ΕΡΑΣΜΟΥΣ ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑ

Αμάλθεια

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας! Ειμαι φοιτητρια και εχω επιλεγει για το προγραμμα ερασμους στην Μπρατισλαβα της Σλοβακιας. εχω ομως πολλες αμφιβολιες σχετικα με το αν θα παω. απο γνωμες που ακουω μου λενε ολοι οτι εκει ειναι παρακμιακα και τα πανεπιστημια χαλια, το ιδιο και ο κοσμος που παει για ερασμους εκει. αλλοι μου λενε πως οπου κ να παω καλα θα περασω γιατι ειναι μοναδικη εμπειρια. δεν ξερω τι να κανω, φοβαμαι μηπως δεν αξιζει το ερασμους στη συγκεκριμενη χωρα ωστε να χασω ενα εξαμηνο και να καθυστερησω. εχει κανεις αποψη για τη Μπρατισλαβα ως προορισμο για ερασμους για να με βοηθησει;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...απο γνωμες που ακουω μου λενε ολοι οτι εκει ειναι παρακμιακα...
Nαι ισχύει... αν βγεις έξω απ' το σχετικά περιορισμένο ιστορικό κέντρο, το κλίμα της πόλης θυμίζει έντονα σοβιετικές εποχές περασμένων εποχών... αν περάσεις και το ποτάμι και κατευθυνθείς προς Petrzalka θα πιστέψεις ότι βρίσκεσαι σε κάποια παρακμιακή σοβιετική πόλη του παρελθόντος. Προσωπικά όμως μου άρεσε η πόλη γιατί έχει μια αυθεντικότητα και διαφορετικότητα που δε βλέπεις εύκολα πια σε ευρωπαϊκή πρωτεύουσα συν ότι φαίνεται να έχει αρκετές επιλογές διασκέδασης για νέους (σημαντικό για τους ερασμίτες οι πάμφθηνες τιμές στο αλκοόλ) συν ότι βρίσκεται σε άριστη θέση για εκδρομές σε πολλές γειτονικές πόλεις και χώρες. Κρίνοντας και από τον περιορισμένο χρόνο που διαρκεί το Εράσμους δε νομίζω ότι θα περάσεις άσχημα εν τέλει.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ενδιαφερουσα,νεανικη πολη,σε ιδανικη θεση.Θα πηγαινα χωρις δευτερη σκεψη.
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Ενδιαφερουσα,νεανικη πολη,σε ιδανικη θεση.Θα πηγαινα χωρις δευτερη σκεψη.
+πάμφθηνη.

Κι εγώ θα πήγαινα. Θα περάσεις και τα μαθήματα εύκολα, αν το πανεπιστήμιο δεν είναι πολύ καλό.
Αλλά θα περάσεις τέλεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom