Γερμανία Διαμονή στο Βερολίνο

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Σωστός, Βερολίνο είν' αυτό, έχει πολύ κι απ' τα δύο και συνδυάζονται άψογα.

Παντού στη πόλη και λίγο εκτός αυτής. Ξεκινώντας από τα κεντρικά στην Alexanderplatz, περιμετρικά της και συνεχίζοντας. Πίστεψε με δεν είναι πρόβλημα αλλά η χρησιμοποίηση των εξαιρετικών μεταφορικών μέσων θεωρείται σχεδόν επιβεβλημένη σε μια τέτοια πόλη.

Δεν ένιωσα φόβο σε κάποια περιοχή, προφανώς θα υπάρχουν και κακόφημες ωστόσο δε θεωρώ ότι αυτές είναι τέτοιες.
Έξοχα
Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν να αποφύγω τις πολλές μετακινήσεις με μέσα μιας και νοκοζω είναι αρκετά ακριβά, αλλά σίγουρα θα τα εκμετάλλευτω, γιατί μην ξεχνάμε είμαι και από Θεσσαλονίκη 😋

Ευχαριστώ πολύ και τους 2!
 

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλησπέρα σε ολους, αναμεσα στα παρακατω τρια ποιο θα επιλεγατε σε παρομοιες τιμες(+-40ε) για 4 ημερες ?

Προσωπικα κλεινω για το hampton

★★★ Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz, Βερολίνο, Γερμανία

★★★★ H4 Hotel Berlin Alexanderplatz, Βερολίνο, Γερμανία

★★ ibis Hotel Berlin Mitte, Βερολίνο, Γερμανία
Το 1 ή το 2.
Το Ibis είναι σαφώς χαμηλότερης κατηγορίας
 

Andreas92

Member
Μηνύματα
41
Likes
20
ευχαριστώ πολύ! ξέρω ότι έχει συζητηθεί αρκετά, αλλά από περιόχη θα επιλέγατε αυτή την περίοδο (αν έχει σημασία) κάτι άλλο?
 

Pilgrim

Member
Μηνύματα
84
Likes
125
Καλησπέρα στους φιλτατους συμφορουμιτες. Ψάχνω για διαμονή σε ξενοδοχείο για μια εβδομάδα (τέλος Νοεμβρίου) στο Βερολίνο σε κεντρικό σημείο εάν γίνεται περιοχή από Alexander platz έως Hauptbahnhof έχετε να προτείνετε κάτι ; Οι τιμές ανεβοκατεβαίνουν σαν μετοχές :) Τι γνώμη έχετε για την αλυσίδα ξενοδοχείων motel1 ;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Καλησπέρα στους φιλτατους συμφορουμιτες. Ψάχνω για διαμονή σε ξενοδοχείο για μια εβδομάδα (τέλος Νοεμβρίου) στο Βερολίνο σε κεντρικό σημείο εάν γίνεται περιοχή από Alexander platz έως Hauptbahnhof έχετε να προτείνετε κάτι ; Οι τιμές ανεβοκατεβαίνουν σαν μετοχές :) Τι γνώμη έχετε για την αλυσίδα ξενοδοχείων motel1 ;
Σε motel one του Μονάχου μένω αυτη τη στιγμή, άψογο ξενοδοχείο και σε καλή τιμή.
Κοιταξε και την αλυσίδα the niu…..Έχω μείνει στο Βερολίνο σε αυτή, επίσης πολύ καλά δωμάτια και καλές τιμές. Γενικά γύρω από την Αλεξαντερπλατς οι τιμές δεν έχουν καμία σχέση με πριν 5-10χρ που εμενα εκεί αλλά με τις άψογες συγκοινωνίες της πόλης μένεις ανετα και πιο μακρια.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχω μείνει Hackescher Markt (Classik Hotel Hackescher Markt, Berlin), Sir Savigny, Anglettaire παλιότερα. Το τελευταίο έχει κλείσει, το πρώτο νομίζω ταιριάζει περισσότερο σε αυτό που θες.
 
Last edited:

Giorgiosin

Member
Μηνύματα
18
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Καμπότζη, Μογγολία
Πριν έναν μήνα που βρέθηκα στο Βερολίνο, έμεινα στο InterContinental. Είναι σε κεντρικό μέρος, πολύ κοντά στα πιο "βασικά" αξιοθέατα, στον ζωολογικό κήπο, στο πάρκο και έχει πολλά καταστήματα μόλις λίγα λεπτά με τα πόδια. Είναι λίγο ακριβό, αλλά αυτό ανάλογα με τα γούστα του καθενός.
 

evripidis4

Member
Μηνύματα
75
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Εμείς που πήγαμε για το Ευρωμπάσκετ μείναμε στο Premier Inn στην Alexanderplatz.. πολύ καλή τιμή σε σχέση με άλλα που βλέπαμε μέσω booking αλλά και μια χαρά σαν διαμονή (δωμάτια-παροχές). Θα το πρότεινα..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Λοιπόν ανάμεσα στα δύο τι να διαλέξω;

1. Meininger Hotel central station
2. B&B hotel Alexanderplatz

Ίδια τιμή απλά πρέπει να ακυρώσω το ένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom