Εκδρομες απο Ιωαννινα?

Μηνύματα
210
Likes
859
Αυτή την περίοδο παντού θα έχει έστω και λίγο κόσμο. Εγώ για ημερίσια θα σου πρότεινα να ξεκινήσετε πρωί για Πάπιγκο, αν θέλετε κάνετε και την πεζοπορία σας από εκεί ή βολτούλα και αν θέλετε να δείτε περισσότερα χωριά Δίλοφο και Μονοδένδρι που σου είπαν ήδη αξίζουν σίγουρα. Αν σας αρέσουν τα μανιτάρια υποχρεωτικά !!! για φαγητό στη Βίτσα, απίστευτες γεύσεις! Επίσης το Μέτσοβο δεν κατάλαβα γιατί το χεις για δυσπρόσιτο, αλλά δεν είναι. Δεν είναι ούτε μια ώρα απο τα Γιάννενα και χωρίς πολλές στροφές. Καλά να περάσετε!
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Το Διλοφο απλά έχει χαραχθεί μέσα στην καρδιά..Δεν φεύγει με τίποτα παιδιά! Απλα ήμασταν 5 άτομα στο χωρίο:haha:
5? σοκ! χαχα θα ρωτησουμε κει κει και βλεπουμε...Σας ευχαριστω ολους!!

Αυτή την περίοδο παντού θα έχει έστω και λίγο κόσμο. Εγώ για ημερίσια θα σου πρότεινα να ξεκινήσετε πρωί για Πάπιγκο, αν θέλετε κάνετε και την πεζοπορία σας από εκεί ή βολτούλα και αν θέλετε να δείτε περισσότερα χωριά Δίλοφο και Μονοδένδρι που σου είπαν ήδη αξίζουν σίγουρα. Αν σας αρέσουν τα μανιτάρια υποχρεωτικά !!! για φαγητό στη Βίτσα, απίστευτες γεύσεις! Επίσης το Μέτσοβο δεν κατάλαβα γιατί το χεις για δυσπρόσιτο, αλλά δεν είναι. Δεν είναι ούτε μια ώρα απο τα Γιάννενα και χωρίς πολλές στροφές. Καλά να περάσετε!
Λογω καιρου το εχω για δυσπροσιτο...Επειδη ειναι πολυ πανω φοβαμαι μηπως πιανει απειρο χιονι /παγο. Δε θελουμε πεζοποριες, θελουμε απλα να περπατησουμε μεσα στο χωριουδακι κ να κατσουμε καπου γ φαγητο/καφε...Ευχαριστουμε πολυ!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Τοτε θα πας σρο Μέτσοβο.και τον κοσμακο θα τον εχει και θα φατε,πιείτε μεχρι σκασμου και ο δρομος είναι μια χαρα.Για να χιονίσει αιφνιδιαστικά και να μην προλαβαίνετε να γυρίσετε Γιάννενα το θεωρω απιθανο.Εμεις ειχαμε ταξιδεψει τη μιση ελλαδα,κατσαμε μετσοβο το μεσημεράκι και το βραδακι πηγαμε Διλοφπ οπου και διανυκτερευσαμε
 

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Τοτε θα πας σρο Μέτσοβο.και τον κοσμακο θα τον εχει και θα φατε,πιείτε μεχρι σκασμου και ο δρομος είναι μια χαρα.Για να χιονίσει αιφνιδιαστικά και να μην προλαβαίνετε να γυρίσετε Γιάννενα το θεωρω απιθανο.Εμεις ειχαμε ταξιδεψει τη μιση ελλαδα,κατσαμε μετσοβο το μεσημεράκι και το βραδακι πηγαμε Διλοφπ οπου και διανυκτερευσαμε
Ευχαριστω!! Επειδη δεν εχω εμπειρια απο χιονι σε δρομους και βλεπω οτι θα εχει χιονονερο στο Μετσοβο, ξερεις αν χρειαζονται αλυσιδες με χιονονερο?
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Last edited by a moderator:

Kitten25

Member
Μηνύματα
167
Likes
48
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Οχι δεν χρειαζονται...Απο την αλλη να σε ρωτησω κατι.Γιατί δεν καθεσαι στα Γιάννενα;Δεν σου αρεσει σαν πολη;
θελω να κατσω στα Γιαννενα, απλως επειδη δεν εχω ξαναπαει ποτε τοσο πανω στην Ελλαδα (λογω μεγαλων οδικων αποστασεων και κοστους αεροπλανου γ μερες αιχμης) σκεφτηκαμε μηπως να βλεπαμε κ ενα χωριουδακι!

Εδώ είναι και η ιστορία μου https://www.travelstories.gr/community/threads/Μετσοβο-Ζαγοροχώρια-Ιωάννινα.58067/#post-677166
Να ξερεις πως σε ζηλευω.Να περασεις όμορφα
Να σαι καλα! θα τη διαβασω αμεσως!
 
Last edited by a moderator:

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Γειά σας . Θα ήθελα να μου προτείνετε πεζοπορίες και δραστηριότητες πέριξ των Ιωαννίνων και χωρια πέρα απο τα γνωστά (Παπιγκο) που αξιζουν.
Θα παμε μεσα στον Οκτώβριο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.656
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom