Εαρινή σύναξις τραβελστοριτών 2016, Μελένικο

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Ήταν μια τέλεια αυθυμερόν εκδρομή. Πολύ όμορφο χωριό το Μελένικο, πολύ ωραία διαδρομή, ωραίο το αρχοντικό, το οινοποιείο, το φαγητό κτλ κτλ κτλ αλλά το παν είναι η παρέα...και σήμερα γνωρίσαμε 13 φοβερούς ανθρώπους που έχουν την ίδια τρέλα με μας. Να ταξιδεύουν. Χαρήκαμε πολύ αγόρια και κορίτσια. Εις το επανιδείν και σύντομα
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Καταρχάς, ευχαριστούμε τη Ζωή και το Θάνο για την άψογη οργάνωση και εκτέλεση του ταξιδιού. Συγχαρητήρια και στους συμμετέχοντες που τηρούσαν ωράρια και βοήθησαν και αυτοί σε αυτήν την εκτέλεση.

Εκτός από τα παλιά, γνωστά και αγαπημένα πρόσωπα καλωσορίσαμε και μια καινούρια παρέα (μαμά, μπαμπάς και μια καταπληκτική δεσποινίδα ζουζούνα μόλις 2,5 ετών, αλλά με ταξιδιωτικό μικρόβιο που δεν διαφέρει από το δικό μας) την οποία ελπίζουμε να δούμε ξανά καθώς ταίριαξε με όλο το concept εξαρχής!
Συν του ότι η πιο μικρή συμφορουμίτισσα μας (ως τώρα), η Ν. απέκτησε μια φίλη και μαζί τους, μας την έφτιαξαν τη διάθεση ακόμα παραπάνω!

Ο προορισμός όμορφος, μικρός, με καλό φαγητό και κρασί και μια ενδιαφέρουσα ιστορία για την ευρύτερη περιοχή. Αξίζει μονοήμερα επίσκεψη σίγουρα!

Σας παραθέτω και εγώ κάποιες φωτογραφίες και αναμένω με πολλή χαρά το επόμενο ταξιδάκι μας που ήδη συζητιέται!!:clap::clap:














 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Στο οινοποιείο



προσωπική συλλογή του ιδιοκτήτη του οινοποιείου




οι φωτογραφίες αυτές (από τα αμπέλια) έχουν γίνει με κινητό χωρίς κανένα φίλτρο!!



αναμνηστικό στο εργαστήριο όπου γίνονται όλοι οι έλεγχοι και διαδικασίες της παραγωγής κρασιού σε ένα μεγαλούτσικο οινοποιείο που επισκεφτήκαμε



Villa Melnik

 
Last edited by a moderator:

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ήταν μια τέλεια μέρα! Ο Αφέντης μας κανόνισε έναν καταπληκτικό ήλιο να μας συνοδεύει όλη μέρα και η διάθεση όλων ήταν στα ύψη. Είδαμε, ήπιαμε, γευτήκαμε, μιλήσαμε, θυμηθήκαμε παλιές εξορμήσεις και κάναμε σχέδια για νέες.
Να είμαστε όλοι καλά να το ξανακάνουμε!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Μετά απο μια τοσο όμορφη μέρα ,θέλω να πω ένα ευχαριστώ σε ολους σας για αυτην την ομορφη και ξενοιαστη μέρα που μοιραστήκαμε
-στον giorgos 10 γιατι ήρθε με τις όμορφες γυναικες του, και ειχαμε τη χαρά να τους γνωρίσουμε.
-στη mariath και το συζυγο της που εκτος απο την παρέα τους μου έδωσαν και τη βοηθειά τους στην επιλογη των κρασιών...οσο για τη μικρή τους,τι να πω...η χαρά της ζωής!!!
-στον Elgeo γιατι μας μεταφέρει με τις διηγήσεις του στην αλλη ακρη του κοσμου.....
-στον Αφέντη για την πραέμβασή του σε οτι αφορά τον εξαιρετικο καιρο ,και στην Ερση που εμπλουτισε τις πενιχροτατες γνωσεις μου σε οτι αφορά την κατάσταση στην Συρία και γενικότερα στη Μέση Ανατολή !
-στη Κόκερ και τον σύζυγό της ,που εκτος απο την παρέα τους ,μου έταξαν και ένα ιδιαιτερο μέλι,το οποιο το περιμένω....
-το Θάνο ,γιατι είναι σταθερή αξία για την παρέα και για τη συμβολή του στη διοργάνωση
-στη Ζωή για την αψογη διοργάνωση ,για τη φροντίδα,για τη θετική της διάθεση και για τη μετάφραση απο τα βουγαρικά.
-την Ιβάνα (που και αυτή εκανε μετάφραση απο τα βουλγαρικα)που μπορεί να μη βρισκομαστε συχνά,αλλά οταν τη συναντώ ,νιώθω πάντα οτι είναι μια πραγματική φίλη!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Μπράβο ρε παιδια!! Πάντα τέτοια! (Νικολάκη άφησες μούσι;:))
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
μπραβο παιδια που περασατε τοσο ομορφα!εγω τελικα ξεβραστηκα ζαγορι-ε δεν δεινοπαθησα κ ολας!:clap: ελπιζω την επομενη φορα να μπω στο παρεακι σας!
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Πάρα πολύ ωραίες οι φωτογραφίες όλων παιδιά !! :bleh:
Πλούσιο το φωτογραφικό υλικό δεν μπορείτε να πείτε .... :oscar:
Στα συν της εκδρομής είναι ότι γίναμε μια πολύ όμορφη παρέα:clap: που στο μέλλον θα πρέπει να "εκδράμουμε":airplane: πιο συχνά γιατί απλούστατα περνάμε πολύ πολύ ωραία !!!
Ευχαριστούμε Ζωή και Θάνο για την οργάνωση !!! :xalara:
Στα επόμενα λοιπόν !!!:welcome: και άλλοι γιατί αυτό είναι το :welcome2:
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. Χαίρομαι που περάσατε όσο καλά πέρασα και εγώ, γιατί ένα άγχος το είχα…

Θέλω να ευχαριστήσω ιδιαίτερα :

- τον press attache μας τον Thanosth για την ανεκτίμητη βοήθεια του

- τον «Αφέντη» για τον τέλειο καιρό που φρόντισε να έχουμε

- την Ivana για την βοήθεια της στη μετάφραση

- την καταπληκτική μικρή μας τραγουδίστρια για το πλούσιο καλλιτεχνικό πρόγραμμα:lol:

- και βεβαίως το μικρότερο τραβελστορακι, το «αγγελούδι» του Giwrgos10 που με έκανε να χαμογελάω (ακόμα περισσότερο) κάθε φορά που με κοιτούσε με τα τεράστια ματάκια της :lol:


Πέρασα πραγματικά υπέροχα!!!!
Εύχομαι να τα ξαναπούμε σύντομα εντός η εκτός Θεσσαλονίκης
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.112
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom