Δυτική Πελοπόννησος

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
Το ότι στέλνει ψάρια σε επώνυμους (κατανοώ την έννοια παρότι διαφωνώ - ποιος από μας δεν είναι επώνυμος;) τον κάνει καλό ψαρά, όχι σωστό επαγγελματία. Προσωπικά θεωρώ τη συμπεριφορά πολύ σημαντική παράμετρο, οπότε μάλλον το στάτους του δε μου ταιριάζει...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Το ότι στέλνει ψάρια σε επώνυμους (κατανοώ την έννοια παρότι διαφωνώ - ποιος από μας δεν είναι επώνυμος;) τον κάνει καλό ψαρά, όχι σωστό επαγγελματία. Προσωπικά θεωρώ τη συμπεριφορά πολύ σημαντική παράμετρο, οπότε μάλλον το στάτους του δε μου ταιριάζει...
Σωστο , δεν μου αρεσουν τα ψάρια , οπότε παω σπανια στον Τάκη , αλλά οσες φορές έχω πάει συνηθως καλεσμενη, όταν είναι μέρες αιχμής όλο του τελειωνουν τα πραγματα και τρως αναγκαστικά οτι έχει , στα δε καλαμαράκια που συνηθως παραγγέλνω δεν βλέπω διαφορά απο άλλα μαγαζιά της περιοχής ..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
αν και ενα μαγαζι διπλα το τελωνειο μου φανηκε πολυ καλο σαν στησιμο και ομορφια τωρα απο φαι δεν ξερω
Το Τελωνειο ειναι σχετικα καινουριο μαγαζι.Οντως και μενα μου εχει γυαλισει και θα το δοκιμασω αυτο το καλοκαιρι.
Μη νομιζεις οτι και μεις τριγυρναμε συνεχεια στις ταβερνες και τις ξερουμε ολες.
Μαγειρευουμε και σπιτι μας (μανα που εισαι με ακους που με λες ακαματρα ?:haha::haha::haha:)

Μια φορα εφτασα κι εγω στο Λιμενι,οχι να φαω στον Τακη δεν εγινε.Η βλαμμενη φιλη μου ηθελε να παμε Τραχηλα,να δουμε τι ακομα δεν καταλαβα.Απο τισ στροφες και τις γκρεμιλες ,κιτρινη σαν λεμονι κατεληξα το βραδι στο Πορτο Καγιο..Απο 4 μερες βολτα μου εμεινε η Βαθεια και ενα μαγικο χωριο,ορεινο και πανεμορφο.
Θεικο!!!!Πως απο Τραχηλα ...καταληξατε Πορτο Καγιο...!!!
τα ακρως αντιδιαμετρικα ...χεχεχεχε
 
Last edited by a moderator:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ξεκινησαμε απο Καλαματα,ε μετα τα γνωστα Καρδαμυλη Στουπα και βαλε..Εντυπωσιακο πως αλλαζει το τοπιο απο Μεσσηνιακη σε Λακωνικη Μανη,η βλαστηση ,τα χωρια,ολη η αγριαδα της φυσης..ξερολιθια και φραγκοσυκιες..μου λειπουν τοσο.
Οσο για Πορτο Καγιο,δουλευε ενας φιλος εκει..η επισκεψη ηταν απαραιτητη.Τωρα θες οι στροφες και η υψοφοβια μου..ενα ελεεινο ψαροχωρι του κερατα μου φανηκε,ουτε τσιγαρα να αγορασεις,μονο κατι κοττερα με κοιλαραδες το μονο σημαδι πολιτισμου..
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
το πορτο καγιο και εγω που ακουσα οτι εχει τα πιο εξωτικα νερα με εκανε απλα να γελασω με το που το ειδα τιποτα το σημαντικο!!παιδια παντως για τον τακη σε εμενα λειτουργησαν ολα αψογα σιγουρα θα ξαναπαω μονο για αυτον μανη!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
το πορτο καγιο και εγω που ακουσα οτι εχει τα πιο εξωτικα νερα με εκανε απλα να γελασω με το που το ειδα τιποτα το σημαντικο!!παιδια παντως για τον τακη σε εμενα λειτουργησαν ολα αψογα σιγουρα θα ξαναπαω μονο για αυτον μανη!!
Εσυ μας χαλας την πιατσα:haha:(πλακα κανω)
Και ελεος ..ποιος ειπε οτι το Πορτο Καγιο εχει εξωτικα νερα?
Γραφικο ειναι αλλα οχι και εξωτικα......γενικα δεν ειναι και η φοβερη μου αδυναμια στην περιοχη και εφοσον εχεις παει και Ελαφονησο ..ξερεις...
Προλαβατε να πατε στο Μαρμαρι...διπλα στο Πορτο Καγιο?
Εχει ομορφη παραλια και φοβερο τοπιο ..αν και την πιανει πολυ συχνα το κυμα.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ναι αφου τα γυρισα ολα σου ειπα και το μαρμαρι ηταν μετα την βαθεια την αρεοπολη και το λιμενι το τεταρτο στην σειρα.αυτοι ειχαν εκει τον οικισμο ως φυσικη προστασια απο πειρατες και ετσι?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι γενικα οπως και στη Βαθεια επαιζαν πολυ οι πειρατες στην περιοχη.Γιαυτο και το Οιτυλο ειναι χτισμενο πανω στο λοφο σαν αετοφωλια και πολλα απο τα χωρια της Μανης ,τοσο Μεσσηνιακης οσο και Λακωνικης.
Οσοι βρεθουν Αυγουστο στα μερη ας εχουν υποψην τους και το εξης: εκει κοντα στο 15Αυγουστο κανουμε στον κολπο του Οιτυλου αναπαρασταση πειρατικης βραδιας.
Ειναι ντυμενοι πειρατες ..ερχονται μεσα στη νυχτα με βαρκες και κανουν αποβαση ..και καλα..κουβαλανε σκλαβους και λαφυρα.
Ειναι πολυ ενδιαφερον.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
καλη φαση!!!!

και η ελαφονησος καλυτερη απο την βοιδοκοιλια
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ENNOEITAI!!!!
Aπλα η Βοιδοκοιλια εχει αυτο το ιδιαιτερο πρωτοτυπο σχημα λογω του κυκλου
Οταν ειχα παει πριν χρονια Βοιδοκοιλια μου ειχε φανει αψογη.
Μετα πηγα Ελαφονησο-Ελαφονησι-Μπαλο/Γραμβουσα-Παραλιες Ναξου-Κουφονησια-Μικρες Κυκλαδες
Ξαναπηγα Βοιδοκοιλια περσι το καλοκαιρι..και λεω "Αυτο ητανε?"
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ζακυνθο δεν εχεις ερθει ομως!!!χχεχε

ποια θεωρεις εσυ καλυτερη?
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
εμενα τα κουφονησια και η βοιδοκοιλια δε με ενθουσιασαν τοσο....Η βοιδοκοιλια ομως ειναι εντυπωσιακη!!! Η ελαφονησος ηταν τελεια μεχρι πριν δεκα χρονια, τωρα με θλιβει καθε φορα....

οι καλυτερες παραλιες της πελοποννησου ειναι πολεον μικρα κολπακια διαμαντακια αγνωστα στο ευρυ κοινο....μακαρι να μεινουν ετσι...

παντως μακραν τις πιο εντυπωσιακες παραλιες και με μεγαλη ποικιλια αναλογικα με το μεγεθος της , τις εχει η μηλος..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.885
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom