Κένυα Τανζανία Εθνικά πάρκα Τανζανίας και Κένυας???

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)
Βρε παιδια,

Το τελευταιο που θελει να προκαλεσει το παρον σάιτ ειναι τα διαζυγια! Αντε, γιατι βλεπω πολλα ζευγαρια που "τραβουν" το ταιρι τους να τους ακολουθησει στο επομενο "επικινδυνο" ταξιδι...
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Aγγελικη,αντι να χωρισω με τη γυναικα μου προτιμω να μην επισκεφτω αυτα τα μερη ποτε.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Αν διάβαζε και η δική μου γυναίκα τα ποστ μου, αυτό θα γραφα κι εγώ :D
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Ειδες τι ωραια συννενοηση εχουμε μεταξυ μας!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χα,χα επειδη εμενα δεν διαβαζει - και να διαβαζει θα γραψω αυτο που θελω..
Σε καμια περιπτωση δε θα αφηνα τα ονειρα μου για να μη με χωρισει καποιοs.
Αυτοs που σε αγαπαει , σεβεται τα ονειρα σου και χαιρεται οταν χαιρεσαι που τα πραγματοποιειs.Δε βαζει τελεσιγραφα αν παs χωριζουμε και τετοια!
Σιγουρα μια υποχωρηση μπορω να κανω - δε θα τον παω στη ζουγκλα του Αμαζονιου αφου εχει προβλημα με τα κουνουπια!
Θα παω με καποιον αλλο που δεν εχει προβλημα:haha::haha:(αστειακι).
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Τώρα, αν ειχα το ταλέντο σου στο γράψιμο, θα σου περέγραφα, ενα τέλειο ηλιοβασίλεμα - με φραπεδάκι - στις όχθες του Αμαζόνιου ( Ικίτος).
Χαλάλι και τα τσιμπίματα απ τα κουνούπια στον πισινό, (ανάμεσα απ τα σχοινιά της πολυθρόνας τρύπωσαν):lol:.
Πάντως υπήρχαν συνταξιδιωτες που κινδυνεψαν περισσοτερο απ τα 7 στρώματα αντικουνουπικου παρά απ τα κουνουπια.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σιγουρα μια υποχωρηση μπορω να κανω - δε θα τον παω στη ζουγκλα του Αμαζονιου αφου εχει προβλημα με τα κουνουπια!
Θα παω με καποιον αλλο που δεν εχει προβλημα:haha::haha:(αστειακι).
Με ποιον; με τον Γκοτζίλα; :bleh:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δακη , μονο αυτοs θα δεχοταν να ερθει μαζι μου?
Τι συμβαινει?Εχειs δει φωτογραφια μου:bleh:?
Θα καλουσα εσενα που το εχειs και ταξιδι-ονειρο :D.

Vagantos , μπορω να το φανταστω!! Να ρωτησω που βρηκεs φραπεδια στον Αμαζονιο? Η μηπωs ειχεs εφοδιαστει απο εδω οπωs εγω με παγοκυστεs και σεικερ?
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Σιγά μην τον βάλω να τα διαβάσει, θα του τα πλασάρω όπως θέλω εγώ, όλα ρόδινα κι ωραία!! Βλέπω πολύ ΣΚΑΪ και το Serengeti τό έχει δείξει πάμπολλες φορές. Κάτι το ένστικτο περιπέτειας και περιέργειας που με διακατέχει, κάτι το οικολογικό μου συναίσθημα, κάτι ότι έχω βαρεθεί τα συνηθισμένα και θέλω πλέον καταστάσεις που θα με εξιτάρουν, κάτι ότι συνέχεια πέφτω σε άρθρα και αφιερώματα για Κένυα και Τανζανία, νομίζω τελικά ότι κάτι με ωθεί στο να πάω. Αλλωστε λένε ότι αν πετύχεις την ετήσια μετανάστευση των ζώων τον Ιανουάριο στο Serengeti, τότε απλά έχεις δει ένα από τα θαύματα του κόσμου που ίσως να μην ξανάχεις την ευκαιρία να το ξαναδεις εξαιτίας της ανθρώπινης δραστηριότητας...
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Σε καμια περιπτωση δε θα αφηνα τα ονειρα μου για να μη με χωρισει καποιοs.
Απόλυτα σύμφωνα με βρίσκεις φίλη μου και μάλιστα επειδή μου αρέσουν οι περίεργοι προορισμοί (περίεργοι για την πλειοψηφία του κόσμου) και από μικρή είχα το όνειρο να πραγματοποιήσω συγκεκριμένα ταξίδια (Χώρες του πολιτισμού των Ινκας, Μάγιας, Αζτέκων - πυραμίδες Αιγύπτου - παγετώνες στην Αλάσκα - πάρκα Μασάι Μάρα και Σερενγκέτι - θιβέτ - νήσοι Γκαλαπάγκος). Καταλαβαίνω ότι αν ο άλλος δεν θέλει σίγουρα δεν μπορούμε να του βάλουμε το μαχαίρι στο λαιμό. Μπορούμε όμως να βρούμε αλλού παρέα;). Με υπομονή και θέληση όλα γίνονται... Τώρα που έχω τα χρήματα και τον χρόνο και δεν έχω υποχρεώσεις νομίζω ότι είναι η πιο κατάλληλη στιγμή για ν' αρχίσω να πραγματοποιώ αυτά τα ταξίδια που για μένα είναι εμπειρίες ζωής και διαφυγή από τα συνηθισμένα...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σωστη Menia , πεs του μονο για το καταπληκτικο χλιδατο jungle Lodge που θα μεινετε. Για τα βραδια που μεσα στην ασφαλεια του lodge θα δειπνειτε κατω απο τα αστερια με συντροφια τουs μοναδικουs ηχουs τηs ζουγκλαs , για το Land Rover που θα σαs πηγαινει για παρακολουθηση ζωων στα παρκα - Μην αναφερειs τη σκονη που θα φατε , τα κουνουπια, ουτε οτι δεν πρεπει να κατεβειτε ουτε για πιπι πισω απο εκεινο το θαμνο :haha:.
Τα περισσοτερα ξενοδοχεια μπορει να βρισκονται μεσα στη σαβανα στη μεση του πουθενα αλλα προσφερουν ολεs τιs ανεσειs.Αφου θα πατε με γραφειο , κανενα προβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom