Γερμανία Διαμονή στο Βερολίνο

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εσείς παίρνατε από σούπερ μάρκετ για να χετε να τρώτε το πρωι ή πηγαίνατε σε καφετέριες που σερβίρουν πρωινο? Υπάρχουν αρκετες?
Όντως, με το πρωινό ανέβαινε αρκετά η τιμή. Νομίζω +18 ευρώ το άτομο/ ημέρα..
Κοίταξε πολλά καφέ στην Alexanderplatz (και γενικώς) σερβίρουν και πρωινό μέχρι τις 10-11, επομένως μπορείς να καθήσεις να φας κανονικά με την ομελέτα σου, τα κρουασάν κλπ. Εμείς αυτό κάναμε.
Φυσικά μπορείς να πας και σε φούρνους ή να πάρεις όπως λες από super market και να τα βάλεις στο ψυγειάκι του ξενοδοχείου.
Αλήθεια σκεφτήκατε να κλείσετε ένα διαμέρισμα; Σχετικά πιο φτηνά θα σας βγει, και μπορείτε να γεμίσετε το ψυγείο με ό,τι θέλετε από σούπερ μάρκετ για πρωινό ή για να μαγειρέψετε κάποιο γεύμα, αφού θα έχετε κανονική κουζίνα.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Όταν πήγα μείναμε Alexanderplaz, που είναι δίπλα στην Unter Den Linden. Μας βόλεψε πάρα πολύ γιατί είναι κέντρο για πολλές γραμμές μετρό και τρένα. Θα το πρότεινα! Το δικό μας ξενοδοχείο ήταν το Park Inn Alexanderplatz, 80 ευρώ χωρίς πρωινό.
Εχω μεινει κ εγω σ αυτο το ξενοδοχειο κ αποδειχτηκε πολυ καλη επιλογη..
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Εχει ξαναγραφτει, ku'damm 101.
Πολυ καλο και οικονομικο, γρηγορη προσβαση με λεωφορειο παντου.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Όταν πήγα μείναμε Alexanderplaz, που είναι δίπλα στην Unter Den Linden. Μας βόλεψε πάρα πολύ γιατί είναι κέντρο για πολλές γραμμές μετρό και τρένα. Θα το πρότεινα! Το δικό μας ξενοδοχείο ήταν το Park Inn Alexanderplatz, 80 ευρώ χωρίς πρωινό.
Κι εγώ σε αυτό το ξενοδοχείο έμεινα. Εξαιρετική επιλογή! Το πρωινό δεν πρέπει να σε απασχολεί στο Βερολίνο. Θα βρεις άπειρες επιλογές. Φούρνοι υπάρχουν παντού και μπορείς να φας πολύ οικονομικά. Επίσης μπορείς να ψωνίσεις και από το σούπερ μάρκετ διάφορα για να φτιάξεις σάντουιτς κλπ.

Τώρα όσον αφορά στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο, το πρωινό του πέρσυ κόστιζε 18 ευρώ, αλλά αυτό δεν ήταν ένα απλό πρωινό, ήταν ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ!!! Απίστευτη ποικιλία σε τυριά, αλλαντικά, εξωτικά φρούτα κλπ! Άξιζε και με το παραπάνω τα 18 ευρώ. Εγώ είχα κλείσει δωμάτιο χωρίς πρωινό, αλλά την πρώτη μέρα είπα να το δοκιμάσω και ενθουσιάστηκα!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Αν και τα πιο καλά ξενοδοχεία που έχω μείνει στο Βερολίνο βρίσκονταν στην δυτική μεριά, ανατολικά αυτό που μου άρεσε ήταν το Cosmo. Αρκετά καινούργιο, με πολύ έξυπνα σχεδιασμένα δωμάτια, καλό προσωπικό και βολικότατη τοποθεσία. Πριν 2 χρόνια που έμεινα εκεί η τιμή ήταν στα 70ευρώ με πρωινό!
 

Ameli

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδιά SOS!!!!!! Βρήκα αυτό το ξενοδοχείο για Βερολίνο 28/12-2/1 με 345 ευρώ και δωρεάν ακύρωση όλα τ'άλλα έχουν πάνω απο 500 ευρώ.Να το κλείσω ή να περιμένω λίγο καιρό ακόμη μήπως πέσουν οι τιμές;
Angleterre Hotel - Κρατήσεις ξενοδοχείων,φτηνά δωμάτια,χαμηλές τιμές ξενοδοχείων - Hotels.com[0].numberOfAdults=2&roomno=1&validate=false&previousDateful=false&reviewOrder=date_newest_first
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.641
Likes
12.466
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αφού έχει δωρεάν ακύρωση, μη το σκέφτεσαι. Κλείστο να σου φύγει το άγχος και παράλληλα συνέχισε να κοιτάς (αν και αυτό φαίνεται ok).
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
καλημέρα

αφού σαν τιμή σε βολεύει κλείστο και συνέχισε να ψάχνεις ...απο προσωπική πείρα έχω να σου πω ότι κι εγώ όταν πήγα Βερολίνο δεν έμεινα στο κέντρο , οι συγκοινωνίες είναι όμως τόσο βολικές που εύκολα μπορείς να φτάσεις πχ Alexandraplatz σε λίγα λεπτά

tip έχουν έναν πύργο ή ρολόι ή κάτι τέτοιο στην Alexandraplatz (αν θυμάμαι καλά) που ανεβαίνεις πάνω και υποτίθεται ότι σε κάνει κύκλο και απολαμβάνεις την θέα απο όλες τις μεριές τησ πόλης - ειλικρινά.....μην πας ! θα χάσεις άδικα χρόνο και χρήμα
tip 2 - ετοιμάσου να γνωρίσεις πολλούς έλληνες μια και σε όποια γωνιά και να σταθείς παντού υπάρχει ένας δικός μας - χιχι
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
Σ'ευχαριστώ zoe1980k.Πότε πήγες και που έμεινες;
πήγα Μάιο του 2009 και έμεινα στο Winters hotel στην περιοχη Checkpoint Charlie.

αν χρειαστείς πληροφορίες για το που να πας κτλ κτλ ενημέρωσε με
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.289
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom