Ιταλία Διαμονή στη Βενετία

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Καλησπέρα στην ομάδα, ευχαριστώ για την αποδοχή.Θελω με τη γυναίκα μου να επισκεφτούμε τη Βενετία.Βρηκα φτηνά εισιτήρια Αθήνα Βενετία κ επιστροφή από Μπολόνια.Που μου προτείνετε να μείνω γιατί λόγω του καρναβαλιού στη Βενετία όλα είναι ακριβά.Να πηγαίναμε Φλορεντια ή δε θα προλάβουμε,4 βραδια σύνολο
Ο στόχος μας είναι ένα οικονομικό ταξίδι οπότε αν έχετε καμία πρόταση να μείνω εκτός κέντρου Βενετίας δεκτή.Η Μπολόνια αξίζει να της αφιερώσω 2 μέρες ή θα το μετανιώσω;
Στο Μεστρε μπορειτε να μεινετε αλλα θα σας φανε τα πηγαινελα...στο καναρετζιο δεν εχει τιποτα οικονομικο?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Η Μπολονια ειναι για μια μερα, οχι δυο
Στη χειροτερη ψαξτε μοναστηριακες διαμονες, εχει 3 νομιζω στη Βενετια. Το κανουν αρκετοι low budget και μενουν καρακεντρο
 

Tania79

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Καλησπέρα σας. Μπορείτε να μου προτείνετε δωμάτια για διαμονή στη Βενετια γιατί αυτά που βρίσκω στο booking είναι αρκετά ακριβά. Επίσης, για ταξίδι Μπέργκαμο,Βενετία , Γκάρντα αξίζει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο ή η συγκοινωνία μας συμφέρει; Ευχαριστώ πολυ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας. Μπορείτε να μου προτείνετε δωμάτια για διαμονή στη Βενετια γιατί αυτά που βρίσκω στο booking είναι αρκετά ακριβά. Επίσης, για ταξίδι Μπέργκαμο,Βενετία , Γκάρντα αξίζει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο ή η συγκοινωνία μας συμφέρει; Ευχαριστώ πολυ
Αν η διαμονή σου είναι για μέρες στη Βενετία, ίσως βρεις φθηνότερα στο Mestre, που ναι λίγο έξω, με την ταλαιπωρία της μετακίνησης φυσικά.
Βενετία - Μπέργκαμο πας εύκολα με flixbus, περίπου σε τρεις ώρες, η λίμνη είναι μια άλλη ιστορία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Ψαξε σε μοναστηριακες διαμονες. Δεν εχω μεινει ποτε, αλλα ξερω ατομα που τις προτιμουν στην Ιταλια γιατι ειναι bed and breakfast σε προνομιακα σημεια και σε ιστορικα κτιρια.
Εχω δει οτι εχει 2-3 η Βενετια. Το καλυτερο ειναι το Foresteria Valdese.
Vacanze a Venezia vicino Piazza San Marco | Foresteria Valdese Venezia
 
Last edited:

Irenevsl

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους!

Οργανώνω ταξίδι τέλη Μάρτη σε Τοσκάνη-Βενετία. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο ωραίο κατάλυμα σε Βενετία ως 120-140 την ημέρα;

Ευχαριστώ πολύ
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
222
Likes
472
Καλησπέρα σε όλους!

Οργανώνω ταξίδι τέλη Μάρτη σε Τοσκάνη-Βενετία. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο ωραίο κατάλυμα σε Βενετία ως 120-140 την ημέρα;

Ευχαριστώ πολύ
Εγώ όταν πάω Βενετία, μένω σε μπαγκαλοους στο κάμπινγκ serenisima,θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλησπέρα σε όλους!

Οργανώνω ταξίδι τέλη Μάρτη σε Τοσκάνη-Βενετία. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο ωραίο κατάλυμα σε Βενετία ως 120-140 την ημέρα;

Ευχαριστώ πολύ
Έχω μείνει εδώ είναι πολύ καλό κ στο εύρος τιμής που ζητάς Venice bed and breakfast Ca' della Corte | Official Site | Venice hotel bed breakfast

Ψάξε όμως έχει αρκετά μέσα στη Βενετία αλλά κοίτα στις γειτονιές περιφερειακά κυρίως για πιο φτηνά, canareggio, Castello dorsoduro

Ευτυχώς δε πάτε σε χαι σεζόν, αλλά προτιμήστε να μείνετε καθημερινες
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Έχω μείνει εδώ είναι πολύ καλό κ στο εύρος τιμής που ζητάς Venice bed and breakfast Ca' della Corte | Official Site | Venice hotel bed breakfast

Ψάξε όμως έχει αρκετά μέσα στη Βενετία αλλά κοίτα στις γειτονιές περιφερειακά κυρίως για πιο φτηνά, canareggio, Castello dorsoduro

Ευτυχώς δε πάτε σε χαι σεζόν, αλλά προτιμήστε να μείνετε καθημερινες
Τέλη Μαρτίου βέβαια θα είναι το Πάσχα των καθολικών όποτε οι τιμές έχουν πάρει ήδη κάπως της ανιούσα τουλάχιστον για το τελευταίο Σαββατοκύριακο του μήνα.
 

Tania79

Member
Μηνύματα
18
Likes
4
Καλημέρα! Σκεφτόμαστε ένα ταξίδι στη β. Ιταλία με μια μέρα διαμονή στη Βενετία. Οι τιμές που βρίσκω για 15 Οκτώβρη ακόμα.και σε hostel είναι γύρω στα 200 τη βραδιά για μια οικογένεια πέντε ατόμων. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι πιο οικονομικό στην περιοχή; Ευχαριστώ
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Αφού είστε 5 άτομα λογική είναι η τιμή. Ένα δίκλινο στην Βενετια έχει τουλάχιστον 70-80 ευρώ την βραδιά..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.491
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom