Πορτογαλία Διαμονή στη Λισαβόνα

MATH

Member
Μηνύματα
35
Likes
125
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπόρα Μπόρα
Καλησπέρα. Είμαι Λισαβώνα αυτή τη στιγμή με αυτοκίνητο. Ψαχναμε χωρίς αποτέλεσμα ένα οικονομικό ξενοδοχείο με parking και ιδιωτικό μπάνιο. Τίποτα..... πραγματικά τίποτα εκτός και αν δίναμε πάνω από 100 +€ τη βραδιά. Τελικά μένουμε στο Ibis Hotel ακριβώς απέναντι από ένα camping 5χλμ έξω από το κέντρο. Αν έχετε auto και θέλετε να μείνετε είναι μια πάρα πολύ καλή λύση. Έχει και φαγητό διάφορα burgers και pizzas και καφέδες κτλ... Όσο για το parking στη Λισαβόνα, αυτό που κατάλαβα είναι ότι έχουν πάρκο μέτρα,για να παρκάρεις παίρνεις από τα μπλε μηχανήματα χαρτάκι και είναι περίπου 2-2,5€/ώρα. Προσοχή κάποια σημεία απαγορεύεται,είναι μόνο για μόνιμους κατοίκους. Πάντως εμείς που το βάλαμε σε parking για περίπου 3 ώρες πληρώσαμε 6,40€
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μείναμε στο κέντρο στην περιοχή bairro alto.Parking δεν ειχε το ξενοδοχειο αλλα υπηρχσν αρκετα ιδιοτικα.Ισως το πιο φθηνο ηταν αυτό:
Estacionamento Calçada do Combro
Calçada do Combro 56, 1200-452 Lisboa, Πορτογαλία
+351 21 781 3600
https://goo.gl/maps/QxhYYhVtY8sDScB7A το οποιο ηταν 13€/ημερα 24/7 με φυλαξη.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Αυτό πως σας φαίνεται; είναι σε καλό σημείο; Στα φίλτρα στο booking έχω βάλει "εξαιρετική τοποθεσία" αλλά θέλω και την δική σας γνώμη :)
http://www.booking.com/Share-xNVYDm
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Ουφ.. επειδή προστέθηκε κι άλλη στην παρέα..για βοηθήστε άλλη μία φορά .. http://www.booking.com/Share-BNeaV4
πως σας φάινεται η περιοχή; δεν εχω ακυρώσει το προηγούμενο γιατι εχει διαμέρισμα για 4 ατομα απλά ειναι καναπές..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ουφ.. επειδή προστέθηκε κι άλλη στην παρέα..για βοηθήστε άλλη μία φορά .. http://www.booking.com/Share-BNeaV4
πως σας φάινεται η περιοχή; δεν εχω ακυρώσει το προηγούμενο γιατι εχει διαμέρισμα για 4 ατομα απλά ειναι καναπές..
Είναι στα ψηλά στο Bairro Alto και οχι πολυ κεντρικα σε αυτήν τη συνοικια. Δεν έχει δηλαδή και την καλύτερη πρόσβαση. Βρίσκεται ακριβώς δίπλα από την περιοχή με τη νυχτερινή ζωή της περιοχής (δυτικά του διαμερίσματος ). Όμως ο δρόμος στον οποίο βρίσκεται ειναι ήσυχος όπως και η περιοχή από εκεί και πέρα (ανατολικά). Ήσυχη και αρκετά ενδιαφέρουσα.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
@katkats ευχαριστώ πολύ.. οπότε αξίζει καλύτερα να μείνουμε στο προηγούμενο που έχω κλείσει και ας κοιμηθούμε σε διπλό καναπέ.. Δεν θα πάμε για πολλές μέρες .. φτάνουμε Παρασκευή και φεύγουμε Δευτέρα πρωί.. και με έχει μπερδέψει πολύ ο χάρτης της Λισαβόνας :confused:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Σαφεστατα το αλλο είναι σε πολυ βολική τοποθεσία.
Αν θέλεις να ψάξεις περισσότερο στο Bairro Alto, κοιτα στο Chiado, κοντά στο largo do Carmo.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Σ'ευχαριστώ πολύ.. μάλλον δεν θα το κουράσω άλλο....αρκετά με τη διαμονή (Αφού τσεκάραμε με travelstories και πήραμε το ok o_O ).
 

Xrysa_227

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Καλησπέρα σας! Θα ήθελα μια βοήθεια για τη διαμονή, επειδή έχω μπερδευτεί πολύ με τις περιοχές , τις πλατείες , ανηφόρες, κατηφόρες :rolleyes-80:
Θα πάω τον Νοέμβριο Λισαβόνα, 3 κορίτσια θα είμαστε, θα ήθελα να μου προτείνετε τις ιδανικές περιοχές για να ψάξουμε, να έχουμε εύκολη πρόσβαση στα ΜΜΜ και κυρίως το βράδυ να είναι ασφαλής και κεντρική η περιοχή ώστε να γυρνάμε με τα πόδια χωρίς φόβο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom