Αυστρία Εκλεισα για Βιεννη!Τη βοηθεια σας παρακαλω..!!

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Ναι κατάλαβα την απάντησή σου.Δεν έχω κλείσει μέσω ίντερνετ με τους Ούγγρους.Απλώς είπα ποια είναι η τακτική των Αυστριακών.Ακόμα και ο ΟΣΕ δίνει τη δυνατότητα για εκτύπωση του εισιτηρίου.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Με mav μπορω να κανω την κρατηση μου πηγαινε - ελα βουδαπεστη κανονικα μεσω ιντερνετ, τα εκτυπωνω πχ και μπαινω κανονικα στο τρενο η εχει κι αλλη διαδικασια οταω στο σταθμο? Εστειλα mail στην εταιρεια να παρω πληροφοριες αλλα δεν με βοηθησαν ιδιαιτερα
Με mav μπορω να κανω την κρατηση μου πηγαινε - ελα βουδαπεστη κανονικα μεσω ιντερνετ, τα εκτυπωνω πχ και μπαινω κανονικα στο τρενο η εχει κι αλλη διαδικασια οταν φτασω στο σταθμο? Εστειλα mail στην εταιρεια να παρω πληροφοριες αλλα δεν με βοηθησαν ιδιαιτερα
Μα λογικα, κλεινοντας το εισιτηριο, στο τελος σου γραφει καποια σχετικη σημειωση. Η τσεκαρε το e-mail σου την επιβεβαιωση που σου εχουν στειλει απο την εταιρια να δεις αν σου γραφουν κατι. Εμενα εγραφε σας υπενθυμιζουμε οτι το confirmation δεν μπορει να χρησιμοποιηθει ως εισιτηριο. Αν δεν γραφει κτ τετοιο σημαινει οτι δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Βεβαια, για σιγουρια πας πιο νωρις (30-40') στο σταθμο, βρισκεις το γραφειο εξυπηρετησης αυτης της εταιριας , ρωτας σου λυνουν την απορια κ ολα καλα!
 

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο..
Εγώ είχα κλείσει μέσω του site της Mav με Railjet. Πλήρωσα online και τα παρέλαβα εκτυπωμένα με την ταυτότητα από γραφείο στο Keleti..
 

Maraki_p

Member
Μηνύματα
37
Likes
36
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Καλησπέρα παιδιά.Πρόσφατα γύρισα από Βουδαπέστη.Είχα πάει κ 3 μέρες Βιέννη.Έκλεισα τα εισιτήρια του τρένου μέσω Mav online.Μπορείς να κλείσεις πήγαινε-έλα αλλά θα πρέπει να εκτυπώσεις κ τα δυο εισιτήρια στο σταθμό της Βουδαπέστης βάζοντας τους 10ψήφιους κωδικούς που σου δίνουν κατά την κράτηση στα μπλε μηχανήματα του σταθμού.Υπάρχουν οδηγίες χρήσεις των μηχανημάτων στο σάιτ της Mav.Απλά βάζεις τον κωδικό, επιβεβαιώνεις κ στο εκτυπώνει.Υπάρχει πίνακας που δείχνει τις αφίξεις κ τις αναχωρήσεις κ εκεί βλέπεις σε ποια πλατφόρμα πας για επιβίβαση.
 

tats21

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
Καλησπέρα,θα ήθελα πληροφορίες για την Βιέννη...Κλείσαμε να πάμε 26/12 έως 30/12.Αξίζει να παρακολουθήσουμε όπερα και να κλείσω online εισιτήρια?Το ξενοδοχείο που κλείσαμε ονομάζεται MELIA HOTEL και νομίζω είναι μακρυά από το κέντρο αν και μου λένε ότι με το μετρό θα βολευτώ...(?)
 

stathis1990

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Καλημέρα σε όλους!Θα πάω τον Δεκέμβρη Βιέννη με την κοπέλα μου.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε 2-3 πράγματα που θέλω να ρωτήσω;;
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830

stathis1990

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Ρώτησε και εαν μπορώ θα βοηθήσω μιας και έχω πάει τρεις φορές Βιεννη.
Ήθελα να ρωτήσω για το Schonbrunn γιατί μπήκα στο επίσημο site αλλά μπερδεύτηκα με τα εισιτήρια.Ποιό αξίζει να πάρουμε;;πχ το gold pass αξίζει ή κ με καποιό που παρέχει λιγότερα είναι οκ;;Επίσης το ίδιο κ για το Hofburg.Διάβασα από εδώ στις ιστορίες που έγραφαν κάποιοι ότι το Hofburg δε λέει κ πολλά.
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ήθελα να ρωτήσω για το Schonbrunn γιατί μπήκα στο επίσημο site αλλά μπερδεύτηκα με τα εισιτήρια.Ποιό αξίζει να πάρουμε;;πχ το gold pass αξίζει ή κ με καποιό που παρέχει λιγότερα είναι οκ;;Επίσης το ίδιο κ για το Hofburg.Διάβασα από εδώ στις ιστορίες που έγραφαν κάποιοι ότι το Hofburg δε λέει κ πολλά.
Εγώ είχα βγάλει το Sissi Ticket με το οποίο μπαίνεις σε Schönbrunn, Hofburg και σε κάτι άλλο με έπιπλα από τα παλάτια. Έκανε 28 ευρώ νομίζω και σαφώς συμφέρει πιο πολύ αν θες να δεις και τα δύο παλάτια.
Προσωπικά εμένα το Hofburg μου άρεσε πολύ - μπορεί να είναι μικρότερο και να μην έχει κήπους, αλλά έχει ολόκληρο μουσείο για την Σίσσυ :) Τώρα γούστα είναι αυτά, εξαρτάται και τι θες να δεις..
Αν θες άλλες πληροφορίες για τη Βιέννη, ευχαρίστως να βοηθήσω - έμενα εκεί για 1μιση χρόνο οπότε την ξέρω την πόλη
 

stathis1990

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Εγώ είχα βγάλει το Sissi Ticket με το οποίο μπαίνεις σε Schönbrunn, Hofburg και σε κάτι άλλο με έπιπλα από τα παλάτια. Έκανε 28 ευρώ νομίζω και σαφώς συμφέρει πιο πολύ αν θες να δεις και τα δύο παλάτια.
Προσωπικά εμένα το Hofburg μου άρεσε πολύ - μπορεί να είναι μικρότερο και να μην έχει κήπους, αλλά έχει ολόκληρο μουσείο για την Σίσσυ :) Τώρα γούστα είναι αυτά, εξαρτάται και τι θες να δεις..
Αν θες άλλες πληροφορίες για τη Βιέννη, ευχαρίστως να βοηθήσω - έμενα εκεί για 1μιση χρόνο οπότε την ξέρω την πόλη
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!Το Sissi Ticket τί περίλαμβάνει στο Schonbrunn;Ρωτάω γιατί είδα ότι το κάθε εισιτήριο στο Schonbrunn σου επιτρέπει συγκεκριμένα πράγματα να δεις.
 

stathis1990

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
fraulina μόλις μπήκα κ είδα για το Sissi Ticket αλλά αν κατάλαβα καλά δεν περιλαμβάνει τίποτα από τους κήπους του παλατιού κ τον Ζωολογικό κήπο που θα θέλαμε να δούμε.Κάνω λάθος;;Επίσης για Gloriette πρέπει να έχω συγκεκριμένο εισιτήριο ή με όλα μπορώ να πάω;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.412
Μέλη
38.920
Νεότερο μέλος
KoR

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom