Πορτογαλία Διαμονή στη Λισαβόνα

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Γειά κι από εμένα.. Τα φώτα σας παρακαλώ.. Τί λέτε για την περιοχή του παρακάτω καταλύματος;;

Dear Lisbon - Gallery House
Είχα μείνει κοντά στην περιοχή αυτή πριν 3-4 χρόνια και μου άρεσε.
Δίπλα ακριβώς στα 100 μ. έχει στάση και το ιστορικό τραμ 28Ε που βολεύει πολύ για την μετάβαση στο κέντρο ενώ πολύ κοντά βρίσκεται το κοινοβούλιο της χώρας κάνοντας την περιοχή πολύ ασφαλή (Όχι ότι έχει θέμα ασφάλειας η πόλη).
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Η περιοχή μου αρέσει καθώς δεν είναι ακριβώς μέσα στον χαμό του Bairro Alto. Όμως είναι στα ψηλά και ο δρόμος σας έχει κάποια κλίση - υπάρχουν και χειρότερα βέβαια στη Λισσαβόνα.
Η αληθεια ειναι οτι ζω σε σπιτι σε ανηφορα οποτε θεωρω πως ειμαι καπως προετοιμασμενη για το ανεβα-κατεβα..η περιοχη αν ειναι ασφαλης ή κοντα στα αξιοθεατα με προβληματιζε μονο...
 
D

Delmem38110

Guest
Η αληθεια ειναι οτι ζω σε σπιτι σε ανηφορα οποτε θεωρω πως ειμαι καπως προετοιμασμενη για το ανεβα-κατεβα..η περιοχη αν ειναι ασφαλης ή κοντα στα αξιοθεατα με προβληματιζε μονο...
προφανώς και δεν έχεις δει τι ανηφόρες της Λισσαβόνας. 😂😂😂
η πόλη είναι ασφαλής αλλά χρειάζεται και προσοχή. το κοντα στα αξιοθέατα εινα σχετικό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Η αληθεια ειναι οτι ζω σε σπιτι σε ανηφορα οποτε θεωρω πως ειμαι καπως προετοιμασμενη για το ανεβα-κατεβα
Η αισιοδοξια της αγνοιας ...
Η μονη πολη που εχω βαλει τις τσιριδες μεσα σε ταξι που κατηφοριζε σφαιρα.
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Τα έκλεισα τα αεροπορικά! Θα μπει και το Πόρτο στο πρόγραμμα για ένα 10ημερο στη Πορτογαλλία τελικά. :clap:

Οπότε νέος οικονομικός σχεδιασμός και ψάχνω να αλλάξω το ξενοδοχείο που είχα βρει στο κέντρο με 600 :haha:

★★★★ Hotel Alif Avenidas, Lisbon, Portugal

Για αυτό το ξενοδοχείο ποια είναι η γνώμη σας?
Από τις πιο λογικές τιμές που έχω δει για τις ημέρες που με ενδιαφέρει. 339 το δίκλινο για 6 βράδια(μπορεί να γίνουν 5 ανάλογα με το πρόγραμμα).
Ξέρω δεν είναι κεντρικό αλλά βλέπω είναι ακριβώς δίπλα από στάση μετρό για 2 γραμμές. Τι λέτε?
 

kostas travel

Member
Μηνύματα
57
Likes
197
Ταξίδι-Όνειρο
Μιανμάρ
Τα έκλεισα τα αεροπορικά! Θα μπει και το Πόρτο στο πρόγραμμα για ένα 10ημερο στη Πορτογαλλία τελικά. :clap:

Οπότε νέος οικονομικός σχεδιασμός και ψάχνω να αλλάξω το ξενοδοχείο που είχα βρει στο κέντρο με 600 :haha:

★★★★ Hotel Alif Avenidas, Lisbon, Portugal

Για αυτό το ξενοδοχείο ποια είναι η γνώμη σας?
Από τις πιο λογικές τιμές που έχω δει για τις ημέρες που με ενδιαφέρει. 339 το δίκλινο για 6 βράδια(μπορεί να γίνουν 5 ανάλογα με το πρόγραμμα).
Ξέρω δεν είναι κεντρικό αλλά βλέπω είναι ακριβώς δίπλα από στάση μετρό για 2 γραμμές. Τι λέτε?

Μόλις επέστρεψα από Λισσαβόνα. Έμεινα στο My Story Hotel Tejo και νομίζω δεν μπορούσα να κάνω καλύτερη επιλογή. Καθαρό, ήσυχο τίμιο πρωινό (αν σε ενδιαφέρει), αλλά το βασικό του πλεονέκτημα είναι η τοποθεσία. Κοντά στα περισσότερα αξιοθέατα καθως και στον σταθμό τραίνου Rossio που σε πάει Sintra. Εγώ έχω κάποιες εκπτώσεις στο Booking, οπότε το δίκλινο με πρωινό μας ήρθε 90€ το βράδυ. Αν σε παίρνει οικονομικά το προτείνω ανεπιφύλακτα
 
D

Delmem38110

Guest
Τα έκλεισα τα αεροπορικά! Θα μπει και το Πόρτο στο πρόγραμμα για ένα 10ημερο στη Πορτογαλλία τελικά. :clap:

Οπότε νέος οικονομικός σχεδιασμός και ψάχνω να αλλάξω το ξενοδοχείο που είχα βρει στο κέντρο με 600 :haha:

★★★★ Hotel Alif Avenidas, Lisbon, Portugal

Για αυτό το ξενοδοχείο ποια είναι η γνώμη σας?
Από τις πιο λογικές τιμές που έχω δει για τις ημέρες που με ενδιαφέρει. 339 το δίκλινο για 6 βράδια(μπορεί να γίνουν 5 ανάλογα με το πρόγραμμα).
Ξέρω δεν είναι κεντρικό αλλά βλέπω είναι ακριβώς δίπλα από στάση μετρό για 2 γραμμές. Τι λέτε?
είναι αρκετά κεντρικό. και κοντά σε μέτρο.
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Μόλις επέστρεψα από Λισσαβόνα. Έμεινα στο My Story Hotel Tejo και νομίζω δεν μπορούσα να κάνω καλύτερη επιλογή. Καθαρό, ήσυχο τίμιο πρωινό (αν σε ενδιαφέρει), αλλά το βασικό του πλεονέκτημα είναι η τοποθεσία. Κοντά στα περισσότερα αξιοθέατα καθως και στον σταθμό τραίνου Rossio που σε πάει Sintra. Εγώ έχω κάποιες εκπτώσεις στο Booking, οπότε το δίκλινο με πρωινό μας ήρθε 90€ το βράδυ. Αν σε παίρνει οικονομικά το προτείνω ανεπιφύλακτα
Δυστυχώς είναι φωτιά τις ημέρες που θα είμαστε εκεί. Είναι τις μέρες του Πάσχα των καθολικών και οι τιμές ξεφεύγουν.

είναι αρκετά κεντρικό. και κοντά σε μέτρο.
Αυτό είδα και σε συνδυασμό με τις καλές κριτικές κλείνω σε αυτό , προς το παρόν. Έχει δωρεάν ακύρωση οπότε θα κοιτάω που και που μήπως παίξει και κάπου αλλού κάτι καλύτερο αλλά νομίζω πως για τη τιμή του θα είναι μια χαρά :D
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ έκλεισα στο Hotel Inn Rossio.. Όπως καταλαβαίνω από τα σχόλια για την περιοχή, μάλλον βολεύει αρκετά. Μου το έδινε για 4 βράδια 360 ευρώ. Ρίξε μια ματιά μήπως βρεις κάτι.

★★ Hotel INN Rossio, Lisbon, Portugal
 
D

Delmem38110

Guest
έχω μια κράτηση για το ορθόδοξο Πάσχα, διαμέρισμα το οποίο θα αφήσουμε γιατί μεγάλωσε το γρουπ
αν κάποιος ενδιαφέρετε να μου πει να κάνω άμεση ακύρωση και καπάκι άμεση κράτηση από τον ενδιαφερόμενο. είναι στην πάνω πόλη σε πολύ καλή τοποθεσία.
έχει περπάτημα βέβαια αλλά η περιοχή είναι η πιο όμορφη της Λισσαβόνας για μένα.
FLH Príncipe Real with View
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom