Μαυριτανία Διασχίζοντας τη Σαχάρα με το μεγαλύτερο εμπορικό τρένο του κόσμου

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.467
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Πωπω , τυχαια το ειπα γιατι ειδα φωτογραφιες στα σοσιαλ!
εάν είδες φωτο του Στέφανου στην όαση με μια γυναίκα, ντυμένοι και οι 2 με τις παραδοσιακές φορεσιές της Μαυριτανίας, βουαλά η μαντάμ, εγώ δηλαδή :bleh:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.024
Likes
41.012
εάν είδες φωτο του Στέφανου στην όαση με μια γυναίκα, ντυμένοι και οι 2 με τις παραδοσιακές φορεσιές της Μαυριτανίας, βουαλά η μαντάμ, εγώ δηλαδή :bleh:
Και ξαφνικα συνειδητοποιω οτι δεν λεμε για τον ιδιο Στεφανο αλλα τον αλλο Στεφανο ο οποιος ταξιδεψε υπερκομψος πανω στον σιδηρο και ποτε μα ποτε δεν θα φορουσε Σενεγαλεζικη τοπικη φορεσια. :p
5ος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κοίτα: έχει βαγόνι για επιβάτες, κι εσύ επιλέγεις το βαγόνι με το σιδηρομετάλλευμα, ξέροντας ότι θα περάσεις μια δύσκολη νύχτα. ΟΚ. Το έχει κάνει κανένας άλλος εδώ; Δε νομίζω, αν και δεν είναι απίθανο. Αυτό θέλω να πω και δε θεωρώ ότι είναι κακό, αφού όπως λες κι εσύ, δεν έτυχε κάτι ανεπανόρθωτο.
To έχω κάνει κι εγώ, το έχω γράψει στην ιστορία μου στη Δυτική Αφρική, δε γνώριζα πως ήταν αξιοθέατο πάντως, δεν ήξερα πολλά για το τραίνο, ούτε είδα κάποιον άλλον ξένο, το πήρα στη μέση του πουθενά εν κινήσει όπως και μια οικογένεια Μαυριτανών. Πρέπει να είναι πριν από καμιά δεκαριά χρόνια.
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.467
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Και ξαφνικα συνειδητοποιω οτι δεν λεμε για τον ιδιο Στεφανο αλλα τον αλλο Στεφανο ο οποιος ταξιδεψε υπερκομψος πανω στον σιδηρο και ποτε μα ποτε δεν θα φορουσε Σενεγαλεζικη τοπικη φορεσια. :p
5ος.

αχαχαχα, τέλειο!!!! Είμαστε ήδη 5!!!
(Μαυριτανικά ρούχα στην όαση φορούσαμε, όχι πάνω στο τρένο).
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.467
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
To έχω κάνει κι εγώ, το έχω γράψει στην ιστορία μου στη Δυτική Αφρική, δε γνώριζα πως ήταν αξιοθέατο πάντως, δεν ήξερα πολλά για το τραίνο, ούτε είδα κάποιον άλλον ξένο, το πήρα στη μέση του πουθενά εν κινήσει όπως και μια οικογένεια Μαυριτανών. Πρέπει να είναι πριν από καμιά δεκαριά χρόνια.
δεν ήταν, έγινε τα 2 τελευταία χρόνια!

Θα μπω να τη διαβάσω!!!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Πρέπει να είναι πριν από καμιά δεκαριά χρόνια.
Εσύ το τερμάτισες!!!
Συγχιστηκα με αυτό το thread.
Πάω να βάλω παντόφλες και να πιω ένα χαμομήλι.
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.467
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Εσύ το τερμάτισες!!!
Συγχιστηκα με αυτό το thread.
Πάω να βάλω παντόφλες και να πιω ένα χαμομήλι.

άσε, άσε, θα πάω κι εγώ να κάνω καφέ και να διαβάσω την ιστορία του με την ησυχία μου!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
άσε, άσε, θα πάω κι εγώ να κάνω καφέ και να διαβάσω την ιστορία του με την ησυχία μου!!!
Δεν είναι αναλυτική, ήταν μεγάλο ταξίδι κι έκανα περίληψη. Καλύτερα τα λες εσύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.400
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom