Δύο τραυματίες από έκρηξη βόμβας στην Κωνσταντινούπολη

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.763
Δύο άνθρωποι τραυματίστηκαν τη Δευτέρα από την έκρηξη βόμβας σε εργατική συνοικία της Κωνσταντινούπολης, όπως μετέδωσε το ιδιωτικό πρακτορείο ειδήσεων Dogan. Είχε προηγηθεί λίγες ώρες πριν η εξουδετέρωση άλλου εκρηκτικού μηχανισμού σε περιοχή κοντά σε ξενοδοχείο πέντε αστέρων στη μεγαλύτερη πόλη της Τουρκίας.

Μέχρι στιγμής δεν έχει διευκρινιστεί αν τα δύο αυτά περιστατικά συνδέονται μεταξύ τους.

Κούρδοι αυτονομιστές, ισλαμιστές, ακροδεξιές και ακροαριστερές οργανώσεις έχουν στο παρελθόν πραγματοποιήσει βομβιστικές επιθέσεις στη χώρα.

Ασθενοφόρα έσπευσαν στην περιοχή Γκαζιοσμανπασά, στην οποία σημειώθηκε η έκρηξη και στην οποία δραστηριοποιούνται ακροαριστερές οργανώσεις και Κούρδοι μαχητές.

Νωρίτερα τη Δευτέρα η τουρκική αστυνομία εξουδετέρωσε εκρηκτικό μηχανισμό κοντά σε ένα ξενοδοχείο πέντε αστέρων και σε ένα πρώην οθωμανικό παλάτι στην περιοχή Μπεσίκτας της Κωνσταντινούπολης.

Ο εκρηκτικός μηχανισμός είχε τοποθετηθεί σε ένα πακέτο, για το οποίο η αστυνομία ειδοποιήθηκε από περαστικούς. Οι αστυνομικοί προχώρησαν σε ελεγχόμενη έκρηξη του μηχανισμού.

Μέχρι στιγμής καμία οργάνωση δεν έχει αναλάβει την ευθύνη για την τοποθέτηση αυτού του εκρηκτικού μηχανισμού κοντά στο Swissotel.

Δεκάδες διπλωμάτες και υπουργοί είχαν συγκεντρωθεί την Κυριακή στην Κωνσταντινούπολη για τη διάσκεψη των «Φίλων του Συριακού Λαού», η οποία πραγματοποιήθηκε σε συνεδριακό κέντρο κοντά σε ένα άλλο μεγάλο ξενοδοχείο της πόλης, το Hilton.

ΤΟ ΒΗΜΑ - Δύο τραυματίες από έκρηξη βόμβας στην Κωνσταντινούπολη - κόσμος
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
και τώρα θα ακολουθήσουν οι εξής ερωτήσεις....

""έχω κλείσει για κωνσταντινούπολη να παω ή να μην πάω""???
θα βρέχει βόμβες ή δεν θα βρέχει???
το γάλα θα ειναι ζαχαρούχο ή εβαπορέ??? κλπ κλπ......
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Pan προσπαθούν να την κατεδαφίσουν επειδή πέρασε ο γαύρος στο F4:bleh::bleh:
Αλήθεια να πάω Κων/πολη ή να μην πάω;και τα μακαρόνια να είναι Μίσκο ή Μέλισσα;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Pan προσπαθούν να την κατεδαφίσουν επειδή πέρασε ο γαύρος στο F4:bleh::bleh:
Αλήθεια να πάω Κων/πολη ή να μην πάω;και τα μακαρόνια να είναι Μίσκο ή Μέλισσα;
Μαντί θα φας στην Πολη ασε τα μακαρονια :bleh::bleh::bleh:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
και τώρα θα ακολουθήσουν οι εξής ερωτήσεις....

""έχω κλείσει για κωνσταντινούπολη να παω ή να μην πάω""???
θα βρέχει βόμβες ή δεν θα βρέχει???
το γάλα θα ειναι ζαχαρούχο ή εβαπορέ??? κλπ κλπ......
Ορίστε, το είπες και δεν έγινε...Άντε τώρα να ήθελε κανείς (πολλοί θα ήθελαν) να ρωτήσουν, τους έκοψες τη φόρα!! :lol:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγώ πάλι που μόλις γύρισα, μήπως θα ήταν καλύτερα να μην έχω πάει; Ή μήπως θα ήταν καλύτερα να μην έχω γυρίσει καν;
Με μπέρδεψες βρε panpan...
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
:haha::haha::haha: .....οι ωραιότερες ατάκες που γράφτηκαν εδώ και καιρό!!!
Πάντως, μεταξύ μας κι εγώ που γύρισα απ' τη Πόλη, τη περασμένη βδομάδα...κάτι είχα υποψιαστεί....ότι θα συνέβαινε...
Το άλλο μήνα, που πρέπει να ξαναπάω......θα προσέχω....
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
... μην ξεχάσω...
Ξενοδοχείο "Θράσσα", στο χωριό Τυχερό Έβρου, με αφεντικό την κυρία Σοφία: Άριστα 10!!!
Μου το πρότεινε η ΕΡΣΗ και την ευχαριστώ. Ότι πρεπει, γι αυτούς που έχουν ήδη οδηγήσει πολλά χλμ, έχουν νυχτώσει και πρίν μπουν Τουρκία χρειάζονται ξεκούραση, ώστε την άλλη μέρα να πάνε φρέσκοι στη δουλειά τους.
45Ε 2κλινο, 35Ε μονό. Και η κυρία Σοφία αυθεντική. Το πιστεύει. Και μην ξεχάσω τον Πλάτωνα, ίδιος με τον κούκλο της ΕΡΜΙΝΑΘΕΣ (μιλάω για σκύλο)...και τα πανέμορφα γατάκια!!!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πολύ εύθυμα εξελίχτηκε το τόπικ δεδομένης θεματολογίας...
 

Soupia

Member
Μηνύματα
28
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Λέσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
Εντάξει ρε παιδιά δεν έγινε και τίποτα και στο μετρό μας βρήκαν πακέτο βόμβα... αν είναι να σου τύχει θα σου τύχει :cool:
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
... μην ξεχάσω...
Ξενοδοχείο "Θράσσα", στο χωριό Τυχερό Έβρου, με αφεντικό την κυρία Σοφία: Άριστα 10!!!
Μου το πρότεινε η ΕΡΣΗ και την ευχαριστώ. Ότι πρεπει, γι αυτούς που έχουν ήδη οδηγήσει πολλά χλμ, έχουν νυχτώσει και πρίν μπουν Τουρκία χρειάζονται ξεκούραση, ώστε την άλλη μέρα να πάνε φρέσκοι στη δουλειά τους.
45Ε 2κλινο, 35Ε μονό. Και η κυρία Σοφία αυθεντική. Το πιστεύει. Και μην ξεχάσω τον Πλάτωνα, ίδιος με τον κούκλο της ΕΡΜΙΝΑΘΕΣ (μιλάω για σκύλο)...και τα πανέμορφα γατάκια!!!!
εδω λεει 80Ε 2κλινο με πρωινο!!
thrassa
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
εδω λεει 80Ε 2κλινο με πρωινο!!
thrassa
Αυτό μπορεί να λέει (δεν μπόρεσα να το δω), αλλά κι εγώ λέω κι επιμένω, τα δικά μου...(δηλώσαμε, λόγω πολυ πρωινής αναχώρησης, ότι δεν θα πάρουμε πρωινό, αλλά μας πρόσφεραν καφέ, αν αυτό μετράει τόσο)
Και μάλιστα γραπτώς...
Σας είπα "Άριστα 10", αξίζει και σαν προορισμός...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom