Εισιτήριο για Αυστραλία -20%

gianfil

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
διαθετω ενα εισιτηριο για Αυστραλια που δεν εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω αμεσα.μπορω να το δωσω -20% απο οτι μπορειτε να το βρειτε.μπορει να ειναι ειτε με επιστροφη ειτε απλη μεταβαση ή επιστροφη
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επίσης τι κόστος έχει να αλλάξεις το όνομα, κλπ. Όλα αυτά είναι υπέρ απαραίτητα, αλλιώς καμία λογική δεν έχει η πώληση αεροπορικού εισιτηρίου.
 

gianfil

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Τι εισιτήριο, με ποια εταιρία, σε τι τιμή, για ποια περίοδο ;;;;;;;;;;
λοιπον θα ειμαι ευθυς και ειλικρινης.τι εισιτηριο ειναι απο εξαργυρωση μιλιων aegean bonus visa.η ημερομηνια μπορει να ειναι οποιαδηποτε αρκει να υπαρχει διαθεσιμη θεση συφμωνα με τους ορους και οσον αφορα την εταιρεια μπορει να ειναι με οποιαδηποτε εταιρεια της star alliance(μπορειται να δειτε και στο site της star alliance) ποιες εταιρειες ειναι μελοι.οτιδηποτε αλλο ειμαι διαθεσιμος να απαντησω.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Δηλαδή από ότι κατάλαβα το εισιτήριο δεν έχει εκδοθεί, απλά έχεις συγκεντρώσει στην κάρτα τα μίλια που χρειάζονται. Οπότε πουλάς μίλια και όχι εισιτήριο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.162
Δηλαδή από ότι κατάλαβα το εισιτήριο δεν έχει εκδοθεί, απλά έχεις συγκεντρώσει στην κάρτα τα μίλια που χρειάζονται. Οπότε πουλάς μίλια και όχι εισιτήριο.
Respect, αυτό δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. Πριν "σκοτώσω" τα ασημικά της οικογένειας θα πουλήσω τα μίλια μου...(παρεμπιπτόντως, νομίζω ότι η μεταπώληση δεν είναι σύμφωνη με τους όρους έκδοσης του εισιτηρίου).
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Respect, αυτό δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. Πριν "σκοτώσω" τα ασημικά της οικογένειας θα πουλήσω τα μίλια μου...(παρεμπιπτόντως, νομίζω ότι η μεταπώληση δεν είναι σύμφωνη με τους όρους έκδοσης του εισιτηρίου).
Ποιους ορους εκδοσης? Αφου πουλαει το δικαιωμα εκδοσης το οποιο μεταβιβαζεται σε οποιονδηποτε...βεβαια το -20% ειναι πολυ σχετικο γιατί η αστροσυμμαχια εχει τους υψηλοτερους φορους στον πλανητη...αν ειναι για business κατι λεει. Αλλιως μικρο το κερδος με τις προσφορες των κινεζων μονιμα κατω απο 800..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.737
Likes
15.064
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
κανονικά πρέπει να το αγοράσει ο Def για να έρθει το καλοκαίρι να μας δεί:haha::haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.162
Ποιους ορους εκδοσης? Αφου πουλαει το δικαιωμα εκδοσης το οποιο μεταβιβαζεται σε οποιονδηποτε...βεβαια το -20% ειναι πολυ σχετικο γιατί η αστροσυμμαχια εχει τους υψηλοτερους φορους στον πλανητη...αν ειναι για business κατι λεει. Αλλιως μικρο το κερδος με τις προσφορες των κινεζων μονιμα κατω απο 800..
Το σχολίασα με βάση τους όρους εδώ στο Chapter 4 περί αγοραπωλησίας μιλίων. Είναι κάτι διαφορετικό το να πουλήσεις το εισιτήριο που εξαργυρώνεις;
  1. Miles do not bear any commercial value and cannot be exchanged for money. Any disposal (sale, exchange etc.) of Miles or offers is automatically considered invalid.
http://en.aegeanair.com/milesandbonus/program-description/terms-conditions/
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το σχολίασα με βάση τους όρους εδώ στο Chapter 4 περί αγοραπωλησίας μιλίων. Είναι κάτι διαφορετικό το να πουλήσεις το εισιτήριο που εξαργυρώνεις;
http://en.aegeanair.com/milesandbonus/program-description/terms-conditions/
Κοιτας λαθος chapter μια και η Aegean δεν πετα Αυστραλια. Ακομα..
Η συναλλαγη βεβαιως δεν ειναι νομιμη, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα, ειναι αν γινεται η οχι. Και συμφωνα με το chapter 5 γινεται η μεταβιβαση του δικαιωματος εκδοσης τετοιου εισητηριου γραπτως στην εταιρεια σε οποιοδηποτε τριτο ατομο..
Και οταν λεω μη νομιμη εννοω μονο για τη μη πληρωμη φορου αλλιως για μεταβιβαση μιλιων και τετοιων εισητηριων δεν υπαρχει κανενας νομος, μονο οι κανονες που θετει η εταιρεια.
 

ΚΡΟΚ

Member
Μηνύματα
81
Likes
165
Εχεις δικαιωμα μεσω τηλεφωνου να το εκδοσεις σε οπιο ονομα τους υποδειξεις εσυ πληρωνοντας τους φορους
 

gianfil

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
πολυ
Εχεις δικαιωμα μεσω τηλεφωνου να το εκδοσεις σε οπιο ονομα τους υποδειξεις εσυ πληρωνοντας τους φορους
πολυ σωστος,αυτο ακριβως.γνωριζω οτι ειναι παρανομο ωστοσο.δεν πουλαω ουτε μεταβιβαζω μιλια μπορω ομως να εκδοσω το εισιτηριο σε οποιοδηποτε ονομα.η μονη υποχρεωση ειναι η πληρωμη των φορων αεροδρομιου.,μπορει να μην πηγαινει η aegean αυστραλια αλλα πηγαινουν οι υπολοιπες εταιρειες της star alliance.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.141
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom