Ντουμπάι Δυο ξανθιές στο Ντουμπάι

freenow

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
1 Δεκεμβρίου έκλεισα με wizz air για abu dhabi.
Θέλω παρακαλώ να με βοηθήσετε για 2 ερωτήσεις.
1.το αεροπλάνο φτάνει 1 πάρα 10 ξημερώματα και μπορώ να παραλάβω εκείνη την ώρα στο αεροδρόμιο το αυτοκίνητο?
2. Ταξιδιωτικη ασφάλεια πρέπει να έχω αν ναι για 4 μέρες από πού να κάνω. Η wizz έχει μόνο για αυτούς πού μένουν Ουγγαρία.
3. Σκέφτομαι μια πού φτάνω αργά να κοιμηθώ εκείνη την ημέρα abu dhabi και τήν επόμενη με ενοικίαση αυτοκινήτου να πάω dubai. Υπάρχει θέμα καραντίνας και τέτοια.
Ευχαριστώ θερμά
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
1 Δεκεμβρίου έκλεισα με wizz air για abu dhabi.
Θέλω παρακαλώ να με βοηθήσετε για 2 ερωτήσεις.
1.το αεροπλάνο φτάνει 1 πάρα 10 ξημερώματα και μπορώ να παραλάβω εκείνη την ώρα στο αεροδρόμιο το αυτοκίνητο?
2. Ταξιδιωτικη ασφάλεια πρέπει να έχω αν ναι για 4 μέρες από πού να κάνω. Η wizz έχει μόνο για αυτούς πού μένουν Ουγγαρία.
3. Σκέφτομαι μια πού φτάνω αργά να κοιμηθώ εκείνη την ημέρα abu dhabi και τήν επόμενη με ενοικίαση αυτοκινήτου να πάω dubai. Υπάρχει θέμα καραντίνας και τέτοια.
Ευχαριστώ θερμά
Καλησπέρα κ από εμένα..α) παίρνεις απευθείας ταξί κανονικά..δεν υπάρχει άλλη επιλογή...β) κάνεις ταξιδιωτική υποχρεωτικά από ασφαλιστικό γραφείο που να καλύπτει κ κοβιντ ..εγώ έκανα Allianz....γ) το Αμπού Ντάμπι δεν επέτρεπε σε Έλληνες να διαμεινουν εκεί..δες την οδηγία αν έχει αλλάξει κάτι..
 

dimann13

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Καλησπέρα κ από εμένα..α) παίρνεις απευθείας ταξί κανονικά..δεν υπάρχει άλλη επιλογή...β) κάνεις ταξιδιωτική υποχρεωτικά από ασφαλιστικό γραφείο που να καλύπτει κ κοβιντ ..εγώ έκανα Allianz....γ) το Αμπού Ντάμπι δεν επέτρεπε σε Έλληνες να διαμεινουν εκεί..δες την οδηγία αν έχει αλλάξει κάτι..
καλησπερα και απο μένα. Τι εννοεις οτι δεν επετρεπει σε ελληνες να μένουν εκεί? εχω κλεισει εισητηρια για την Τρίτη. που το εχεις δει να το ψαξω?
 

dimann13

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Απευθείας εκεί..έξω από το αεροδρόμιο είχε ταξί ουρά. Έχε υπόψιν σου ότι τα κανονικά ταξί παίρνουν έως δύο άτομα λόγω κοβιντ .τα μεγάλα ταξί παίρνουν ως κ τέσσερα! Βλέπε τα επιδημιολογικά δεδομένα ώσπου να φύγεις αν η Ελλάδα έγινε πράσινη για το Αμπού Ντάμπι.
καλησπερα, πόσο σου στοιχισε το ταξί μέχρι ντουμπαι?
 
D

Delmem38110

Guest
καλησπερα και απο μένα. Τι εννοεις οτι δεν επετρεπει σε ελληνες να μένουν εκεί? εχω κλεισει εισητηρια για την Τρίτη. που το εχεις δει να το ψαξω?
δες εδώ τι χρειάζεται.
COVID-safe travel to and from Abu Dhabi | Visit Abu Dhabi

και εδω
Quarantine guidelines for travellers to the UAE - The Official Portal of the UAE Government
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα, εκλεισα εισητήρια για Abu Dhabi τον Ιανουάριο.Η πτήση φτάνει 01.10 τα ξημερώματα, οπότε έκλεισα ξενοδοχείο στο αεροδρόμιο για να περάσω εκεί το βράδυ και το πρωί να επισκεφθώ την πόλη και την ίδια μερα να φύγω για Ντουμπάι. Γνωρίζετε αν μπορεί να πραγματοποιηθεί αυτό το σχέδιο ή υπάρχουν περιορισμοί λόγω covid? Επίσης,γνωρίζετε αν υπάρχει συχνή δημόσια συγκοινωνία Abu Dhabi-Dubai ? Υπάρχει κάποιο link να δω ωρες δρομολογίων και τιμές εισητηρίων? Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Καλησπέρα...δεν υπάρχουν πλέον περιορισμοί κοβιντ...εγώ πήρα ταξί αρηα την νύχτα κ ηταν γύρω στα 60ε...υπήρχαν λεωφορεία που όμως όταν πήγα εγώ λόγω κοβιντ τα είχαν σταματήσει...στο αμπου νταμπι ήμουν τέλος Αυγούστου...
 

kostinia

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπέρα...δεν υπάρχουν πλέον περιορισμοί κοβιντ...εγώ πήρα ταξί αρηα την νύχτα κ ηταν γύρω στα 60ε...υπήρχαν λεωφορεία που όμως όταν πήγα εγώ λόγω κοβιντ τα είχαν σταματήσει...στο αμπου νταμπι ήμουν τέλος Αυγούστου...
Καλησπέρα...έχετε να προτείνετε που συμφέρει για συνάλλαγμα;τα ταξί δέχονται κάρτες; ευχαριστώ
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Καλησπέρα...έχετε να προτείνετε που συμφέρει για συνάλλαγμα;τα ταξί δέχονται κάρτες; ευχαριστώ
Στο ταξί πλήρωσα μετρητά...παντού δέχονται κάρτα στα μαγαζιά κ εστίαση..συνάλλαγμα έκανα λίγο από εδώ κ μετά από εκεί λίγα γιατί χρησιμοποίησα πολύ την κάρτα ..
 

kostinia

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Στο ταξί πλήρωσα μετρητά...παντού δέχονται κάρτα στα μαγαζιά κ εστίαση..συνάλλαγμα έκανα λίγο από εδώ κ μετά από εκεί λίγα γιατί χρησιμοποίησα πολύ την κάρτα ..
Ευχαριστώ πολύ !!!καλή χρονιά!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom