικα εσυ τωρα θα εχεις κλεισει αεροπορικα για να λες οτι θα πας τοτε,αλλα αν οχι εχει πολυ καλες προσφορες αεροπορικο +ξενοδοχειο.Εγω εκλεισα στο grandior hotel 5στερο ειναι κανα δεκαλεπτο max περπατημα απο παλια πολη ολα μαζι και αεροπλανο 250 € 4 βραδυα (πολυ δυνατη προσφορα).
Δε πεταω με ετζιαν αρχικα και δευτερον εχω κλεισει και στα 2 ξενοδοχεια που προανεφερα απλα δε ξερω πιο απο τα 2 να κρατησω τελικα😅
 

NIKELEN_2012

Member
Μηνύματα
36
Likes
6
Καλησπέρα σε όλους.Μια γνώμη για το
Hotel At the Golden Scissors.
θα παμε Πραγα με τη συζυγο τον Δεκεμβρη και ήθελα τη γνώμη σας για το ξενοδοχείο.Φαίνεται κεντρικότατο. θα μας βολεψει θεωρειτε;
ευχαριστω
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπέρα σε όλους.Μια γνώμη για το
Hotel At the Golden Scissors.
θα παμε Πραγα με τη συζυγο τον Δεκεμβρη και ήθελα τη γνώμη σας για το ξενοδοχείο.Φαίνεται κεντρικότατο. θα μας βολεψει θεωρειτε;
ευχαριστω

Αν ειναι αυτο που βλεπω στη Μαλα Στρανα στην καλυτερη περιοχη κλεισατε.Αν και εγω εμεινα στη νεα πολη απο την απεναντι πλευρα ,η Μαλα Στρανα με μαγεψε πολυ περισσοτερο και απο την βαβουρα της παλιας πολης.Εισαι μερικα μετρα απο ολα τα αξιοθεατα και οσο κοσμοσυρροη εχει τη μερα ,αλλα τοσο ησυχια εχεις το βραδυ σχεδον ερημικα.Αλλα και αυτο αν δεν το θελετε ειστε 2 λεπτα με τα ποδια απο τα μαγαζια το νταβαντουρι της παλιας πολης ,για μενα η πιο παραμυθενια μερια της Πραγας.
 

NIKELEN_2012

Member
Μηνύματα
36
Likes
6
Αν ειναι αυτο που βλεπω στη Μαλα Στρανα στην καλυτερη περιοχη κλεισατε.Αν και εγω εμεινα στη νεα πολη απο την απεναντι πλευρα ,η Μαλα Στρανα με μαγεψε πολυ περισσοτερο και απο την βαβουρα της παλιας πολης.Εισαι μερικα μετρα απο ολα τα αξιοθεατα και οσο κοσμοσυρροη εχει τη μερα ,αλλα τοσο ησυχια εχεις το βραδυ σχεδον ερημικα.Αλλα και αυτο αν δεν το θελετε ειστε 2 λεπτα με τα ποδια απο τα μαγαζια το νταβαντουρι της παλιας πολης ,για μενα η πιο παραμυθενια μερια της Πραγας.
Σε ευχαριστω πολυ
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.001
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα σε όλους.Μια γνώμη για το
Hotel At the Golden Scissors.
θα παμε Πραγα με τη συζυγο τον Δεκεμβρη και ήθελα τη γνώμη σας για το ξενοδοχείο.Φαίνεται κεντρικότατο. θα μας βολεψει θεωρειτε;
ευχαριστω
Τέλεια πραγματικα! Ευκαιρια να περνατε αρκετες φορες πανω απο τη γεφυρα του Καρολου κιολας!
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Τέλεια πραγματικα! Ευκαιρια να περνατε αρκετες φορες πανω απο τη γεφυρα του Καρολου κιολας!

Η γεφυρα του Καρολου ειναι μια μαγεια.Συμφωνω την μερα ειναι υπερβολικα πολυβουη και τουριστικη χανοντας ολο το vibe ,αλλα δοκιμαστε αυτο που εκανα εγω που την περπατησα 1 η ωρα τη νυχτα με ομιχλη σχεδον μονος ή την πρωτη μερα που ξυπνησα ξημερωματα .Ενιωσα σαν να μπαινω σε μια χρονοκαψουλα και γυρω γυρω να ναι το 2023 ,σαν να χω περασει μια μαγικη πυλη στον μεσαιωνα και μολις περναγα εμπαινα στην παλια πολη προσγειωνομουνα στο reality.Φυσικα εννοειται αυτο δεν το ενιωσα την μερα ,το ενιωσα τις πιο πανω ωρες που μουνα ολομοναχος.

Απο την μερια της mala strana περα απο ολο αυτο το τουριστολοι που προφανως και θα βρεθειτε ,υπαρχουν και καποια πιο ησυχα και πανεμορφα μερη off the beaten path που η αισθηση ειναι σαν χωριο

Να πατε οποσδηποτε στο μοναστηρι της Λορεττας, τα στενα εκει ειναι μοναδικα και αν κατηφορισετε μετα το μοναστηρι το κρυφο σημειο της πολης ειναι το Novy Svet ειναι ενα ενα χωριο εντος Πραγας ,σου ειναι αδιανοητο οτι βρισκεται μεσα στην πολη αυτο λιγα μετρα απο το καστρο ,ειναι ενα ολοκληρο μεσαιωνικο χωριο με πολυχρωμα σπιτια .Googlare και θα δεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.713
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom