Ολλανδία Εκδρομές γύρω από το Άμστερνταμ!

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Καλησπέρα! Πρωτοχρονιά θα είμαι Άμστερνταμ. Ποιο χωριό τριγύρω είναι όμορφο για μονοήμερη εκδρομή ? Πχ με λιβαδια, πρασινάδες , λουλούδια, τυριά, παραδοσιακα ντυμένοι Ολλανδοί κτλ ?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πρωτοχρονιά στην Ολλανδία και λιβάδια, πρασινάδες και λουλούδια; Αυτά συμβαίνουν Απρίλιο, Μάιο.

Όσο για παραδοσιακά ντυμένους Ολλανδούς, αν έρθεις άνοιξη-καλοκαίρι μπορείς να έρθεις να δεις ένα φολκλορικό αλλά τελείως τουριστικό δρώμενο στην κεντρική πλατεία του Άλκμααρ.
Alkmaar Cheese Market - The Ultimate Guide
 
Last edited:

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Πρωτοχρονιά στην Ολλανδία και λιβάδια, πρασινάδες και λουλούδια; Αυτά συμβαίνουν Απρίλιο, Μάιο.

Όσο για παραδοσιακά ντυμένους Ολλανδούς, αν έρθεις άνοιξη-καλοκαίρι μπορείς να έρθεις να δεις ένα φολκλορικό αλλά τελείως τουριστικό δρώμενο στην κεντρική πλατεία του Άλκμααρ.
Alkmaar Cheese Market - The Ultimate Guide
Μάλιστα! Τότε τριγύρω από το Αμστερνταμ ποιο χωριό είναι όμορφο αυτή την εποχή ;
 

Μαίρη π

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Καλησπέρα σας,
Καλή χρονιά με υγεία. Σε λίγες μέρες θα επισκεφτούμε το Άμστερνταμ. Σκεφτόμαστε μια μέρα από το ταξίδι μας να την αφιερώσουμε σε ένα day-trip. Ανάμεσα στην Ουτρέχτη, τη Χάγη και το Ρότερνταμ ποια θα μας προτείνατε ή αν γνωρίζεται κάποια άλλη όμορφη πόλη που αξίζει να επισκεφτεί κάνεις;
 

connosp

Member
Μηνύματα
389
Likes
827
Καλησπέρα σας,
Καλή χρονιά με υγεία. Σε λίγες μέρες θα επισκεφτούμε το Άμστερνταμ. Σκεφτόμαστε μια μέρα από το ταξίδι μας να την αφιερώσουμε σε ένα day-trip. Ανάμεσα στην Ουτρέχτη, τη Χάγη και το Ρότερνταμ ποια θα μας προτείνατε ή αν γνωρίζεται κάποια άλλη όμορφη πόλη που αξίζει να επισκεφτεί κάνεις;
Όπου και να πας είναι όμορφα, αν θες να δεις πολλούς ανεμόμυλους δες εδώ
Kinderdijk
Kinderdijk · Pays-Bas
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Ανάμεσα σε αυτά που γράφεις, Ουτρέχτη πρώτα (μοιάζει πολύ με ένα μικρό Άμστερνταμ) και μετά Χάγη. Ακόμα καλύτερα εκδρομή στη Waterland (πολύ εύκολα να λεωφορεία).
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027

Μαίρη π

Member
Μηνύματα
71
Likes
20
Όπου και να πας είναι όμορφα, αν θες να δεις πολλούς ανεμόμυλους δες εδώ
Kinderdijk
Kinderdijk · Pays-Bas
Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα.

Ανάμεσα σε αυτά που γράφεις, Ουτρέχτη πρώτα (μοιάζει πολύ με ένα μικρό Άμστερνταμ) και μετά Χάγη. Ακόμα καλύτερα εκδρομή στη Waterland (πολύ εύκολα να λεωφορεία).
Αχ ευχαριστώ πολύ φαίνεται πολύ όμορφο μέρος.

Εγώ από Άμστερνταμ είχα πάει σε αυτό το χωριό που είναι λίγο σα Βενετία, με κανάλια αντί για δρόμους κ καταπράσινο:

Giethoorn - The tourist guide of Giethoorn village in Netherlands

View attachment 450755

Κάτι διαφορετικό αν δε θέλετε να πάτε πάλι σε πόλη.
Πάρα πολύ ωραία ιδέα και αυτή και το μέρος φαίνεται φανταστικό. Ευχαριστώ πολύ.

Ή εναλλακτικά μπορείτε να πάτε συνδυασμό Edam και Volendam
Ευχαριστώ πολύ πολύ ωραία ιδέα.
 

teoxen

Member
Μηνύματα
49
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
Καλησπέρα παιδιά έχω μπει στην διαδικασία για οργάνωση ταξιδιού περίπου 10 με 12 μέρες 1-12/5/24 εκτός από Βέλγιο Λουξεμβούργο, 4 με 5 μέρες θα είμαι ολλανδια.
Πιστεύεται θα έχω θέμα με τα χωράφια τουλίπας? Είναι οριακη η περιοδος? Έχετε κάποια προσωπική εμπειρία?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.431
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom