Κούβα Εισιτήρια για Κούβα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εμένα μου αρέσει να πετάω με τους καναδους. Το αεροδρόμιο του Τορόντο είναι από τα πιο ευχάριστα και με ωραίο φαγητό σε εξαιρετικά αξιοπρεπείς τιμές.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Για Κούβα, οτιδήποτε κάτω από 700 ευρώ νομίζω είναι καλή τιμή, μετά κοιτάς τα connections να είναι όσο το δυνατόν μικρότερα. Αν έχεις πολλές ώρες στη Πόλη, ακόμα και αν πλέον προσγειώνεσαι στο νέο αεροδρόμιο που είναι μακριά, μια βόλτα δεν ακούγεται καθόλου άσχημη (ένα φαγητό και ένα γλυκό βρε αδερφέ). Προσωπικά θα έπαιρνα ΤΚ, το να περιμένεις έχει το ρίσκο του, αλλά εξαρτάται επίσης και πόσο ευέλικτος είσαι με ημερομηνίες.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Τελικά έκλεισα SKG-ZRH-HAV (14.30 ώρες) με επιστροφή HAV-YYZ-ZRH-SKG (24.30 ώρες) με Swiss-Edelweiss-Air Canada από online πρακτορείο 590 ευρώ το άτομο (σε 11 μήνες από τώρα). Σας ευχαριστώ όλους
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Τελικά έκλεισα SKG-ZRH-HAV (14.30 ώρες) με επιστροφή HAV-YYZ-ZRH-SKG (24.30 ώρες) με Swiss-Edelweiss-Air Canada από online πρακτορείο 590 ευρώ το άτομο (σε 11 μήνες από τώρα). Σας ευχαριστώ όλους
Ποιό πρακτορείο;Αν θέλεις πες μας.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Κι εμένα μου αρέσει να πετάω με τους καναδους. Το αεροδρόμιο του Τορόντο είναι από τα πιο ευχάριστα και με ωραίο φαγητό σε εξαιρετικά αξιοπρεπείς τιμές.
Αλλαξε κάτι τα τελευταια τεσσερα χρόνια ;

Γιατι όσες φορές βρεθηκα εκει ηταν εντελώς το αντίθετο.
Πληκτικό , αδιαφορο με μόνο δυο φαγάδικα και όλα ακριβά και χωρίς να μπορεις να καπνισεις σε ειδικό χωρο .
Μόνο θετικό η ευγένεια των Καναδων .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αλλαξε κάτι τα τελευταια τεσσερα χρόνια ;

Γιατι όσες φορές βρεθηκα εκει ηταν εντελώς το αντίθετο.
Πληκτικό , αδιαφορο με μόνο δυο φαγάδικα και όλα ακριβά και χωρίς να μπορεις να καπνισεις σε ειδικό χωρο .
Μόνο θετικό η ευγένεια των Καναδων .
Μονο δύο φαγάδικα;;;; όσα χρονια το θυμάμαι, από τα καλύτερα αεροδρόμια για φαγητό. Το καπνισμα στον Καναδα εδω και τουλαχιστον 20 χρόνια απαγορεύεται σχεδόν παντού.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ποιό πρακτορείο;Αν θέλεις πες μας.
pamediakopes. Είχα κλείσει μαζί τους αρκετές φορές και παλαιότερα, δε μου έτυχε καμιά στραβή βέβαια για να τους δοκιμάσω-τεστάρω, αλλά τους θεωρώ σχετικά αξιόπιστους
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
pamediakopes. Είχα κλείσει μαζί τους αρκετές φορές και παλαιότερα, δε μου έτυχε καμιά στραβή βέβαια για να τους δοκιμάσω-τεστάρω, αλλά τους θεωρώ σχετικά αξιόπιστους
Ωραία,ευχαριστώ.Εύχομαι όλα να πάνε καλά.
 
Μηνύματα
210
Likes
859
Μονο δύο φαγάδικα;;;; όσα χρονια το θυμάμαι, από τα καλύτερα αεροδρόμια για φαγητό. Το καπνισμα στον Καναδα εδω και τουλαχιστον 20 χρόνια απαγορεύεται σχεδόν παντού.
Και εγώ η αλήθεια είναι πως δοκίμασα διάφορα στην αναμονή. Ειδικά στην επιστροφή από το Περού που ψηνόμουν στον πυρετό είχα τσακίσει κάτι φοβερές σούπες σε ένα Βιετναμέζικο! Και όντως πολύ ευγενικοί οι Καναδοί
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Τι να πω ; Εχω βρεθει εξι φορες σε πολυωρα τρανζιτ . Ψαχνοντας για φαγητό γιατι είχα και πτηση Τορόντο Αβάνα που δεν δινουν , βρηκα ενα φαστ φουντ και ενα άλλο με αραβικες πίτες τυπου . Στο δευτερο πληρωσα μια μετρια πίτα με ενα αναψυκτικο 15 δολλαρια . Τα δε μαγαζια με σαντουιτς πανάκριβα .
Τα μαγαζιά για ψώνια ελάχιστα , κακόγουστα και ακριβά .

Να εχει και "κρυμμένο " τμήμα και να μην το εχω ανακαλυψει ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τι να πω ; Εχω βρεθει εξι φορες σε πολυωρα τρανζιτ . Ψαχνοντας για φαγητό γιατι είχα και πτηση Τορόντο Αβάνα που δεν δινουν , βρηκα ενα φαστ φουντ και ενα άλλο με αραβικες πίτες τυπου . Στο δευτερο πληρωσα μια μετρια πίτα με ενα αναψυκτικο 15 δολλαρια . Τα δε μαγαζια με σαντουιτς πανάκριβα .
Τα μαγαζιά για ψώνια ελάχιστα , κακόγουστα και ακριβά .

Να εχει και "κρυμμένο " τμήμα και να μην το εχω ανακαλυψει ;
Εξαιρετικό σούσι, διαφορά ταιλανδο-βιετναμεζικα, άνετα εστιατόρια με οθονιτσα για ίντερνετ και γιγαντοοθενες για το ΝΒΑ. Ακόμη και το food court με τα γρήγορα φαγητά έχει ορισμένα πολύ ενδιαφέροντα.

Για τα μαγαζιά δεν έχω άποψη, είμαι όπως οι Κουβανοί με τις επιγραφές "Φιντέλ σε ακολουθούμε ", κυριολεκτικά δεν τα βλέπω καν.
 

Christos1987

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους! Σκέφτομαστε με την κοπέλα μου να κάνουμε το πρώτο μας ταξίδι στην Κούβα για 10-14 μέρες είτε στις αρχές είτε στα τέλη Αυγούστου.

Κοιτάζοντας τα αεροπορικά από τον Νοέμβριο σχεδόν η καλύτερη τιμή που εντοπίσαμε ήταν μέσα Δεκέμβρη στα 620 με Αεροφλότ. Είπαμε όμως να περιμένουμε μήπως πέσει η τιμή ή ανοίξει κάποια άλλη πτήση από άλλη πόλη πχ Ζυρίχη με SWISS.

Ως τώρα όμως δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Αντιθέτως οι τιμές (και της Αεροφλότ που παραμένει η φθηνότερη) ανεβαίνουν για τις ημερομηνίες που μας ενδιαφέρουν.
Το ερώτημα είναι: αξίζει να περιμένουμε κι άλλο ή οι τιμές μόνο θα ανεβαίνουν;

Επίσης έχει κανείς εμπειρία από την συγκεκριμένη πτήση με Αεροφλότ; Παλεύεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom