Ειμαι καινουρια εδω..κ θελω να παω στη Ρωμη..

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
καλημερα κ παλι..καθε μερα μου ερχεται κ αλλη ερωτηση..:)
τα λεωφορεια και το μετρο γραφουν τις στασεις?γιατι στο Λονδινο ετσι ηταν κ ηταν πολυ βολικο..
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Καλημέρα Νικολέτα,

Όχι τα λεωφορεία δεν γράφουν ούτε τις στάσεις ούτε πιο νούμερο είναι. Μπάνεις μέσα και ρωτάς στα Ιταλικά τον οδηγό...
Στο μετρό κατεβαίνεις στην αποβάθρα και αν σου κάτσει σου κατσε που λεμε... Το πολύ πολύ να πας ανάποδα και να αργήσεις λίγο...

Πέρα από την πλάκα τώρα σε βλέπω πολυυυυυυ αγχωμένη και δεν ξέρω τον λόγο...
Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό? Θες να τα γυρίσεις όλα μέσα σε 2-3 μέρες? (αδύνατον)

Φιλική συμβουλή, πήγαινε χωρίς να σκέφτεσαι και πολλά πολλά και θα απολάυσεις περισσότερα... Τα προγράμματα είναι να βγαίνουν για να βγαίνουν αλλά πολύ σπάνια τα ακολουθάς!!
:lol:
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Καλημέρα Νικολέτα,

Όχι τα λεωφορεία δεν γράφουν ούτε τις στάσεις ούτε πιο νούμερο είναι. Μπάνεις μέσα και ρωτάς στα Ιταλικά τον οδηγό...
Στο μετρό κατεβαίνεις στην αποβάθρα και αν σου κάτσει σου κατσε που λεμε... Το πολύ πολύ να πας ανάποδα και να αργήσεις λίγο...

Πέρα από την πλάκα τώρα σε βλέπω πολυυυυυυ αγχωμένη και δεν ξέρω τον λόγο...
Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό? Θες να τα γυρίσεις όλα μέσα σε 2-3 μέρες? (αδύνατον)

Φιλική συμβουλή, πήγαινε χωρίς να σκέφτεσαι και πολλά πολλά και θα απολάυσεις περισσότερα... Τα προγράμματα είναι να βγαίνουν για να βγαίνουν αλλά πολύ σπάνια τα ακολουθάς!!
:lol:
δεν ειμαι πολυυυυυ αγχωμενη..απλα θελω να ξερω οσα περισσοτερα γινεται..εχω παει Λονδινο αλλα ειχα φιλο εκει που εμενε και δ ασχοληθηκα καθολου με το προγραμμα γιατι το χε βγαλει αυτος..
το προγραμμα το βγαζω για να δουμε οσα περισσοτερα γινεται και οχι ολα σε καμια περιπτωση..και αν κατσει το προγραμμα,εκατσε..αλλιως οτι τυχει..αυτο..:)
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Νικολέτα καλησπέρα!

Προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ αυτός ο οδηγός (12,26 ευρώ από το public) που έχει έξυπνους χάρτες της Ρώμης και μεταξύ άλλων και χάρτη με τις γραμμές του μετρό!

http://www.public.gr/product/books/greek-books/travel/maps/romi/prod248293/
 

Attachments

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Νικολέτα καλησπέρα!

Προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ αυτός ο οδηγός (12,26 ευρώ από το public) που έχει έξυπνους χάρτες της Ρώμης και μεταξύ άλλων και χάρτη με τις γραμμές του μετρό!

http://www.public.gr/product/books/greek-books/travel/maps/romi/prod248293/
Το λινκ παραπεμπει σε χαρτη του 2005? Τοτε που η γραμμη C δεν ειχε καν αρχισει να κατασκευαζεται...μήπως να παρει λιγο πιο συγχρονο?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Νικολέτα καλησπέρα!

Προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ αυτός ο οδηγός (12,26 ευρώ από το public) που έχει έξυπνους χάρτες της Ρώμης και μεταξύ άλλων και χάρτη με τις γραμμές του μετρό!

http://www.public.gr/product/books/greek-books/travel/maps/romi/prod248293/
Επισης απο περιπτερο στη ρωμη μπορεις να παρεις χαρτη με τις διαδρομες των λεωφορειων ,νουμερο,και στασεις 5 ευρω
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Σας ευχαριστω παιδια..:)
Kill_bill θα δω τον οδηγο που μου λες..αν κ ο Samon με μπερδεψε..
παντως κοιταζω κ στο google maps για διαδρομες και λεωφορεια..αξιοπιστο δ ειναι?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
σε μπέρδεψα? ε συγνώμη τότε. πάρε ένα του 1985. το vintage είναι πάντα σικ στη Ρώμη.

ε ενταξει..εχεις δικιο..απλα λεω..συγνωμη..
το site το χω δει αλλα δ το χω ψαξει ακομα..σ ευχαριστω..
 
Last edited by a moderator:

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Χαλάρωσε και όλα θα τα βρεις. Οι μετακινήσεις με το μετρό είναι πολύ εύκολες και οι κάτοικοι πολύ εξυπηρετικοί σε περίπτωση που θες να βρεις τη στάση σου στο λεωφορείο. Τις φορές που ρωτήσαμε για να επιβεβαιώσουμε τη στάση μας στο λεωφορείο, τρεις-τέσσερις τουλάχιστον επιβάτες κοίταζαν να βοηθήσουν. Την μία μάλιστα μια γλυκούλα γιαγιά καλόγρια μας έπιασε τεράστια κουβέντα, αν μας άρεσε η πατρίδα της κλπ. Αγαπάμε Ιταλούς.:)
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Samion πέρυσι πήγα στη Ρώμη και είχα τον οδηγό και είχε τη γραμμή C. Προφανώς έχει επικαιροποιηθεί!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion πέρυσι πήγα στη Ρώμη και είχα τον οδηγό και είχε τη γραμμή C. Προφανώς έχει επικαιροποιηθεί!
Τοτε να "επικαιροποιησεις" και το λινκ που συνεχιζει να δειχνει εκδοση 2005...
Το σαιτ της Atac παντως εχει πληρεις χαρτες που σε πολλα ξενοδοχεια και ινφο ποιντς σε αεροδρομιο κλπ διατιθεται δωρεαν ο χαρτης των ΜΜΜ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.374
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom