ΗΠΑ Διευκρίνιση για ESTA

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
καλησπέρα σας,έχω esta που έχει λήξει . υπάρχει επιλογή για ανανέωση της υπάρχουσας ή πρέπει να κάνω αίτημα για νέα esta?
ευχαριστω
 

ChristinaKyr

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Marrakesh
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
καλησπέρα σας,έχω esta που έχει λήξει . υπάρχει επιλογή για ανανέωση της υπάρχουσας ή πρέπει να κάνω αίτημα για νέα esta?
ευχαριστω
Νομιζω οταν πας να ξαναβγαλεις σ εχει επιλογη αν ξαναειχες εστα..αλλιως συνεχιζεις κανονικα!
 

martine

Member
Μηνύματα
62
Likes
95
Να ρώτησω κάτι σχετικά με την είσοδo στην Αμερική, σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος:
1. Ο φίλος μου δεν ξέρει καλά αγγλικά (σχεδόν καθόλου). Θα μπορώ να είμαι μαζί του για να μεταφράζω αυτά που θα ρωτήσουν οι υπάλληλοι κατά την είσοδο μας στην χώρα; η γενικά τι γίνεται σε τετοιες περιπτώσεις που φαντάζομαι δεν θα είναι λίγες.
2. Έγω θα έχω μαζί μου ζάναξ λόγω πετοφοβίας με ιατρική συνταγή γραμμενη στα αγγλικα. Θα έχω κάποιο πρόβλημα σε αυτό; περισσοτερο αγχωνομαι γιατι υπάρχει ερώτηση στην esta για ψυχικές διαταραχές.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Να ρώτησω κάτι σχετικά με την είσοδo στην Αμερική, σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος:
1. Ο φίλος μου δεν ξέρει καλά αγγλικά (σχεδόν καθόλου). Θα μπορώ να είμαι μαζί του για να μεταφράζω αυτά που θα ρωτήσουν οι υπάλληλοι κατά την είσοδο μας στην χώρα; η γενικά τι γίνεται σε τετοιες περιπτώσεις που φαντάζομαι δεν θα είναι λίγες.
2. Έγω θα έχω μαζί μου ζάναξ λόγω πετοφοβίας με ιατρική συνταγή γραμμενη στα αγγλικα. Θα έχω κάποιο πρόβλημα σε αυτό; περισσοτερο αγχωνομαι γιατι υπάρχει ερώτηση στην esta για ψυχικές διαταραχές.
Για το πρώτο μπορείτε να είστε μαζί.
 

Chryssi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Τελευταίο μου ταξίδι στην Αμερικη ήταν οταν ξεκίνησαν τα lockdown για τον covid-19!ταξιδευω στην Αμερικη από το 2016 καθε χρόνο μαζί με τον σύζυγο μου με εστα και μένουμε για περίπου 2 μήνες!ομως τον Μάρτιο του 2020 μόλις μπήκαμε στη χώρα μετά λίγες μέρες απαγορεύτηκε απο Ευρώπη η είσοδος στην Αμερικη και στην Ελλάδα η είσοδος από Αμερικη.τα εισητηρια επιστροφής μου ακυρώνονταν καθε 15 μέρες και η αναζήτησή εισητηρειων άλλης εταιρείας δεν υπήρχαν!!επικοινωνησα με ελληνική πρεσβεία και μας είπαν βρητε τρόπο να γυρίσετε αλλα μην ανησυχείτε και να υπερβητε τις 90 ημερεσ δεν θα υπάρχει πέναλτυ λόγο covid.να μην τα πολυλογώ καταλήξαμε να υπερβούμε τις 90 μέρες κατά ένα μήνα παραπάνω!!τελικα βρηκαμε πανάκριβα εισητηρια μέσω Σερβίας και επιστρέψαμε!τωρα που έκανα έλεγχο της εστα για να ξαναπάμε του συζύγου μου εγκρίνεται και η δικη μου απορριφθηκε!!!μηπως γνωρίζεται αν μπορώ να ξανακάνω εγω αίτηση!
 

iAkis

Member
Μηνύματα
127
Likes
277
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Έχουν επιτραπεί τα ταξίδια για τουρισμό από Ελλάδα προς USA;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.624
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Γνωρίζει κάποιος ή έχει βγάλει ESTA , πρόσφατα ? Εννοώ για μελλοντικό ταξίδι , εν μέσω απαγόρευσης άφιξης Ευρωπαίων πολιτών - τουριστών.
 

mar85

Member
Μηνύματα
29
Likes
285
Γνωρίζει κάποιος ή έχει βγάλει ESTA , πρόσφατα ? Εννοώ για μελλοντικό ταξίδι , εν μέσω απαγόρευσης άφιξης Ευρωπαίων πολιτών - τουριστών.
Μπορεί να βγάλει κάποιος χωρίς κανένα πρόβλημα, παρ' όλο που η ταξιδιωτική απαγόρευση υφίσταται ακόμη. Έβγαλα πριν μία εβδομάδα, με διάρκεια δύο έτη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom