Γερμανία Διαμονή στο Βερολίνο

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
ωχ έχω γράψει λάθος την περιοχή alexanderplatz
ζητώ συγνώμη :-(
 
Last edited by a moderator:

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Παιδια καλημέρα! Εγω εμεινα στο Ivbergs Premium, κοντα στην ku'damm. Το ξενοδοχείο ηταν τελειο, αψογα ολα, πρωινο τελειο, και εχει στα 100 μετρα 2 στασεις μετρο και στάση του λεωφορείου γραμμή 100, που γυρναει ολο το κεντρο, μεχρι αλεξαντερπλατς κανει 20 λεπτα! και το δωματιο στοιχισε 49 ευρω... 4αστερο
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Πηγα πριν μια εβδομαδα.. 10 με 15 Ιουνιου! Παιδια εχω τρελαθει με Βερολινο! θελω ξανα! Ηταν η καλυτερη απο οσες ευρωπαικες εχω παει... 49 ευρω τη μερα ετσι; οχι και τις 5!
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Εχει κανεις υπ'οψιν του τα Grand City Hotel Berlin East , το CARAT Hotel Berlin και το Grand City Hotel Berlin Mitte; Αν υπαρχει καποιος με προηγουμενη εμπειρια, καλοδεχουμενη
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Μολις εκλεισα επιτελους εισητηρια για Βερολινο, κυριολεκτικα τελευταια στιγμη!! 24/7 ως 31/7 με lufthansa. Τωρα ειμαι στην αναζητηση ξενοδοχειων και μαλλον το κοβω για το Park Hotel Blub. Βασικα θελω κατι οικονομικο και κοντα σε μετρο. Οποιος εχει κατι υπ'οψιν του, καλοδεχουμενο!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.642
Likes
12.468
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το ξενοδοχείο είναι πολύ εκτός. Άρχισε να ψάχνεις πιο κεντρικά (πχ. Mitte). Αν ψάξεις εδώ μέσα έχει πολλές προτάσεις για ξενοδοχεία που κατά καιρούς έχουν προταθεί ή συζητηθεί.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Καταρχας καλως ορισες. Υπαρχει πανω τερμα δεξια ενα κουμπακι στο οποιο κανεις κλικ κ στη συνεχεια βρισκεις οτι πληροφορια θελεις, λεγεται αναζητηση :)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Δες το Kudamm 101. Οικονομικο, καλο, κοντα σε σταση (λεωφορειου και S Bahn)
 

hypatia

Member
Μηνύματα
74
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Southern Italy
Ταξίδι-Όνειρο
Σεράγεβο, Λίβανος, Περού
εγώ όταν είχα πάει έμεινα σε αυτό :

http://www.booking.com/hotel/de/wit...p1t1:neg;ws=&gclid=CKvhytCy_rACFYrP3wodpRLz-Q

είναι στην Kurfürstendamm και το μετρό είναι πολύ κοντά και μπορείς να φτάσεις σε όποιο σημείο θες.
τα δωμάτια είναι πολύ καθαρά (η παρέα μου είχε 3 δωμάτια οπότε δεν έτυχε να είναι καθαρό μόνο το δικό μου :)) και έχει και καλό πρωινό. Οικονομικό είναι αλλά μη φανταστεις τιμές χόστελ (νομίζω κάπου στα 150 το δίκλινο για 4 βράδια μας έδωσε το booking).
το νερό ήταν όλη μέρα καυτό και το προσωπικό αρκετά αυστηρό με τους κανόνες (είχαμε πάρει non smoking δωμάτια και μια φίλη ένα βράδυ έτυχε να ανάψει τσιγάρο και όταν άνοιξε να μπω στο δωμάτιο της και μας είδε ένας υπεύθυνος κόντεψε να μας αφήσει στο δρόμο ενώ γενικά είμασταν τύπος και υπογραμμός).
κατ'αλλα βρήκαμε κι άλλους Ελληνες οπότε δεν αισθανόμασταν μόνοι.:haha:

Δεν ξέρω τι διασκέδαση προτιμάς πάντως εμείς κάναμε τρελό χαμό σ'αυτό :

http://tresorberlin.com/
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.310
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom