ΗΠΑ Διευκρίνιση για ESTA

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.038
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας travellers! Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με ενα θεμα που εχω με την ESTA.
Εκανα την αιτηση και εγκριθηκε απλα εκανα λαθος και στην ερωτηση που εχει αν ημουν ποτε πολιτης αλλης χωρας εβαλα οχι γιατι νομιζα οτι πολιτης ειναι μονο οταν περνεις εθνικοτητα. Εγω δουλευα 1 χρονο ολλανδια και ειχα και social number. Πρεπει να ξανακανω αιτηση για ESTA η να το αφησω ετσι ?
Ευχαριστω εκ των προτερων!!
Καλά νόμιζες. Δεν γίνεσαι πολίτης της Ολλανδίας με ένα Social Security Number.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ρε παιδια, στην αιτηση για εστα στο πεδιο που ζηταει την επαφη σου στις ΗΠΑ τι βαζουμε;
 

Kate85

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα
Προσπαθώ να βγάλω esta για ένα ταξίδι αναψυχής στην Αμερική και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ζητάει σε κάποιο πεδίο αριθμό δελτίου ταυτότητας και η δικιά μου ταυτότητα είναι Φ και νούμερα. Όταν το βάζω δεν το παίρνει. Τι πρέπει να κάνω;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.038
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα
Προσπαθώ να βγάλω esta για ένα ταξίδι αναψυχής στην Αμερική και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ζητάει σε κάποιο πεδίο αριθμό δελτίου ταυτότητας και η δικιά μου ταυτότητα είναι Φ και νούμερα. Όταν το βάζω δεν το παίρνει. Τι πρέπει να κάνω;
Η ταυτότητά σου έχει "ληξει" και πρέπει να αντικατασταθεί (όπως όλες οι ταυτότητες που είχαν εκδοθεί με Φ).
 

Kate85

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Η ταυτότητά σου έχει "ληξει" και πρέπει να αντικατασταθεί (όπως όλες οι ταυτότητες που είχαν εκδοθεί με Φ).
όντως; Πριν ένα μήνα έβγαλα διαβατήριο και δεν μου είπαν τίποτα. Ήθελαν εξάλλου και φωτοτυπία την ταυτότητα για να μπορέσω να ανανεώσω το διαβατήριο. Επομένως πριν κάνω την αίτηση για esta πρέπει να αλλάξω ταυτότητα; Ξέρει κανείς πόσο καιρό παίρνει η αλλαγή ταυτότητας;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.038
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μπορείς να πάρεις τα ρίσκα σου βάζοντας "F". Δε νομίζω ότι παίζει κάποιο ουσιαστικό ρόλο, αν φτάσει να το ελέγξει κάποιος θα είναι άνθρωπος που θα καταλάβει το θέμα κι όχι μηχάνημα.
 

periptosi

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
γεια σας,

θα ηθελα να μαθω αν εφοσον εχω ταξιδεψει και παραμεινει στις ΗΠΑ για 90 μερες, πρεπει να βγαλω νεα esta η αν μπορω να ξαναπαω με αυτη που εχω (ισχυει μεχρι Απριλιο 2019).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
γεια σας,

θα ηθελα να μαθω αν εφοσον εχω ταξιδεψει και παραμεινει στις ΗΠΑ για 90 μερες, πρεπει να βγαλω νεα esta η αν μπορω να ξαναπαω με αυτη που εχω (ισχυει μεχρι Απριλιο 2019).
Αν δεν έμεινες παραπάνω μέρες πας με την ίδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.975
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom