Βιετνάμ Εισιτήρια για Βιετνάμ

Sofia Manta

Member
Μηνύματα
13
Likes
9
Είναι καλή τιμή, κλείσ' το. Προ πανδημίας θα έβρισκες τυπικά τα φτηνά γύρω στα 280 ευρώ, τώρα δεν βρίσκεις πολύ χαμηλότερα από 350 συχνά.

Απλά λάβε υπόψη ότι 10 Φλεβάρη είναι η μεγαλύτερη γιορτή του χρόνου, το tet, όπου τα πάντα (από περίπου μία βδομάδα πριν) ακριβαίνουν, τα εισιτήρια μετακινήσεων εντός εξαφανίζονται και τα μαγαζιά κλείνουν. Είναι ωραία εποχή να είσαι εκεί αν θες να το ζήσεις αλλά μόνο αν ξέρεις τι να περιμένεις.
ευχαριστώ παρα πολυ για τις πληροφορίες! όταν λες να ξέρεις τι να περιμένεις, εννοουμε ότι θα γίνεται πανικός από κόσμο;
 

poised

Member
Μηνύματα
877
Likes
6.516
Είναι μεγάλη οικογενειακή γιορτή. Όλοι έχουν υποχρέωση να γυρίσουν στο "χωριό" τους, κλείνουν τα πάντα για 3-10 μέρες και ότι μείνει ανοιχτό έχει πολλαπλάσιες τιμές. Δε βρίσκεις εισιτήρια γιατί τα έχουν κλείσει ήδη και δυσκολεύουν και οι διαμονές.

Ταυτόχρονα είναι γιορτινά, στολισμένα, χαρούμενα και μάλλον θα ακούς μεθυσμένα καραοκι 20 ώρες το 24ωρο.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Δεν ξέρω αν είναι trick για να πέσει αργότερα και να φανεί ως προσφορά...αλλά οι πτήσεις που έχω κλείσει για περίοδο του Πάσχα (2 ενήλικες 1 παιδί) 27/4 ATH-SGN και επιστροφή 11/05 ΗΑΝ-ΑΤΗ από 1730€ που τα είχα αγοράσει πριν περίπου 2 μήνες σήμερα οι ίδιες ακριβώς πτήσεις!!! έχουν 2761€ !!!!!!!!
Απαντάω στον ευατό μου..το κάνετε εσείς αυτό?χαχααχ
Για να έχουμε ιστορικότητα των τιμών για αντίστοιχες πτήσεις με τις παραπάνω. Η τιμή των 2761€ κράτησε 2-3 μέρες. Μετά ακυρώθηκε η πτήση 27/4 και την αλλάξαμε δωρεάν για μια μέρα νωρίτερα(δεν μας χάλασε που εμιμηκύνθηκε το ταξίδι).
Η scoot εδώ και λίγες ώρες διαφημίζει προσφορές αλλά οι παραπάνω πτήσεις εξακολουθούν να είναι ακριβότερες από την τιμή που είχαν αγοραστεί, 1952€ κοστίζουν τώρα.
Σημειώνω ότι οι πτήσεις είναι ακριβώς στις δυο εβδομάδες του Πάσχα που είναι κλειστά τα σχολεία.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Ψάχνω για εσωτερικές πτήσεις sgn- dad στις 30/4/2023 και dad-hph στις 4/5/2023.
Αυτή τη στιγμή τα βρίσκω γύρω στα 50€ με vietjet. Από εμπειρία, θεωρείτε είναι νωρίς και θα πέσουν και άλλο? Ή να τα κλείσω ?
Αφορά 3 άτομα και μου βγαίνει περίπου 300€, επειδή άλλες ημερομηνίες τα βρίσκω συνολικά 100€ φτηνότερα αναρωτιέμε αν αξίζει να περιμένω.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
@AERAS 51€ μου πήγε με Vietnam airlines to sgn- dad 1,5 μήνα πριν την πτήση και 32€ το dad- hph πάλι με την ίδια εταιρία πάλι 1,5 μήνα πριν. Τα αγόρασα τέλη Νοέμβρη και είναι για αρχές με μέσα Ιανουαρίου αν βοηθάει.
 

poised

Member
Μηνύματα
877
Likes
6.516
Συνήθως δεν μειώνονται οι τιμές της vietjet εκτός αν τύχει προσφορά για όλα τα εισιτήρια, πράγμα σπάνιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom