Ειναι ΟΚ το Booking.com?

Μηνύματα
93
Likes
61
Περίπου όπως θα έκλεινες και μέσω booking μόνο που η τιμή μέσω τηλεφώνου μπορεί να είναι διαπραγματεύσιμη καθώς γλιτώνουν και τα δύο μέρη προμήθειες.
Βρες αυτό που σου ενδιαφέρει, τηλεφωνησέ τους και ανέφερε πως βρήκες διαθεσιμότητα την τάδε ημερομηνία με την τάδε τιμή στο booking και ρώτησε τους γεμάτος "αφέλεια" αν χρειάζεται να κλείσεις μέσω του site ή δέχονται και τηλεφωνικά. ;)
αχα!!Πολύ ωραία θα το κάνω γιατί θα διακοπάρω καλώς εχόντων μέσα Σεπτέβρη, πιστεύω πιο πιθανό να μου ρίξουν λίγο την τιμή...!Ευχαριστώ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
αχα!!Πολύ ωραία θα το κάνω γιατί θα διακοπάρω καλώς εχόντων μέσα Σεπτέβρη, πιστεύω πιο πιθανό να μου ρίξουν λίγο την τιμή...!Ευχαριστώ!
Μονο που
1) σε μια στραβη πρεπει να κανεις εσυ ο ιδιος διαπραγματευσεις με τον ιδιοκτητη και δεν θα "καθαρισει" η πλατφορμα για παρτη σου.
2) Δυσκολο να πετυχεις δωρεαν αναβαθμιση γιατι δεν θα αξιολογησεις στην πλατφορμα.
3) Θα δωσει καλυτερο δωματιο σε οποιον κλεινει απο πλατφορμα αν εχει επιλογη ωστε να εχει καλυτερη αξιολογηση σε δημοσια θεα. Θελει προσοχη.
 
Last edited:

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.424
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μονο που
1) σε μια στραβη πρεπει να κανεις εσυ ο ιδιος διαπραγματευσεις με τον ιδιοκτητη και δεν θα "καθαρισει" η πλατφορμα για παρτη σου.
2) Δυσκολο να πετυχεις δωρεαν αναβαθμιση γιατι δεν θα αξιολογησεις στην πλατφορμα.
3) Θα δωσει καλυτερο δωματιο σε οποιον κλεινει απο πλατφορμα αν εχει επιλογη ωστε να εχει καλυτερη αξιολογηση σε δημοσια θεα. Θελει προσοχη.
Θα συμφωνήσω απόλυτα! Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στη Μύκονο και το ξενοδοχείο (το είχα κλείσει μέσω booking) μου έκανε δωρεάν αναβάθμιση σε σουίτα με απίστευτη θέα. Μάλιστα σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον ιδιοκτήτη- όντας ακόμα στην Αθήνα- με "ενθάρρυνε" με τον τρόπο του να μην ακυρώσω την κράτηση μου μέσω της booking (του είχα προτείνει να την ακυρώσω και να κλείσω από το site του ξενοδοχείου του), γιατί όπως μου είπε δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά (όντως δεν είχε) και θα μου έκανε έκπτωση στην τελική τιμή (τελικά μου έκανε εξαιρετική αναβάθμιση!).
Μύκονος στην εποχή του covid-19!!! Θα γράψω κι άλλα σε ξεχωριστό θέμα ίσως όταν επιστρέψω. Ένα θα πω προς το παρόν: από τις ιδανικοτερες συγκυρίες το φετινό καλοκαίρι για να την επισκεφθεί κανείς!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Ειμαι σε ξενοδοχειο στην Πατρα σε δωματιο με δωρεαν αναβαθμιση. Σχεδον ποτε δεν παιρνω απο ιστοσελιδα των ξενοδοχειων.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom