Γερμανία Δυο δίδυμες στο Βερολίνο

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Παρεμπιποντως : είμαι στη Χαλκιδική, εγώ η δίδυμη αδερφή μου και μια φίλη μου δίδυμη ( χωρίς τη δίδυμη αδερφή της )
Ερώτηση : είμαστε 3 δίδυμες ;;
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Παρεμπιποντως : είμαι στη Χαλκιδική, εγώ η δίδυμη αδερφή μου και μια φίλη μου δίδυμη ( χωρίς τη δίδυμη αδερφή της )
Ερώτηση : είμαστε 3 δίδυμες ;;
Όχι.Είστε εσύ,η δίδυμη αδερφή σου και μια φίλη σου δίδυμη(χωρίς τη δίδυμη αδερφή της)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Παρεμπιποντως : είμαι στη Χαλκιδική, εγώ η δίδυμη αδερφή μου και μια φίλη μου δίδυμη ( χωρίς τη δίδυμη αδερφή της )
Ερώτηση : είμαστε 3 δίδυμες ;;
Δεν αφήνεις τα υπαρξιακά διλήμματα να τελειώσεις και μια ιστορία για τη ρώμη που την έχεις στη μέση:D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Τέλειο το Βερολίνο, τη διάβασα μονορούφι την ιστορία σου μιας και σκέφτομαι να το επισκεφτώ φέτος. Και παρεπιπτόντως για το θέμα των διδύμων, αν και ούτε εγώ είμαι φιλόλογος. Η λέξη δίδυμος είναι επίθετο (όπως ξανθιά, αδύνατη κλπ) που σημαίνει ότι μπορείς να πεις ήμασταν δύο δίδυμες ή και τρεις δίδυμες, γιατί και οι δύο ή και οι τρεις έχετε το χαρακτηριστικό αυτό (να είστε δίδυμες με κάποιον άλλον ασχέτως αν είναι ή όχι μαζί αυτός). Άρα ο τίτλος για μένα είναι σωστός, δεν υπάρχει πλεονασμός.
Καλή Ρώμη τώρα (αν δεν έχεις φύγει ήδη)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τέλειο το Βερολίνο, τη διάβασα μονορούφι την ιστορία σου μιας και σκέφτομαι να το επισκεφτώ φέτος. Και παρεπιπτόντως για το θέμα των διδύμων, αν και ούτε εγώ είμαι φιλόλογος. Η λέξη δίδυμος είναι επίθετο (όπως ξανθιά, αδύνατη κλπ) που σημαίνει ότι μπορείς να πεις ήμασταν δύο δίδυμες ή και τρεις δίδυμες, γιατί και οι δύο ή και οι τρεις έχετε το χαρακτηριστικό αυτό (να είστε δίδυμες με κάποιον άλλον ασχέτως αν είναι ή όχι μαζί αυτός). Άρα ο τίτλος για μένα είναι σωστός, δεν υπάρχει πλεονασμός.
Καλή Ρώμη τώρα (αν δεν έχεις φύγει ήδη)
Σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια.
Αυτό έλεγα κι εγώ, ότι τη λέξη "δίδυμες" τη χρησιμοποίησα ως επιθετικό προσδιορισμό. Για μένα είναι δόκιμος όρος :rolleyes:
Και στη Ρώμη πήγα, γύρισα και τελειώνω και την ταξιδιωτική ιστορία μου :cool:
 

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ριο Ντε Τζανειρο
θραυση κανει η ιστορια. Γιατι δε λες ομως ποιον διαιτητη ειχατε στα . . καρπαθια???
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
παρα μα παρα πολυ ωραια η ιστορια σου.με ταξιδεψες στο βερολινο και ενιωσα την λυπη σου οταν πηρατε το δρομο για την επιστροφη.
ειναι ενας προορισμος στα αμμεσα σχεδια μου και μου εδωσες πολυτιμες πληροφοριες.
μεσα απ το γραπτο σου διαπιστωνω για αλλη μια φορα ποσο υποαναπτικη χωρα ειναι η ελλαδα,στεναχωριεμαι και θυμωνω που ζω εδω και ζηλευω το επιπεδο σε ολους τους τομεις που εχουν αλλες χωρες.
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
η περιγραφη σου είναι απλά καταπληκτική πριν ένα χρόνο επισκέφτηκα το βερολίνο και ηδη μου φαίνεται πως έχουν περάσει χρόνια απο τότε...θα επιστρέψω σύντομα όμως αυτό είναι το μόνο σίγουρο καθώς θέλω να νιώσω ολοκληρωτικά το παλμό της πόλης..έφυγα με ακριβώς τα ίδια με έσενα συναισθήματα νιώθω πλήρως αυτά που γράφεις στην τελεύταια σου μέρα..γενικά μέτα απο κάθε ταξίδι αισθάνομαι μια μελαγχολία οπως οι περισσότεροι αλλα σίγουρα η διάδρομη για το σενφέλντ ήταν πολυ δύσκολη!
 

kryonts

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καταπληκτική η περιγραφή του ταξιδιού σας !!! Μπράβο σου γράφεις με χιούμορ, κατανοητά και μεστά !!!
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
πολυ καλη η ιστορια!!!

Υ.Γ εχω και εγω διδυμο αδελφο αλλα δεν μοιαζουμε σε τιποτα! να φανταστεις συχαινεται τα ταξιδια!:shock::shock: λες να μας μπερδεψαν στο μαιευτηριο?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
πολυ καλη η ιστορια!!!

Υ.Γ εχω και εγω διδυμο αδελφο αλλα δεν μοιαζουμε σε τιποτα! να φανταστεις συχαινεται τα ταξιδια!:shock::shock: λες να μας μπερδεψαν στο μαιευτηριο?
Εμείς πάλι ταιριάζουμε μόνο στα ταξίδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom