Δωρο γαμου για αμερικανους

manos_XP

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Καλησπεραααααα !
Σημερα μου ηρθε το προσκλητηριο γαμου απο 2γνωστους μου,αμερικανοι και οι 2 που παντρευνται 5 Νοεμβριου.Το θεμα ειναι οτι θα ειμαι στρατο τοτε αλλα σκεφτομουν να τους στειλω δωρο για τον γαμο ακομα και αν δεν γινεται να παω.

Προβληματιζομαι ομως στο τι δωρο να παρω.Δεν ηθελα κατι κλασσικο που παιρνουμε σε ολους τους γαμους και σκεφτομουν να εστελνα κατι πιο "ελληνικο" δεδομενου οτι και οι 2 ειναι αμερικανοι,εχουν ερθει Σαντορινη για διακοπες και ειμαι ο μοναδικος ελληνας καλεσμενος.

Καμια ιδεα ?!

PS : καλο θα ηταν να αποφυγουμε το παστιτσιο και τον μουσακα ! χαχαχα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπεραααααα !
Σημερα μου ηρθε το προσκλητηριο γαμου απο 2γνωστους μου,αμερικανοι και οι 2 που παντρευνται 5 Νοεμβριου.Το θεμα ειναι οτι θα ειμαι στρατο τοτε αλλα σκεφτομουν να τους στειλω δωρο για τον γαμο ακομα και αν δεν γινεται να παω.

Προβληματιζομαι ομως στο τι δωρο να παρω.Δεν ηθελα κατι κλασσικο που παιρνουμε σε ολους τους γαμους και σκεφτομουν να εστελνα κατι πιο "ελληνικο" δεδομενου οτι και οι 2 ειναι αμερικανοι,εχουν ερθει Σαντορινη για διακοπες και ειμαι ο μοναδικος ελληνας καλεσμενος.

Καμια ιδεα ?!

PS : καλο θα ηταν να αποφυγουμε το παστιτσιο και τον μουσακα ! χαχαχα
Πάντως μη στείλεις φακελάκι, δεν είναι καλοδεχούμενα αυτά στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού... Κατά τα άλλα, δώσε και μια ένδειξη budget αν θες προτάσεις.
 

manos_XP

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Πάντως μη στείλεις φακελάκι, δεν είναι καλοδεχούμενα αυτά στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού... Κατά τα άλλα, δώσε και μια ένδειξη budget αν θες προτάσεις.
για φακελακι οχι δεν μου αρεσει ουτε εμενα.
Γυρω στα 70 σκεφτομουν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.337
Δεν κοιτάζεις σε κανένα κατάστημα Μουσείου π.χ Μπενάκη,Κυκλσδικής Τέχνης κτλ.Μπορεί να βρείς κάτι.
 

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στην Αμερική
Δεν κοιτάζεις σε κανένα κατάστημα Μουσείου π.χ Μπενάκη,Κυκλσδικής Τέχνης κτλ.Μπορεί να βρείς κάτι.
Πραγματικά πολύ καλή ιδέα! Ένα από τα πιο ωραία δώρα που πήραμε στο γάμο μας ήταν ένα αντίγραφο του Δίσκου της Φαιστού, αγορασμένο από μουσείο αλλά δεν θυμάμαι από ποιό.
Επίσης, μια ακόμα ιδέα είναι κι ένα φωτογραφικό λεύκωμα (στ‘ αγγλικά), που μπορείς ν‘ αγοράσεις από κάποιο μεγάλο βιβλιοπωλείο.
 

manos_XP

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
χμ...
ωραιες ιδεες ! Ευχαριστω ! θα κατεβω κεντρο μετα να παω public kαι παπασωτηριου να δω.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
πέρνα και από ένα fnac, την τελευταία φορά είδα κάτι ενδιαφέροντα άλμπουμ εκεί.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
αχ ναι τώρα που το θυμάμαι στο public του Μall έβλεπα τα άλμπουμ και μου έλεγαν πως τους είχαν ξεμείνει από το fnac. Πω πω είμαι πολύ πίσω.

Το Μινιόν υπάρχει; :shock:
 

manos_XP

Member
Μηνύματα
18
Likes
6

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αγόρασε τους απο το Μοναστηράκι ένα τσολιαδακι, έχουν και ούζο μέσα:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.122
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom