Ιταλία Διαμονή στη Βενετία

Yota G.

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
χιλιοειπωμένο αλλά είναι μονόδρομος να μείνεις μέσα στη Βενετία...προσωπική προτίμηση στο Dorsoduro...τα παραπάνω λεφτά που δίνεις δεν θα τα λυπηθείς...
το θέμα μου είναι που θα παρκάρουμε το αυτοκίνητο εκτός Βενετίας και αν θα είναι ασφαλές εκεί. Γι'αυτό και σκέφτηκα τη λύση καπου κοντά που θα προσφέρει θέση στάθμευσης...
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
το θέμα μου είναι που θα παρκάρουμε το αυτοκίνητο εκτός Βενετίας και αν θα είναι ασφαλές εκεί. Γι'αυτό και σκέφτηκα τη λύση καπου κοντά που θα προσφέρει θέση στάθμευσης...
Νομίζω ότι έχει πάρκινγκ με το που μπαίνεις στη Βενετία στο Tronchetto.
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
222
Likes
472
εγω οταν παω Βενετια, μενω σε μπαγκαλοους στο καμπινγκ Σερενισιμα, το συνιστω, παρκαρεις το αυτικινητο μεσα και το ξεχνας, απ'εξω περναει το λεωφορειο που κανει σταση στην πιατσα που ξεκινουν τα καραβακια για Βενετια και εισητηρια και πληροφοριες σου δινει η ρεσεψιον . Στο καμπινγκ εχει ωραιο εστιατοριο και διπλα εχει μια μικρη πολη με ωραια μαγαζια
Camping Serenissima a Venice | The ideal place to stay in Venice

Se connecter à Facebook
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.030
Likes
1.590
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Casa villa gardenia. 10 λεπτά απόσταση από Βενετία με τραίνο ή λεωφορείο. Με δικό του πάρκιν για το αυτοκίνητο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Συγνωμη που μπαινω σφηνα αλλα επειδη κοιταω κ εγω για ανοιξη και οι τιμες ειναι ηδη εξωφρενικες κ βιαζομαι λιγακι να κλεισω,σε τι περιοχες να κοιταω μεσα στη Βενετια να κλεισω;βρηκα κ Μεστρε αλλα πιστευω θα μας φανε τα περα δωθε για 3 μερες...Καναρετζιο(αν το λεω σωστα)ειναι καλα;
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.030
Likes
1.590
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
το θέμα μου είναι που θα παρκάρουμε το αυτοκίνητο εκτός Βενετίας και αν θα είναι ασφαλές εκεί. Γι' αυτό και σκέφτηκα τη λύση κάπου κοντά που θα προσφέρει θέση στάθμευσης...

Σε περίπτωση που καταλήξετε σε αυτό που σας πρότεινα, πάρτε τηλέφωνο απ’ ευθείας για καλύτερες τιμές. Όχι booking κλπ. : Casa Villa Gardenia - Sito Ufficiale
Έχει άνετο και ασφαλές πάρκινγκ για το αμάξι και πηγαινοέρχεστε με την τακτικότατη συγκοινωνία. Εμείς προτιμήσαμε το λεωφορείο (στάση στα 20-30 μέτρα και κάθε 10 λεπτά). Γυρίζαμε το μεσημέρι για ξεκούραση για 2.00-2.30 ώρες και ξαναβγαίναμε Βενετία για βράδυ. Η απόσταση όπως είπα είναι 10 λεπτά συν τον χρόνο αναμονής.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Συγνωμη που μπαινω σφηνα αλλα επειδη κοιταω κ εγω για ανοιξη και οι τιμες ειναι ηδη εξωφρενικες κ βιαζομαι λιγακι να κλεισω,σε τι περιοχες να κοιταω μεσα στη Βενετια να κλεισω;βρηκα κ Μεστρε αλλα πιστευω θα μας φανε τα περα δωθε για 3 μερες...Καναρετζιο(αν το λεω σωστα)ειναι καλα;
Μια χαρά είναι το Canarregio. Όλη η πόλη εξάλλου περπατιεται μια χαρά. Τσέκαρε επίσης περιοχες Santa Croce k Dorsodurο
 

jkarakasinio

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Καλησπερα υστερα απο χρονια στην ομορφη παρεα σας!
Το 2018 υστερα απο συζητηση μαζι σας ειχα κλεισει φλωρεντια αεροπορικα τραινα ξενοδοχεια κτλκτλ απο γεναρη ωστε να εκανα προταση γαμου στην τωρα γυναικα μου!
Αλλα επειδη πολλες φορες οταν κανουμε σχεδια καποιος κει ψηλα γελαει, λιγο πριν το ταξιδι μας εχασα την μητερα μου αλλα συγχρονως εμαθα πως ηταν εγκυος κ η κυρια μου οποτε κνδεν πηγαμε πουθενα φυσικα!
Ωστοσω,τα χρονια περασαν κ ηρθε η ωρα να παμε υστερα απο συζητηση βενετια κ θα ηθελα καταρχην την συμβουλη σας.
Το ονειρο-σχεδιο ειναι για μεσα οκτωμβρη οι δυο μας χωρις παιδια για 4 μερες βενετια!
θα θελα να ακουσω προτασεις παρακαλω για ξεμοδοχεια κ εστιατορια μπαρ κτλ
σκεφτομουν μπατζετ για ξενοδοχειο για 4 μερες γυρω στο χιλιαρικο για κατι αγαπησιαρικο!!
 

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
σκεφτομουν μπατζετ για ξενοδοχειο για 4 μερες γυρω στο χιλιαρικο για κατι αγαπησιαρικο!!
Με το καλό να πάτε στη Βενετία που είναι πανέμορφη και να το χαρείτε! Από ξενοδοχείο δες αυτό εδώ
https://collezione.starhotels.com/en/our-hotels/splendid-venice-venice/ . Είναι εξαιρετικό, απίστευτα ρομαντικό, πάνω στο κανάλι και 3 λεπτά με τα πόδια από την πλατεία του Αγίου Μάρκου. Είχαμε μείνει τέλος Σεπτεμβρίου για 4 βράδια και είχαμε δώσει 220 ευρώ το βράδυ.
 

george1111

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα, ευχαριστώ για την αποδοχή.Θελω με τη γυναίκα μου να επισκεφτούμε τη Βενετία.Βρηκα φτηνά εισιτήρια Αθήνα Βενετία κ επιστροφή από Μπολόνια.Που μου προτείνετε να μείνω γιατί λόγω του καρναβαλιού στη Βενετία όλα είναι ακριβά.Να πηγαίναμε Φλορεντια ή δε θα προλάβουμε,4 βραδια σύνολο
Ο στόχος μας είναι ένα οικονομικό ταξίδι οπότε αν έχετε καμία πρόταση να μείνω εκτός κέντρου Βενετίας δεκτή.Η Μπολόνια αξίζει να της αφιερώσω 2 μέρες ή θα το μετανιώσω;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.490
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom