Δουλειές στην Αυστραλία

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια χαρά, δε ξέρω καθόλου το χώρο αυτό, όπως έχω ξαναγράψει θέλει πολύ ψάξιμο για να δείτε αν ανταποκριθούν κάποιες εταιρείες του χώρου. Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν δουλειές αλλά αν θα βρείτε εταιρεία να σας κάνει sponsor. Τα επαγγέλματα που έχετε μια χαρά είναι για να βγάζετε τα προς το ζειν.
 

georgodioa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια χαρά, δε ξέρω καθόλου το χώρο αυτό, όπως έχω ξαναγράψει θέλει πολύ ψάξιμο για να δείτε αν ανταποκριθούν κάποιες εταιρείες του χώρου. Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν δουλειές αλλά αν θα βρείτε εταιρεία να σας κάνει sponsor. Τα επαγγέλματα που έχετε μια χαρά είναι για να βγάζετε τα προς το ζειν.
Ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου και το εκτιμώ πολύ αλλά μήπως ξέρεις και αν υπάρχουν ελληνικά μαγαζιά εστιατόρια, ρεστοράν, που να δουλεύουνε με Ελληνες μουσικούς?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Υπάρχουν κάποια αλλά δε ξέρω κατα πόσο υπάρχει ζήτηση για κάτι τέτοιο.
 

sofiagoldengr

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω για έναρξη επιχείρησης εστίασης στη Μελβούρνη.
Κατά ποσο ειναι εφικτό κατι τέτοιο και με τι κεφάλαιο μπορείς να πεις οτι ξεκινάς.
Έχουμε εκει μια συγγενή και το σκεφτόμαστε πολυ σοβαρά να κάνουμε το μεγάλο βήμα.
Είμαστε παντρεμένοι χωρίς παιδιά και οι δύο ειμαστε στο χώρο της εστίασης εδω στην Ελλάδα με πρώτη ύλη δικής μας παραγωγής την οποία σκεφτόμαστε να εξάγουμε απο Ελλάδα στη Μελβούρνη.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ένα λεπτό, πριν πάμε στην κουβέντα για το τί κεφάλαιο θες, για να ανοίξεις επιχείρηση εδώ με τί βίζα θα το κάνεις; το ότι έχεις συγγενή εδώ δε λέει απολύτως τίποτα αν δεν έχεις visa.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.376
Likes
14.282
Μια που το ανέφερε.Υπάρχει κάποια βίζα που συνδέεται με επένδυση;πχ αν επενδύσεις Χ κεφάλαιο να παίρνεις βίζα.Πιθανόν να υπάρχουν βέβαια περιορισμοί στο είδος της επένδυσης για κορεσμένους τομείς.
 

sofiagoldengr

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Εχω ακούσει οτι με άνοιγμα επιχείρησης υπάρχει τρόπος δεν ισχύει?
Επίσης με πρόσκληση απο συγγενή?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
1. Με άνοιγμα επιχείρησης υπάρχει τρόπος, αλλά χρειάζεται γερό κεφάλαιο επένδυσης. Δες εδώ: https://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/188-

2. Αν είχες διαβάσει το παρόν θέμα θα ήξερες ότι "πρόσκληση από συγγενή" δεν υφίσταται. Πρόσκληση (sponsor) μπορεί να σου κάνει κάποια εταιρεία που αναζητά κόσμο από το εξωτερικό, και μπορεί να αποδείξει στο κράτος ότι χρειάζεται εσένα και όχι κάποιον ντόπιο.

Αν υποθέσουμε ότι είχες βίζα και ήθελες να ανοίξεις πχ ένα σουβλατζίδικο, χωρίς να είμαι στο χώρο θάλεγα ότι θες ένα αρχικό κεφάλειο τουλάχιστον μισό εκατομμύριο.
 

sofiagoldengr

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Ναι υπάρχει αυτή η δυνατότητα μεσω του συγγενή που διατηρεί δική του επιχείριση. Αυτο εννοούσα πρόσκληση.
Μισό εκατομμύριο; Μου φαίνεται πολύ μεγάλο ποσό. Λόγω υψηλών ενοικίων?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ξαναδές αυτό που έγραψα περί πρόσκλησης. Δεν έχει καμία σχέση αν είναι συγγενής σου ή όχι.

Το μισό εκατομμύριο εμένα μου φαίνεται και λίγο. Τα πάντα στην Αυστραλία είναι πολύ ακριβά (τα σουβλάκια έχουν ας πούμε 8-10$).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.467
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom