Γερμανία Διαμονή στο Βερολίνο

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Καλησπέρα! Προτείνετε μου ξενοδοχείο για Βερολίνο, ότι πιο φθηνό υπάρχει.. Από περιοχές δεν ξέρω τίποτα... Από τιμές και πενήντα ευρώ ακόμα καλύτερα...

Sent from my ST18i using Tapatalk
 
Μηνύματα
43
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μακάρι Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Να ρωτήσω και εγω με την σειρά μου είναι καλύτερα να μείνω κοντά στην Unter den Linden και Friedrichstrasse ή στην Kurfustedamm? Που θεωρείται πιο κεντρικά ?
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Πιο κεντρικά είναι οι δυο πρώτοι δρόμοι, γενικότερα αν δεις στο google maps καλό θα είναι να μείνεις στην περιοχή Μitte είναι κατά τη γνώμη μου η πιο εξυπηρετική και από άποψη ΜΜΜ και είσαι κοντά στα πάντα σχεδόν π.χ Friedrichshain, Kreuzberg, Prenzlauer Berg (και οι 3 αυτές περιοχές έχουν ενδιαφέρον και ωραία μαγαζιά για καφέ και ποτό) .Το ανατολικό Βερολίνο επίσης έχει μια ιδιαίτερη γοητεία αλλά ειδικά αν πας για 1η φορά καλύτερα να μείνεις όσο πιο κεντρικά γίνεται.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Να ρωτήσω και εγω με την σειρά μου είναι καλύτερα να μείνω κοντά στην Unter den Linden και Friedrichstrasse ή στην Kurfustedamm? Που θεωρείται πιο κεντρικά ?
Όταν πήγα μείναμε Alexanderplaz, που είναι δίπλα στην Unter Den Linden. Μας βόλεψε πάρα πολύ γιατί είναι κέντρο για πολλές γραμμές μετρό και τρένα. Θα το πρότεινα! Το δικό μας ξενοδοχείο ήταν το Park Inn Alexanderplatz, 80 ευρώ χωρίς πρωινό.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Να ρωτήσω και εγω με την σειρά μου είναι καλύτερα να μείνω κοντά στην Unter den Linden και Friedrichstrasse ή στην Kurfustedamm? Που θεωρείται πιο κεντρικά ?
Το πρώτο ζεύγος οδών που παραθέτεις είναι πιο βολικό, πιο κοντά στα κυριότερα αξιοθέατα (Πύλη Βραδεμβούργου, Νησί τον Μουσείων, Κοινοβούλιο, Gendarmenmarkt) και στη νυχτερινή ζωή της πόλης!
 
Μηνύματα
43
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μακάρι Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ. Ναι πρώτη φορά πάω Βερολίνο, κάποιοι μου είπαν ότι η ''ζωή'' της πολης ειναι το Kurfustedamm. Και είχα μπερδευτεί.

Το δικό μας ξενοδοχείο ήταν το Park Inn Alexanderplatz, 80 ευρώ χωρίς πρωινό.
Απ ότι εχω καταλαβει πολύ ακριβό πρωινό έχουν τα ξενοδοχεία στο βερολίνο, με πρωινό η τιμή ανεβαίνει γύρω στα 25-30 το άτομο την ημέρα, οπότε λέω και εγω να κλείσω χωρίς πρωινό. Εσείς παίρνατε από σούπερ μάρκετ για να χετε να τρώτε το πρωι ή πηγαίνατε σε καφετέριες που σερβίρουν πρωινο? Υπάρχουν αρκετες?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Απ ότι εχω καταλαβει πολύ ακριβό πρωινό έχουν τα ξενοδοχεία στο βερολίνο, με πρωινό η τιμή ανεβαίνει γύρω στα 25-30 το άτομο την ημέρα, οπότε λέω και εγω να κλείσω χωρίς πρωινό. Εσείς παίρνατε από σούπερ μάρκετ για να χετε να τρώτε το πρωι ή πηγαίνατε σε καφετέριες που σερβίρουν πρωινο? Υπάρχουν αρκετες?
Αν δε θες να κλεισεις πρωινο στο ξενοδοχειο, μπορεις ανετα να φας καλο και φτηνο πρωινο στους φουρνους, υπαρχει σχεδον παντα χωρος να καθισεις και να το φας εκει το πρωινο σου.
 
Μηνύματα
43
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μακάρι Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Αααα πολύ ωραία!!! Έχει αρκετούς? Το ξενοδοχείο μου μάλλον θα είναι κοντά στην Unter den Linden. Eλπίζω να έχει κ εκεί!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Πάντως για το πρωινό, στείλτε ένα μήνυμα στο ξενοδοχείο και ζητήστε του να σας το συμπεριλάβουν στην τιμή. Δεν έχετε να χάσετε τίποτε και όλο και κάποιο ξενοδοχείο θα κάνει δεκτό το αίτημα σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom