ΕΡΤ τέλος... ξαναρχίζει η ΥΕΝΕΔ;

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
Φυσικά και ηταν λίγοι αυτοι που παρακολουθουσαν Δημόσια Τηλεοραση κρινοντας παντα με τις ψευτικες μετρήσεις τηλεθέασης. Έτσι και αλλιως ta media shop μοιραζαν αλλού το κονδυλι της διαφημισης...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε ξέρω τι λέτε εσείς εκεί πέρα, αλλά εγώ χτες το βράδυ πήγα για ύπνο χωρίς την παραμικρή υποψία και σήμερα το πρωί ξύπνησα και με αυτά που είδα έψαχνα μαζί με τους γείτονες εδώ να δούμε αν έγινε πραξικόπημα στην Ελλάδα...

Δεν έχω να πω τίποτα άλλο.
 

Georgi1964

Member
Μηνύματα
122
Likes
53
Tέλος, γράψε μας και 5-10 εκπομπές που είχες δει στην ΕΡΤ και σε απογοήτευσε η ποιότητα τους, γιατί έχω βαρεθεί να συνομιλώ (in real life) με άτομα που είχαν να δουν ΕΡΤ από τότε που ήταν 5-10 ετών αλλά έχουν την εντύπωση πως μπορούν να την κρίνουν.

Νικο θελεις να μας πεις οτι ετσι που καταντησαν τα ιδιωτικα καναλια καποιος τα παρακολουθει ;
Ειδησεις δεν εχουν γιατι συζητανε μεταξυ του σαν μια καλη παρεα.
Και τωρα τελευταια μονο τουρκικα βαζουν.
Τα ιδιωτικα εκτος απο ειδησεις(που μονο ειδησεις δεν ειναι)δεν εχουν τιποτα.(γραφω για τα "Μεγαλα καναλια ".
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Νικο θελεις να μας πεις οτι ετσι που καταντησαν τα ιδιωτικα καναλια καποιος τα παρακολουθει ;
Ειδησεις δεν εχουν γιατι συζητανε μεταξυ του σαν μια καλη παρεα.
Και τωρα τελευταια μονο τουρκικα βαζουν.
Τα ιδιωτικα εκτος απο ειδησεις(που μονο ειδησεις δεν ειναι)δεν εχουν τιποτα.(γραφω για τα "Μεγαλα καναλια ".
Αγαπητέ συμφωνώ απόλυτα. Η ελληνική TV βιώνει την απόλυτη κατάντια, σκέψου π.χ. ότι δελτία ειδήσεων τύπου STAR έχουν μεγαλύτερη τηλεθέαση απο το αντίστοιχο της ΝΕΤ. Ίσως να φταίει και η γενικότερη παρακμή της κοινωνίας, ίσως και το ότι η ελαφριά και φτηνή ψυχαγωγία στις μέρες μας είναι πιο περιζήτητη απο την έγκυρη ενημέρωση.
Αυτό όμως είναι μια άλλη μεγάλη κουβέντα που ξεφεύγει απο την τηλεόραση και μπορεί να επεκταθεί σε αναρρίθμητους τομείς.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δε ξέρω τι λέτε εσείς εκεί πέρα, αλλά εγώ χτες το βράδυ πήγα για ύπνο χωρίς την παραμικρή υποψία και σήμερα το πρωί ξύπνησα και με αυτά που είδα έψαχνα μαζί με τους γείτονες εδώ να δούμε αν έγινε πραξικόπημα στην Ελλάδα...

Δεν έχω να πω τίποτα άλλο.
Δεν μας νοιάζει η γνώμη σου παλιομετανάστη.
(μπήκε ο Βορίδης μέσα μου)

υ.γ. Πραξικόπημα έχει γίνει εδώ και τρία χρόνια
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Επιγραμματικά...

Αυτό που έγινε χθες είναι το απόλυτο αίσχος... η απόλυτη ξεφτίλα ενός ετοιμόρροπου φασιστικού κράτους που με δέος μετράει τις τελευταίες του μέρες... καλύτερα οι δηλωμένοι δικτατορίσκοι της Χ.Α και του Σαλό, παρά ο απίθανος θίασος των προσκυνημένων νενέκων, που γατζωμένοι στην εξουσία, περιφέρουν το πολιτικό πτώμα τους, ψελλίζοντας γελοιότητες και συκοφαντίες που εξοργίζουν...

Βρε υποκριτές σαλτιμπάγκοι, ποιος έφερε την ΕΡΤ εδώ που την έφερε? Ποιοι είστε εσείς που κόπτεστε για διαφάνεια και δημοκρατία, την στιγμή που ακόμη και σήμερα διορίζετε ημέτερους γυμνοσάλιαγκες από τα παράθυρα... για ποιο χαράτσι μιλάτε, την στιγμή που χαρίζετε εκατομμύρια στους ντόπιους καναλάρχες της ολιγαρχίας, που ταϊζουν καθημερινά σαβούρα τον κοσμάκι και αποβλακώνουν την νέα γενιά? Ποια Ελληνική τηλεόραση θέλετε να αναβαθμίσετε και πως? Διορίζοντας για μια ακόμη φορά στρατιές κομματόσκυλων? Αντί να μαζέψετε τις περίσσιες δαπάνες, να εξαφανίσετε τις ρεμούλες και να συμμαζέψετε τα ασυμάζευτα στο χάος που οι ίδιοι δημιουργήσατε, τολμάτε και βάζετε χέρι στην δημόσια τηλεόραση!! Ποιος είσαι εσύ ρε ανεπάγγελτε, επαγγελματία προδότη Αντωνάκη, που για μια ακόμη φορά ξεφτυλίζεις το όνομα της γιαγιάς σου, διαλύοντας μέσα σε ένα βράδυ την ΕΡΤ? Τι είναι ρε η ΕΡΤ, το μαγαζάκι του μπαμπά σου? Πρωθυπουργός του 29% είσαι, που πήρες ένα κόμμα του 40% το έφερες στο 18% και κυβερνάς με δεκανίκια ένα Βενιζέλο που τρέμει τα Ειδικά δικαστήρια και έναν πρώην Αριστερό που ξεπουλάει με την οκά τις ιδέες του...

Να είστε σίγουροι χαμένα κορμιά, ότι ο κοσμάκης που ανερυθρίαστα εξακολουθείτε να παραμυθιάζετε, με όπλα την τρομοκρατία και τις βαθυστόχαστες αναλύσεις Πρετεντέρη, κάποτε θα ξυπνήσει και θα σας στείλει με κλωτσιές πίσω στο γουρουνοσταυλιό σας, ξεφτύλες του κερατά...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ωραια πράγματα και πάνω από όλα δημοκρατικές διαδικασίες.
Με πράξεις νομοθετικού περιεχομένου απολύονται χιλιάδες εργαζόμενοι χωρις καν να τους κοινοποιηθεί απόλυση, με υπουργικές αποφάσεις καταργούνται εφορίες κλπ
Ελπίζω κάποια στιγμη να ξυπνήσουμε και να καταλάβουμε ολοι μας ότι αυτό που έγινε στην ΕΡΤ θα γινει αύριο στην αδερφή μας, μεθαύριο στα παιδιά μας , στις γυναίκες μας κλπ.
Ελπίζω κάποια στιγμή να ξυπνήσουμε ολοι μας.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ξανά login για like (και ευχαριστώ) στον Traveller... :)
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
Εμένα σήμερα με έχουν σοκάρει περισσότερο όλα τα άτομα που κόπτονται για τα 4,20 ευρώ (στην πραγματικότητα ούτε καν 4,20 είναι γιατί ένα ποσοστό πάει στην πράσινη ανάπτυξη) που "χάνουν" κάθε μήνα.

"Ας μην έχουμε ΕΡΤ εγώ τα 4,20 να μην δίνω θέλω" η ουσία της σκέψης τους. Μου έρχεται να κλάψω κάθε φορά που ακούω άτομο να μου λέει κάτι τέτοιο, και μου το έχουν πει πολλοί.


Από μια ανάλυση του νομοσχεδίου της νέας ΕΡΤ...

Ένδειξη των προσανατολισμών που υιοθετούνται από το κυβερνητικό επιτελείο είναι η διατύπωση στο ν/σ ότι η νέα ΕΡΤ "θα απευθύνεται προς το ευρύ κοινό". Η διατύπωση αυτή ενισχύει την εκτίμηση ότι οι "ποιοτικοί" στόχοι χαμηλώνουν, και ότι θα περιορισθούν οι εκπομπές πολιτιστικού περιεχομένου, λόγου, τέχνης και προβληματισμού. οι οποίες συχνά επετέλεσαν "κόκκινο πανί" για τις κυβερνήσεις της ΝΔ.
Πηγή

Τι να τις κάνεις εκπομπές σαν το μονόγραμμα, ανιχνεύσεις, παρασκήνιο, το ρεπορτάζ χωρίς σύνορα, τον Παπαστεφάνου, τον Πετρίδη κλπ κλπ άντε με το καλό εμπρός για μια Τουρκο-ΕΡΤ, και με τα 4 ευρώ χτυπάς και 2 πιτόγυρα.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Πολύ ανόητη κίνηση. Δεν νομίζω να υπήρχε πιο άγαρμπος τρόπος να γίνουν οι - αναγκαίες βεβαια - αλλαγές στην Ερτ. Απορώ με το IQ της κυβέρνησης και όχι με τίποτε άλλο - διαφθορά κτλ. Κλείνεις το δημόσιο μέσο ενημέρωσης, ένα βασικό θεσμό αυτής της χώρας, και αυξάνεις με γεωμετρική πρόοδο τον αριθμό τον "αγανακτισμένων" - οι οποιοι είναι βεβαια είναι άνθρωποι που δεν βλέπουν ΕΡΤ - αλλα πάνω από όλα είναι θέμα συμβολισμού και ιστορίας αυτού το θεσμού. Και χάνεις την υποστήριξη των κομματων του συνασπισμού. Αντίο ζωή τώρα...
 

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
Δεν είμαι εναντίων στο να δίνω 4 ευρώ το μήνα αν αυτά πηγαίνανε πραγματικά εκεί που υποτίθεται ότι πάνε. Αλλά θεωρώ άδικο να παίρνουν με το έτσι θέλω χρήματα από άτομα που δεν έχουν για να τα βάζουν στην τσεπούλα τους.
Εγώ πάντως το χειμώνα που πέρασε μόνο ΕΤ2 έβλεπα, η οποία είχε ένα πολύ ποιοτικό τηλεοπτικό πρόγραμμα...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σωστά τα λένε... εμείς είμαστε οι ηλίθιοι... χεστήκαμε για την δημόσια παιδεία μια που έχουμε ξεμπερδέψει χρόνια τώρα με την εκπαίδευση, καρφί δεν πρέπει να μας καίγεται για την δημόσια υγεία, μια που έχουμε ιδιωτική ασφάλιση και φυσικά να πάνε στον αγύριστο όσοι μένουν στα ακριτικά νησιά μας και η συγκοινωνία τους επιδοτείται, μια που ούτε καν σκέφτομαι να πάω στο Καστελόριζο... ας τα διαλύσουμε όλα και ας κοιτάξουμε την πάρτη μας ρε!!

Υ.Γ. Ναι ρε ξεφτύλες, καλά κάνουμε και δίνουμε 4,2€ τον μήνα, γιατί κάποιοι γουστάρουν να ακούσουν κλασσική μουσική, να δουν όπερα, να χαρούν ένα σοβαρό ντοκιμαντέρ, να ξεστραβωθούν με μια καλή ταινία... δεν γουστάρουμε όλοι ρε να βλέπουμε τις γελοίες κατίνες των πρωινάδικων ούτε τους γελοίους μαϊντανους των μεσημεριανών ούτε τις παπαριές με τα τούρκικα... και μην βιαστεί να πει κανένας άσχετος ότι αυτά όλα δεν τα πληρώνουμε, γιατί πρέπει να ξέρει ότι τα θαλασσοδάνεια του MEGA εμείς τα πληρώνουμε κανονικότατα με τις ανακεφαλαιοποιήσεις των τραπεζών... άντε μεσημεριάτικα με τις παπαριές των ηλίθιων που νομίζουν πως κάνουν αντίσταση και ότι ο Σαμαράς θα τους σώσει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.403
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom