Διατροφή, λαοί και άλλα.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Εισαστε, ειμαστε εκτός θέματος ;;; εδω μιλάμε για διατροφή, διαστροφή, λαοί και άλλα... νομίζω οτι το "άλλα" τα κανει όλα εντός θέματος.. κατι σαν το "εντος εκτός και επι ταυτά" .. που το θυμήθηκα ρε γ@@ώ τη γεωμετρία μας..
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.469
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Στην Ισπανία σοκολατουχο γάλα σερβίρουν και οι καφετέριες. Είχα σκαλωσει που έβλεπα κόσμο να πίνει και έλεγα κάτι άλλο θα ναι δεν μπορεί. Με επηρέασε το hype, δοκίμασα το νερομπλουκι κι έβαλα μυαλό.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.287
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στην Ισπανία σοκολατουχο γάλα σερβίρουν και οι καφετέριες. Είχα σκαλωσει που έβλεπα κόσμο να πίνει και έλεγα κάτι άλλο θα ναι δεν μπορεί. Με επηρέασε το hype, δοκίμασα το νερομπλουκι κι έβαλα μυαλό.
Και τα κλαμπ. Ζητούσα cacaolat on the rocks οπότε βγαίναμε ως άνθρωπος που δεν πινει αλκοόλ και δε με κοιτούσε κανείς περίεργα. Κάτι σαν το HEMO είναι, από σακουλάκι το βάζουν.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.469
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Και τα κλαμπ. Ζητούσα cacaolat on the rocks οπότε βγαίναμε ως άνθρωπος που δεν πινει αλκοόλ και δε με κοιτούσε κανείς περίεργα. Κάτι σαν το HEMO είναι, από σακουλάκι το βάζουν.

Ναι το Cacaolat! Με το σήμα που μοιάζει με την κοακολα. Παίζει στα σουπερμάρκετ να είχε και ολόκληρο τομέα μόνο με αυτό.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.046
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Τι μου θυμισατε, cacaolat με churros στη Βαρκελώνη. Πάντα βέβαια προτιμούσα μπουγάτσα, κατά προτίμηση τυρί, με τοπινο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.046
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Και τα κλαμπ. Ζητούσα cacaolat on the rocks οπότε βγαίναμε ως άνθρωπος που δεν πινει αλκοόλ και δε με κοιτούσε κανείς περίεργα. Κάτι σαν το HEMO είναι, από σακουλάκι το βάζουν.
Και στην Ελλάδα άμα θες κάτι ανάλογο ζητά κρύα σοκολάτα, αλλά μην πεις πως σου το είπα εγώ.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
το κόμπλεξ που έχουμε οι Θεσσαλονικείς για τους Αθηναίους.
για όλα μας φταίει η Αθήνα.
θα μας τρελάνεις αδερφέ ή να σταματήσουμε να μπαίνουμε εδώ εντελώς? όταν λέει ο άλλος/η δεν έχω ματαδεί στη ζωή μου να πίνουν κακάο μαζί με τη μπουγάτσα το κόμπλεξ το έχουν οι βόρειοι? δεν ξέρω που ζεις και ούτε που με νοιάζει αλλά μια φορά να έχει πάει κάποιος σε πόλη βόρεια θα το ξέρει ή τουλάχιστον θα το έχει ακούσει.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
θα μας τρελάνεις αδερφέ ή να σταματήσουμε να μπαίνουμε εδώ εντελώς? όταν λέει ο άλλος/η δεν έχω ματαδεί στη ζωή μου να πίνουν κακάο μαζί με τη μπουγάτσα το κόμπλεξ το έχουν οι βόρειοι? δεν ξέρω που ζεις και ούτε που με νοιάζει αλλά μια φορά να έχει πάει κάποιος σε πόλη βόρεια θα το ξέρει ή τουλάχιστον θα το έχει ακούσει.
Να κατεβαίνετε πιο συχνά κάτω με τα κακάο σας και τις μπουγατσες σας να σας βλέπουμε. Εμείς πάνω δεν ανεβαίνουμε, κάνει κρύο! 😝
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.046
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
θα μας τρελάνεις αδερφέ ή να σταματήσουμε να μπαίνουμε εδώ εντελώς? όταν λέει ο άλλος/η δεν έχω ματαδεί στη ζωή μου να πίνουν κακάο μαζί με τη μπουγάτσα το κόμπλεξ το έχουν οι βόρειοι? δεν ξέρω που ζεις και ούτε που με νοιάζει αλλά μια φορά να έχει πάει κάποιος σε πόλη βόρεια θα το ξέρει ή τουλάχιστον θα το έχει ακούσει.
Ε άμα δεν έχει δει τι να πει; Ψέματα; Καταρχάς οι περισσότεροι δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ακόμη την μπουγάτσα με τυρί από την τυρόπιτα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.046
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Να κατεβαίνετε πιο συχνά κάτω με τα κακάο σας και τις μπουγατσες σας να σας βλέπουμε. Εμείς πάνω δεν ανεβαίνουμε, κάνει κρύο! 😝
Δεν μπορούμε, η βενζινα είναι ακριβή.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πάντως εγω 37 χρόνια δεν έχω δει Θεσσαλονικιό να κατηγορεί Αθηναίους ή την Αθήνα για κάτι. Τουναντίον διαρκώς βλέπω Αθηναίους να μιλούν για το υποτιθέμενο κόμπλεξ των Θεσσαλονικιών. Όχι καρντάσια, κανένα κόμπλεξ. Ψαχτείτε εσείς. Μονη εξαίρεση τα ποδοσφαιρικά που τοοοοσα χρόνια μεροληπτούνε αισχρά υπέρ των αθηναϊκών ομάδων. Να’ναι καλά όμως ο ΠΑΟΚ (θεέ μου Άρη σχωρα με) που έσπασε κι αυτό το μονοπώλιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom