Ινδονησία Εισιτήρια για Ινδονησία

ekat

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
καλησπέρα, σκεφτόμαστε να ταξιδέψουμε (4 ενήλικες) στο Μπάλι τον Δεκέμβριο. Εχω διαβάσει σχεδόν ολες τις ταξιδιωτικές ιστορίες που αφορούν το Μπαλί (ευχαριστώ πολύ που αφιερώνεται χρόνο και μοιράζεστε τις πολύ πολύ χρήσιμες εμπειρίες - πληροφορίες σας).
Ερώτηση σχετικα με αεροπορικό εισιτηριο. Ποια τιμή θεωρείται ιδανική ? (δεδομένου οτι εχω χρόνο να περιμένω προκειμένου να την πετύχω?)
ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

gregvarn

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπερα! Ταξιδεψαμε περσυ στο Μπαλι σε ενα συνδιασμο Αθηνα - Μπανγκογκ (3 μερες μειναμε εκει) - Μπαλι και Σιγκαπουρη και ολα μαζι κανανε 900 ευρω αν θυμαμαι καλα. Τωρα για μονο Μπαλι τσεκαρε την scoot που βγαζει προσφορες και ειναι low-cost εταιρια (τυπου ryanair αλλα η χειραποσκευη ειναι μεσα - οπως δηλαδη ηταν η ryanair πριν κανα χρονο οποτε και το προτεινω μιας και στο Μπαλι ο καιρος ειναι ιδιαιτερα ζεστος οποτε και δεν χρειαζεσαι σχεδον κανενα χειμωνιατικο! (εμεις πηραμε μια φαρδια μπλουζα)
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Φίλε μου η μόνη οικονομική λύση είναι η σκουτ..εγώ δίνω για Ιούνιο 330 αθηνα-σιγκαπ. Κ 92 Κουάλα Λουμπούρ - μπαλι# Μπαλί -σιγκαπουρη
 

ekat

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ για τις αμεσες απαντήσεις. Είναι αξιόπιστη εταιρεία?
 

gregvarn

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
ναι μια χαρα εταιρια ειναι. επισης κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τα καθισματα δεν ειναι τυπου lowcost. Εγω πχ που ειμαι πολυ ψηλος συνηθως εχω θεμα αν κατσω στη μεση.. εδω ειχα και 4 δακτιλα κενο απο το μπροστινο καθισμα! (ασχετη πληροφορια ισως)
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
καλησπέρα, σκεφτόμαστε να ταξιδέψουμε (4 ενήλικες) στο Μπάλι τον Δεκέμβριο. Εχω διαβάσει σχεδόν ολες τις ταξιδιωτικές ιστορίες που αφορούν το Μπαλί (ευχαριστώ πολύ που αφιερώνεται χρόνο και μοιράζεστε τις πολύ πολύ χρήσιμες εμπειρίες - πληροφορίες σας).
Ερώτηση σχετικα με αεροπορικό εισιτηριο. Ποια τιμή θεωρείται ιδανική ? (δεδομένου οτι εχω χρόνο να περιμένω προκειμένου να την πετύχω?)
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλησπέρα.Ο αδερφός μου έκλεισε απο αρχές Απριλίου τα αεροπορικά για Σιγκαπούρη με επιστροφή για τον Δεκέμβρη 340 ευρώ με την scoot.Και απο κεί για Μπαλί με την Air Asia 70 ευρώ με επιτροφή,λόγω ότι ήθελε να μείνει και στην Σιγκαπούρη 3 μέρες.Τώρα βέβαια αυτές οι τιμές έχουν ανέβει αλλα και πάλι για αρχές Δεκεμβρίου τουλάχιστον,μπορείς να βρείς ακόμα σχετικά καλή τιμή,κάπου στα 400+ Αθήνα-Μπαλί με επιστροφή.

Επίσης μην περιμένεις άλλο για καλή τιμή.Δεν πρόκειται να πέσουν.Ίσα ίσα που όσο πάει θα ανεβαίνουν.Ο Δεκέμβρης είναι απο τους ακριβότερους μήνες του χρόνου σε τέτοιους προορισμούς.Εγώ παρακολουθώ συνέχεια τις τιμές απο πέρυσι γιατι είχα σκοπό κι εγώ να πάω φέτος τον Δεκέμβρη.Τελικά αναβλήθηκε για του χρόνου.Κλείσε σύντομα λοιπόν...
 
Last edited by a moderator:

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Παιδια καλησπέρα. Σκεφτομαστε για αρχές Ιουνιου του 23 και απ' οτι είδα ειναι νορμαλ περίοδος ο Ιούνιος, σωστά? Εχω βρει εισητήρια με qatar 800€ και etihad 660€. Εχει ταξιδέψει με Etihad κανεις να μου πεί γνώμη?
Να τα κλείσω όλα μόνος μου ή να ψαχτώ και σε ταξιδιωτικό για διαμονή και εισητήρια μήπως έχουν καλυτερες τιμές στην διαμονή και τελικά βγεί φθηνότερα. Όποιος έχει αποψη καλοδεχούμενη..
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

poised

Member
Μηνύματα
859
Likes
6.317
Μια χαρά η eti και πολύ καλή τιμή για τις υπηρεσίες που προσφέρουν, κλείστα μόνος σου.
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Sorry παιδια.. Scoot ηθελα να γραψω οχι Etihad. Ειναι καλη η να προτιμησω Singapore Airlines? Της Qatar είναι πολλες οι ωρες..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Sorry παιδια.. Scoot ηθελα να γραψω οχι Etihad. Ειναι καλη η να προτιμησω Singapore Airlines? Της Qatar είναι πολλες οι ωρες..
Δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε scoot και Singapore, τι διαφορά τιμής έχουν?
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα σε scoot και Singapore, τι διαφορά τιμής έχουν?
Ευχαριστώ Γιώργο. Απ οτι βλέπω τωρα και της Singapore τις πτησεις διαχειριζεονται απο την scoot. Απλα σκέτη scoot είναι περισσοτερες οι ωρες και εχει αυτομεταφορα . Οποτε μαλλον το ίδιο είναι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom