Ιταλία Δώρο ταξίδι

gogokotr

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Μπααα, δεν θα έχουν πρόβλημα. 1ον δεν είναι τόσο μεγάλοι σε ηλικία και 2ον έχουν γυρίσει όλη την Ελλάδα, είναι άνθρωποι που αγαπούν τα ταξίδια, εντελώς ανεξάρτητοι. Ο λόγος που δεν έχουν ταξιδέψει ποτέ στο εξωτερικό φανταζόμαι είναι οι υποχρεώσεις, τα χρήματα(πάντα μέσα μας όλοι πιστεύουμε ότι τα ταξίδια στο εξωτερικό είναι πιο ακριβά), είναι ένα όνειρο ζωής για την μητέρα μου και αφού δεν το αποφασίζει η ίδια θα την βοηθήσω εγώ, ξέρω ότι θα το χαρούν και θα τους ανανεώσει ακόμα και αν αρχικά είναι αρνητικοί. Ο πατέρας μου είχε ταξιδέψει όταν ήταν 20 ετών στην Σκωτία. Δεν λέω είναι πολλά τα χρήματα αλλά πιστεύω θα βρω ένα οικονομικό πακέτο. Είμαι αισιόδοξη!! :)

varioAthens έχεις δίκιο ο τίτλος μου δεν είναι και τόσο αντιπροσωπευτικός!! Καλώς σας βρήκα όλους!!

giristroula ο λόγος που δεν θέλω το group είναι επειδή οι γονείς μου πάντα επέλεγαν την παρέα που θα ταξίδευαν δεν έχουν πάει πουθενά με group και γενικά δεν τους αρέσει καθόλου και σαν ιδέα. Αν δεν ήξερα όλα αυτά σίγουρα θα επέλεγα το group χωρίς δεύτερη σκέψη.
 

eytyxia14

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
και εγω πιστευω οτι η επιλογή group είναι μονόδρομος
λογω γλώσσας βασικά .
με το group θα ειναι και οι ιδιοι ξεαγχωμένοι και αν είναι και λίγο ανησυχοι κανουν και καποια πραγματα μόνοι τους που θα τους εχεις δωσει εσυ απο εδώ ....
Αν και στην περιπτωση μας ισως βολευε εγω τουλαχιστον ειμαι κατα των group για ολους τους λογους που εχουν γραφτει κατα καιρους.Κυριως βεβαια για οικονομικους!Και πως να μην ειμαι εφοσον εκλεισα αεροπορικα με 70/ατομο με επιστροφη την ωρα που σχεδον ολα τα ταξιδιωτικα ζητανε 100ευρω μονο για φορους αεροδρομιου!!!
Ουτε φυσικα αυτο που λειπει απο τη ζωη τους ειναι ενα πενταστερο ή τετραστερο ξενοδοχειο (επιλογη του ταξιδιωτικου) σε τιμες απο λιγο εως πολυ τσουχτερες.Νομιζω πως μπορω να βρω ενα αξιοπρεπες ξενοδοχειο σε βολικη περιοχη με αρκετα καλυτερη τιμη.Ισως και με λιγη βοηθεια απο το κοινο.... ε φανταστικα μελη;;;;;;;;
 

eytyxia14

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
gogokotr σε νιωθω!!Τα λες εσυ για μενα και με καλυπτεις απιστευτα!Μηπως να στειλουμε τους γονεις μας μαζι διακοπες;;; Χαχαχαχα!
 

eytyxia14

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αν και στην περιπτωση μας ισως βολευε εγω τουλαχιστον ειμαι κατα των group για ολους τους λογους που εχουν γραφτει κατα καιρους.Κυριως βεβαια για οικονομικους!Και πως να μην ειμαι εφοσον εκλεισα αεροπορικα με 70/ατομο με επιστροφη την ωρα που σχεδον ολα τα ταξιδιωτικα ζητανε 100ευρω μονο για φορους αεροδρομιου!!!
Ουτε φυσικα αυτο που λειπει απο τη ζωη τους ειναι ενα πενταστερο ή τετραστερο ξενοδοχειο (επιλογη του ταξιδιωτικου) σε τιμες απο λιγο εως πολυ τσουχτερες.Νομιζω πως μπορω να βρω ενα αξιοπρεπες ξενοδοχειο σε βολικη περιοχη με αρκετα καλυτερη τιμη.Ισως και με λιγη βοηθεια απο το κοινο.... ε φανταστικα μελη;;;;;;;;

Aκυρο μολις ειδα οτι εχει συζητηθει το θεμα με τα ξενοδοχεια.Θα ελεγξω ολα τα προτεινομενα!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Aκυρο μολις ειδα οτι εχει συζητηθει το θεμα με τα ξενοδοχεια.Θα ελεγξω ολα τα προτεινομενα!
Hotel American Palace Eur δες και αυτο ευτυχια 14 . ημουν το καλοκαιρι, ειναι 50 μετρα απο το μετρο. ακρως βολικη θεση. αν κυκλοφορουν με μεσα μαζικης μεταφορας. επισης αρκετα φτηνο και σιγουρα καλο σε σχεση με τα χρηματα που δινεις βεβαια παντα.
 

eytyxia14

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Hotel American Palace Eur δες και αυτο ευτυχια 14 . ημουν το καλοκαιρι, ειναι 50 μετρα απο το μετρο. ακρως βολικη θεση. αν κυκλοφορουν με μεσα μαζικης μεταφορας. επισης αρκετα φτηνο και σιγουρα καλο σε σχεση με τα χρηματα που δινεις βεβαια παντα.
Ευχαριστω πολυ!Ειναι οντως αρκετα καλη περιπτωση.Γνωριζει καποιος χιλιομετρικες αποστασεις μεταξυ Ρωμης-Φλωρεντιας-Βενετιας.Ρωταω για να δω αν ειναι εφικτος ο προγραμματισμος μονοημερης εκδρομης σε ενα απο τα 2 μερη.Ή Φλωρεντια ας πουμε τη μια μερα(με διανυκτερευση),Βενετια την απομενη κι επειτα επιστροφη στη Ρωμη.Ας μην δουν και ολα τα μουσεια,δεν πειραζει αρκει να μπορουν να παρουν μια ικανοποιητικη γευση και απο τα 3 μερη.Το θεωρειτε εφικτο μεσα σε 5 μερες,γεματες?
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Ευχαριστω πολυ!Ειναι οντως αρκετα καλη περιπτωση.Γνωριζει καποιος χιλιομετρικες αποστασεις μεταξυ Ρωμης-Φλωρεντιας-Βενετιας.Ρωταω για να δω αν ειναι εφικτος ο προγραμματισμος μονοημερης εκδρομης σε ενα απο τα 2 μερη.Ή Φλωρεντια ας πουμε τη μια μερα(με διανυκτερευση),Βενετια την απομενη κι επειτα επιστροφη στη Ρωμη.Ας μην δουν και ολα τα μουσεια,δεν πειραζει αρκει να μπορουν να παρουν μια ικανοποιητικη γευση και απο τα 3 μερη.Το θεωρειτε εφικτο μεσα σε 5 μερες,γεματες?[/quote
η φλωρεντια ειναι 284 χιλιομετρα, φλωρεντια , βενετια ειναι 265 χιλιομετρα, αλλα ρωμη βενετια ειναι 550 χιλιομετρα. κατα την γνωμη μου αν πανε μονο μεχρι φλωρεντια. υπαρχει αψογο σιδηροδρομικο δικτυο για να κανονισεις ωρες αναχωρησης - επιστροφης.
 

eytyxia14

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ειναι τοσο μακρυα η Βενετια ε?Κριμα!Γιατι αν ηταν να επιλεξω αναμεσα στις 2 νομιζω πως θα επελεγα τη Βενετια!Αυτο για το τρενο παντως δεν το ειχα σκεφτει,ακομα επεξεργαζομουνα την αρχικη μου ιδεα περι ενοικιασης αυτοκινητου ακομα και για 1 μερα.Αλλα αφου μου λες οτι εχει τοσο καλο σιδ/κο δικτυο...
Μολις βρηκα και το σάιτ αλλα δεν ξερω πως αποκαλουν εκει τη Φλωρεντια για να βαλω να δω δρομολογια και τιμες
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.359
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ειναι τοσο μακρυα η Βενετια ε?Κριμα!Γιατι αν ηταν να επιλεξω αναμεσα στις 2 νομιζω πως θα επελεγα τη Βενετια!Αυτο για το τρενο παντως δεν το ειχα σκεφτει,ακομα επεξεργαζομουνα την αρχικη μου ιδεα περι ενοικιασης αυτοκινητου ακομα και για 1 μερα.Αλλα αφου μου λες οτι εχει τοσο καλο σιδ/κο δικτυο...
Μολις βρηκα και το σάιτ αλλα δεν ξερω πως αποκαλουν εκει τη Φλωρεντια για να βαλω να δω δρομολογια και τιμες
Δεν είναι για μια μέρα η Βενετία Ευτυχία. Να πας άλλη φορά για πέντε μέρες.
γιατί θα πεις : εδώ πρέπει να ξανάρθω.....
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Ειναι τοσο μακρυα η Βενετια ε?Κριμα!Γιατι αν ηταν να επιλεξω αναμεσα στις 2 νομιζω πως θα επελεγα τη Βενετια!Αυτο για το τρενο παντως δεν το ειχα σκεφτει,ακομα επεξεργαζομουνα την αρχικη μου ιδεα περι ενοικιασης αυτοκινητου ακομα και για 1 μερα.Αλλα αφου μου λες οτι εχει τοσο καλο σιδ/κο δικτυο...
Μολις βρηκα και το σάιτ αλλα δεν ξερω πως αποκαλουν εκει τη Φλωρεντια για να βαλω να δω δρομολογια και τιμες
Βάλε Firenze για να δεις τα δρομολόγια.:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.320
Μηνύματα
887.931
Μέλη
38.985
Νεότερο μέλος
lindamoustaki

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom