Πορτογαλία Διαμονή στη Λισαβόνα

JohnBoufos

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Δεν έχω μείνει στο συγκεκριμένο αλλά είναι σε βολική και κεντρική τοποθεσία. Τώρα για την ασφάλεια γενικά δεν τίθεται ζήματα, αλλά λάβετε υπόψη ότι δεν είναι και το καλύτερο σημείο του κέντρου και είναι λίγο χωμένο σε κάτι θεόστενα, οπότε πολύ αργά το βράδυ να είστε προσεκτικοί.
εσυ απο την εμπειρια σου πιστευεις οτι μπορω να βρω καλυτερο κ σε καλυτερη τιμη? Το οτι ειναι σε στενακια μπορει να εχει τιποτα παρεες κ να μου τη πεσουνε ή απλα ειναι λιγο ερημομενο?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
εσυ απο την εμπειρια σου πιστευεις οτι μπορω να βρω καλυτερο κ σε καλυτερη τιμη? Το οτι ειναι σε στενακια μπορει να εχει τιποτα παρεες κ να μου τη πεσουνε ή απλα ειναι λιγο ερημομενο?
Παρέες οι οποίες τις περισσότερες φορές είναι εντάξει, αλλά ποτέ δε ξέρεις. Έχω ακούσει περιπτώσεις ληστείας τριγύρω ειδικά προς Μαρτίμ Μονίζ και Αλφάμα, αλλά γενικά αν είστε παρέα δε νομίζω να έχετε πρόβλημα. Θα προτιμούσα κάτι είτε από την άλλη μεριά προς Σιάντου ή ακόμη και λίγα στενά πιο ανατολικά στην κάτω πόλη (Μπάισα).
 

JohnBoufos

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Παρέες οι οποίες τις περισσότερες φορές είναι εντάξει, αλλά ποτέ δε ξέρεις. Έχω ακούσει περιπτώσεις ληστείας τριγύρω ειδικά προς Μαρτίμ Μονίζ και Αλφάμα, αλλά γενικά αν είστε παρέα δε νομίζω να έχετε πρόβλημα. Θα προτιμούσα κάτι είτε από την άλλη μεριά προς Σιάντου ή ακόμη και λίγα στενά πιο ανατολικά στην κάτω πόλη (Μπάισα).[/QUOTE
σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου! συγουρα θα ξαναγραψω εδω για να ακουσω γνωμη
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Παρέες οι οποίες τις περισσότερες φορές είναι εντάξει, αλλά ποτέ δε ξέρεις. Έχω ακούσει περιπτώσεις ληστείας τριγύρω ειδικά προς Μαρτίμ Μονίζ και Αλφάμα, αλλά γενικά αν είστε παρέα δε νομίζω να έχετε πρόβλημα. Θα προτιμούσα κάτι είτε από την άλλη μεριά προς Σιάντου ή ακόμη και λίγα στενά πιο ανατολικά στην κάτω πόλη (Μπάισα).
Απλά να διορθώσω δυτικά της τοποθεσίας του δικού σου στην κάτω πόλη.
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Roadtrip στις Η.Π.Α.
http://www.booking.com/hotel/pt/dre...roup_adults=2&sb_price_type=total&type=total&
Εχει κανεις αποψη για αυτο? ειναι καλο, ειναι σε καλη κ ασφαλη περιοχη? 80 ευρω ανα βραδια.
Η περιοχή είναι καλή. Ανασφάλεια δεν ένιωσα πουθενά στη Λισσαβόνα όσο περπάτησα.. ακόμη και αργά το βράδυ..!
 

maistros

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα,

Αρχές Ιουνίου θα επισκεφτούμε οικογενειακώς την Λισαβόνα για 6 βράδια . Ψάχνω κάποιο budget διαμέρισμα που θα είναι σε κοντίνη απόσταση με τα πόδια από το κέντρο 20'-25' και θα είναι safe. Έχουμε κάποια πρόταση? Σε ποιές περιοχές να δω?

Ευχαριστώ
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
46
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κανένα δεν βρίσκεται στα γραφικά σημεία του κέντρου, αλλα το 4ο είναι αρκετά κοντά και σε κομβική τοποθεσία, μακράν βολικοτερη των υπολοίπων.

Το 1ο το απορρίπτεις αμέσως, και απο τα 2 και 3 θα χρειαστείς μετρό συνέχεια αν και βρισκόνται σε καλοφημες κυρίως οικιστικές περιοχές. Από τα δύο θα προτιμούσα την περιοχή του 2ου.

Αλλά όπως προείπα μακράν βολικοτερη επιλογή το 4.
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
46
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Κανένα δεν βρίσκεται στα γραφικά σημεία του κέντρου, αλλα το 4ο είναι αρκετά κοντά και σε κομβική τοποθεσία, μακράν βολικοτερη των υπολοίπων.

Το 1ο το απορρίπτεις αμέσως, και απο τα 2 και 3 θα χρειαστείς μετρό συνέχεια αν και βρισκόνται σε καλοφημες κυρίως οικιστικές περιοχές. Από τα δύο θα προτιμούσα την περιοχή του 2ου.

Αλλά όπως προείπα μακράν βολικοτερη επιλογή το 4.

Σε ευχαριστώ πολύ!
Ναι το 1ο όντως πάει για άκυρο.
Με το μετρό δεν έχω θέμα , αρκεί όπως είπες να είναι (λόγω παιδιού) καλόφημη και ήσυχη περιοχή.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Σε ευχαριστώ πολύ!
Ναι το 1ο όντως πάει για άκυρο.
Με το μετρό δεν έχω θέμα , αρκεί όπως είπες να είναι (λόγω παιδιού) καλόφημη και ήσυχη περιοχή.
Πάντως πραγματικά από θέμα βολικοτητας θα προτιμουσα το 4 με κλειστά μάτια.
 

Nikos Pap

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Jordan
Καλησπέρα σας αγαπητοί φίλοι!! Θα ήθελα την βοήθεια σας. Τον Οκτώβριο ετοιμάζομαι για ταξίδι στην Λισαβόνα και προσαντολίζομαι και τον ξενοδοχείο Fenix Lisboa στην πλατεία de Pombal. Το γνωρίζετε? Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας για το ξενοδοχείο και κυρίως για την περιοχή.Βολεύει για την περιήγηση στην πόλη? Σας ευχαριστώ, καλό υπόλοιπο καλοκαιριού!! https://www.booking.com/hotel/pt/fenix.el.html
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Καλησπέρα σας αγαπητοί φίλοι!! Θα ήθελα την βοήθεια σας. Τον Οκτώβριο ετοιμάζομαι για ταξίδι στην Λισαβόνα και προσαντολίζομαι και τον ξενοδοχείο Fenix Lisboa στην πλατεία de Pombal. Το γνωρίζετε? Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας για το ξενοδοχείο και κυρίως για την περιοχή.Βολεύει για την περιήγηση στην πόλη? Σας ευχαριστώ, καλό υπόλοιπο καλοκαιριού!! https://www.booking.com/hotel/pt/fenix.el.html
δεν γνωριζω το ξενοδοχειο.ειναι σε πολυ κεντρικο σημειο σε λεωφορο,ειναι λιγο μακρυα απο τα σημεια ενδιαφεροντος,στο λοφο αλλα εχει καλη συνδεση με μεταφορικα μεσα.αν περπατατε υπολογισε περιπου 20-30 λεπτα για να φτασετε κατω στη θαλασσα στη Rua Augusta
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom