Ισπανία Διαμονη σε..Santiago de Compostela-Porto

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το μονόκλινο το έχει μόλις στα... 20? ο Suso, αλλά είναι φίσκα για όλο το Σεπτέμβριο. Το βασικό πρόβλημα είναι πως φέτος είναι Άγιο Έτος (δηλαδή η γιορτή του Αγίου Ιακώνου έπεσε Κυριακή) με αποτέλεσμα η πόλη να είναι πήχτρα λόγω των εκδηλώσεων όλη τη χρονιά, ειδικά αφού το επόμενο Άγιο Έτος πέφτει... το 2021 όλοι πλάκωσαν τώρα.
 

AnnyAnny

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σ'ευχαριστω Yorgo για αλλη μια φορα! Οποτε λες καλυτερα να κλεισω απο δω?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Περίμενε μπας και βρω τίποτε άλλο, για σένα δουλεύουμε...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πήρα 2-3 τηλέφωνα κι είναι σε σιέστα... Αν έχεις υπομονή, νωρίς το βραδάκι θα σου δώσω μια λίστα με διαθέσιμα φτηνά δωμάτια, μονόκλινα για 14-19/9 με δικό τους μπάνιο στο ιστορικό κέντρο (σωστά; ), από αυτά που θα βρω τηλεφωνικώς. Αν ο Σούσο, που είναι από τις κορυφαίες επιλογές, τα δίνει με 20, ε κρίμα είναι να πας να δώσεις ένα σκασμό λεφτά σε μια τόσο φτηνή πόλη όσο το Σαντιάγο.
 

AnnyAnny

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τι να πω.. το "ευχαριστω" ειναι λιγο!!! Να'σαι καλα!! Πλακα κανεις,μπορω να περιμενω οσο χρειαστει! (δυστυχως ειναι μονο 2 νυχτες 14-16/9 και οχι 14-19/9..μακαρι να ειχα και αλλη αδεια!)
Το ταξιδι αυτο θα ειναι μαλλον περισσοτερο εξερευνητικο,οποτε την επομενη φορα που θα παω Σαντιαγο,θα εχω στα υποψιν μου το Σουσο!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Α, ΟΚ. Λοιπόν σου βρήκα και σου έκλεισα αυτό:
SantiagoTurismo.com

Είναι 33 ευρώ τη βραδιά και είναι στην παλιά πόλη στην πλατεία Matadoiro (κεντρικά αλλά και ταυτόχρονα ήσυχα), έχει και δωρεάν wi-fi και φυσικά δικό σου μπάνιο. To θέμα είναι πως ο ευγενέστατος Χοσέ που το έχει, θέλει την πρώτη νύχτα με κατάθεση στην τράπεζα. Ψάχνω να βρω κάποιον κολλητό να του τα πάει μετρητοίς και μετά να του τα δώσεις εσύ (του κολλητού) όταν φτάσεις γιατί αν είναι να περιμένουμε από τις τράπεζες...
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Yorgo, εγκατελειψες την Κουβα ή αναβαθμιστηκε το internet εκει?
Θελεις να φτιαξεις και μια τετοια λιστα για την Αβανα με casas particulares και paladares πριν φυγεις???
 

AnnyAnny

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Yorgo, ταχυτατος και αποτελεσματικοτατος!!! Σε εμπιστευομαι για την επιλογη σου και σ' ευχαριστω πολυ!! Αλλα δε χρειαζεται να βαλεις σε κοπο τον κολλητο σου.. θα μπορουσα ισως να στειλω το πρωτο βραδυ με εμβασμα!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ΟΚ, θα του ζητήσω το λογαριασμό και θα στον στείλω με πμ μέχρι το απόγευμα, οπότε ο ρόλος μου τελειώνει εδώ, τυλίγομαι στη μπέρτα μου κι εξαφανίζομαι.

Ναι, Rebequita, η Κούβα μας τελείωσε, μεταξύ πολλών άλλων. Τουλάχιστον θα έχω ανθρώπινο ίντερνετ από εδώ και πέρα.
Για τα casas particulares της Αβάνας υπάρχουν τόσες πηγές, που δεν νομίζω πως είναι απαραίτητο, με ένα απλό γκουγκλάρισμα βρίσκει κανείς της Παναγιάς τα μάτια.
 

AnnyAnny

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ισπανια..μπερτα.. κατι σε Ζορο μου κανει!! Οπως και να 'χει,σου ειμαι υποχρεη! Οκ λοιπον, περιμενω πμ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε, δε σου' ρθε;;;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εφόσον το Σαντιάγο τακτοποιήθηκε τόσο καλά και αν δεν έχεις ήδη καταλήξει σε ξενοδοχείο στο Porto, έχω την παρακάτω πρόταση.

Booking.com: hotel P?o de A??car Bed & Breakfast, Porto, Portugal - 623 Guest reviews. Book your hotel now!

Είναι ένα συμπαθητικό, πολύ απλό, καθαρό, σε καλή τιμή και πολύ κεντρικό και βολικό σημείο bed & breakfast ξενοδοχείο. Είχα μείνει πριν από μερικά χρόνια και ήταν μια χαρά.
Τότε μάλιστα τη φθηνότερη τιμή (45 ευρώ το δίκλινο) είχε τo hrs.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom