Transavia Transavia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Καλησπέρα πετάω το Σάββατο και ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω θέμα που η free χειραποσκευη μου είναι 58 cm με τα ροδάκια...και επίσης έχω βάλει και μια 15κιλη βαλίτσα αυτή τι διαστάσεις πρέπει να έχει?
Δεν μας λες όμως με ποια εταιρεία πετάς...
Edit.... τώρα το είδα!
 

DIMTSOUKI

Member
Μηνύματα
21
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
ΤΥΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Ακυρωθηκε μια πτηση μιας φιλης μου για Ολλανδια της transavia τελος Απριλιου λογω κορονοιου και της στειλανε mail οτι θα της δωσουν voucher κουπονι για ενα χρονο,της ειπα να κανει αμφισβητηση συναλλαγης και σε 25 ημερες μπηκαν τα 400 ευρω στον λογαριασμο της!!!!
 

GIOTA1971

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Καλημέρα. Είδα ότι οι διαστάσεις της χειραποσκευής στην Transavia είναι 55x35x25. Eμένα όλες οι χειραποσκευές μου είναι λίγο πανω απο 35 πλάτος δεδομένου του ότι οι περισσότερες αεροπορικές έχουν 55χ40. Πόσο αυστηρή είναι η transavia με αυτό το θέμα? Ευχαριστώ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πόσο αυστηρή είναι η transavia με αυτό το θέμα?
Ότι και να σου πούμε θα είναι πολύ ανεύθυνο, καλημέρα.
Έτυχε να μη με ελέγξουν με τη κανονική χειραποσκευή, όπως έχει τύχει και σε άλλες να με ελέγξουν κανονικότατα ζυγίζοντας τη χειραποσκευή μου.
Με τη Transavia είχα πληρώσει τα 19 ευρώ αν θυμάμαι καλά για επιπλέον αντικείμενο, οπότε είναι μια λύση... Από κει και πέρα το ρίσκο είναι δικό σου.
 

GIOTA1971

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επισης οι διαστάσεις της χειραποσκευης έχουν αλλάξει και ενώ ήταν 55x40x25 τώρα γράφουν 55x35x25...Στο μεταξύ καμία χειραποσκεη μου δεν έχει πλάτος 35 ...έλεος πραγματικά.σε καμία εταιρία δεν έχω δει 35. Έχει ταξιδέψει κανείς τελευταία; Από Θεσσαλονίκη φεύγω..
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Επισης οι διαστάσεις της χειραποσκευης έχουν αλλάξει και ενώ ήταν 55x40x25 τώρα γράφουν 55x35x25...Στο μεταξύ καμία χειραποσκεη μου δεν έχει πλάτος 35 ...έλεος πραγματικά.σε καμία εταιρία δεν έχω δει 35. Έχει ταξιδέψει κανείς τελευταία; Από Θεσσαλονίκη φεύγω..
Η Transavia ανήκει στην Air France - KLM, οι οποίες έχουν τις ίδιες διαστάσεις χειραποσκευών (χωρίς να σημαίνει ότι επικροτώ αυτήν την τακτική, αλλά θα μάθουμε να ζούμε μ'αυτό)
 

νασια

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω εαν περα απο τις διαστασεις της δωρεαν χειραποσκευης υπαρχει και καποιος περιορισμος ως προς τα κιλα.
 
D

Delmem37668

Guest
10 κιλά. παραθέτω φωτό με κράτηση που έχω κάνει απλό ναύλο για τα Χριστούγεννα στο AMS
transavia.jpg
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
H Transavia πως τα πάει με τις ακυρώσεις;;
Θέλω να κλείσω δύο εισιτήρια Ζάκυνθος - Ορλυ με επιστροφή για τέλος Ιουνίου και φοβάμαι τις ακυρώσεις.
Τι εμπειρία έχετε από την εταιρεία σε αυτό το θέμα;
 

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
277
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Θα πετάξω πρώτη φορά με Transavia προς Παρίσι. Επιτρέπεται μια χειραποσκευή και ένα προσωπικό αντικείμενο. Λέει λοιπόν στις οδηγίες, ότι μόνο οι 70 πρώτες χειραποσκευές μπορούν να μπουν στο αεροσκάφος και οι υπόλοιπες θα πρέπει να παραδοθούν δωρεάν σαν κλασικές αποσκευές.

Το ερώτημά μου είναι λοιπόν ποιες πρώτες 70; Οι 70 των πρώτων που θα κάνουν checkin ή 70 πρώτες που θα μπουν στο αεροπλάνο; Και των υπολοίπων; Θα τις πάρουν με κάποιο τρόπο από το Gate και θα τις τσεκάρουν ή θα πρέπει οι επιβάτες να πάνε στο desk, να ξαναπεράσουν ελέγχους κλπ.;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom